За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 862
  • 1 975
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Заради фрагментацията поискайте освен кариотип и у-делеции при тм.Вижте какво представлява SDI тест на спермограма.
Към инвитро ли се насочвате?

# 721
  • Мнения: 13

   

Здравей,
SDI спермограма направихме и там излезе слабо завишения индекс на фрагментация.Не знам още за инвитро.Но ако се налага ще пуснем документи.По принцип при нас сва пъти се получи,но кухо.Ще обсъдим с лекари редултатите и ще вземем решение

# 722
  • Мнения: X
Хубаво е да направите кариотипове.
В коя седмица засичат кухо яйце?

# 723
  • Мнения: 13
Миналата година в беше в 8гс.Тази година едва в 5 и 3 дни слиед като започнах с болки и кървене,които малко ве озъдачава как го устанониха ,че е кухо тази година.

# 724
  • Мнения: X
До 8 г.с би трябвало да се види ембрионална структура. Но в такъв ранен етап ако ембриончето загине то се свива,смалява и може да изчезне и казват,че е кухо яйце, но то не е било такова.
 За това трябва да се следи на по-хубав ехограф.
 Изследвала ли тромбофилия?

# 725
  • Мнения: 13
До 8 г.с би трябвало да се види ембрионална структура. Но в такъв ранен етап ако ембриончето загине то се свива,смалява и може да изчезне и казват,че е кухо яйце, но то не е било такова.
 За това трябва да се следи на по-хубав ехограф.
 Изследвала ли тромбофилия?

За миналата година в 8 гс съм съгласна. Тогава дори нямах болки ,а започнах да кървя след като казаха, че е кухо и пак нямах болка. Тази година не знам как как го установиха.
Пуснах тромбофилия и е ок.И хомоцистеин изследвах и той е ок. NK клетки като процент 19% който е в норма, а като абс. брой леко завишени -255 при горна граница 232. Останалите параметри също са ок. Анти телата иследвах само 3( Aнти-кардиолипин, Анти-b2GPI, Анти-протромбин), които са наред, но мисля да пусна и още две - Анти-анексинV-IgG, Анти-анексинV-IgM. Микробиология направих и тя е ок.Сега ще пусна и TSH отново за всеки случай и пак полови хормони отново да ги видя, че съм ги правила 2014, тогава нямаше проблем.

Последна редакция: ср, 22 юни 2016, 16:29 от SRD

# 726
  • Мнения: 744
Супер SRD, добрата новина е че повечето важни неща вече синги проверила и са ОК.м Като се замисля остава да те  види добър репродуктивен специалист за  да изключи физиологичен проблем по матката - миоми, седловини и тн и ако и там всичко е наред остават дежурните хламидия, листериоза, токсоплазмоза. Всичко ще  бъде наред и чудото ще стане, поварвай!

# 727
  • Мнения: X
 2 кухи яйца.. newsm78
 С кой генетик се консултираш?
 И при мен има банален генетичен проблем, та докато го открием поизучих другите.
 Нещо за антиовариални  антитела ли имаше, с което се свързваха празните плодни сакове, не мога да си спомня добре.А ти с кой имунолог се консултираш, за да пускаш имунология?

# 728
  • Мнения: 13
Супер SRD, добрата новина е че повечето важни неща вече синги проверила и са ОК.м Като се замисля остава да те  види добър репродуктивен специалист за  да изключи физиологичен проблем по матката - миоми, седловини и тн и ако и там всичко е наред остават дежурните хламидия, листериоза, токсоплазмоза. Всичко ще  бъде наред и чудото ще стане, поварвай!

Vespers, и хламидия и уреоплазма и микоплазма съм пускала още 2014 г- отрицателни.Относно матката и там казаха , че всичко е наред( дай Боже и за напред всичко да е ок).Остава кариотипа, който ще пуснем на 01.07.2016.

# 729
  • Мнения: X
Русев от клиника Малинов много хвалят за имунология.

# 730
  • София
  • Мнения: 5 289
Момичета искам да ви попитам при мисед, без да се налага кюртаж, колко време имахте кървене и се изчиствахте? Понеже две седмици  кървя вече, писах на гинеколожката ми и тя каза до 25-ти ако не спре да отида да ми даде лекарства за спиране. Ходих на 15-ти на преглед и се видя, че малко кръв остава да се изчисти, но се притеснявам, че нещо не е наред, като гледам няма и намерение да спира.Правих кръводаряване, кървя общо от 4-ти, то кръв не ми остана вече Confused

# 731
  • София/Стара Загора
  • Мнения: 2 546
Момичета искам да ви попитам при мисед, без да се налага кюртаж, колко време имахте кървене и се изчиствахте? Понеже две седмици  кървя вече, писах на гинеколожката ми и тя каза до 25-ти ако не спре да отида да ми даде лекарства за спиране. Ходих на 15-ти на преглед и се видя, че малко кръв остава да се изчисти, но се притеснявам, че нещо не е наред, като гледам няма и намерение да спира.Правих кръводаряване, кървя общо от 4-ти, то кръв не ми остана вече Confused

аз започнах да имам леки зацапвания още от деня на положителния тест - 7 април....след това, като се установи, че е биохимична (не мисед обаче, защото не стигнахме до сърце) имах едни по-обилни дни и си помислих, че вече се чистя....това около средата на май, след това обаче изведнъж пак дойде с пълна сила и се оказа, че вече това ми е цикълът, та реално до края на май си кървих и решихме с д-р Персенска да мина противозачатъчни, защото много ще ми падне хемоглобина, а и да сме сигурни, че все пак ще спре

# 732
  • София
  • Мнения: 5 289
То всъщност и ние не стигнахме до сърце, бях 5-та седмица. Започна кървене от 4-ти,като премина в кафеникаво зацапване, аз мислех, че съм в цикъл..Като разбрах, че съм бременна пък кървенето стана червено, но ето че продължи доста и се притесних. Пък цикъл не мисля, че е още. Дано нямам проБлеми, пък и хемоглобина кой знае колко ми е. Rolling Eyes

# 733
  • Мнения: 13
Момичета искам да ви попитам при мисед, без да се налага кюртаж, колко време имахте кървене и се изчиствахте? Понеже две седмици  кървя вече, писах на гинеколожката ми и тя каза до 25-ти ако не спре да отида да ми даде лекарства за спиране. Ходих на 15-ти на преглед и се видя, че малко кръв остава да се изчисти, но се притеснявам, че нещо не е наред, като гледам няма и намерение да спира.Правих кръводаряване, кървя общо от 4-ти, то кръв не ми остана вече Confused

Здравей,
Нямам представа. При мен и двата пъти правиха абразио.

# 734
  • София/Стара Загора
  • Мнения: 2 546
То всъщност и ние не стигнахме до сърце, бях 5-та седмица. Започна кървене от 4-ти,като премина в кафеникаво зацапване, аз мислех, че съм в цикъл..Като разбрах, че съм бременна пък кървенето стана червено, но ето че продължи доста и се притесних. Пък цикъл не мисля, че е още. Дано нямам проБлеми, пък и хемоглобина кой знае колко ми е. Rolling Eyes

спокойно, аз бях в непрекъснато кървене и зацапване от 7 април, та до 10-11 юни....а и нали имаш скоро преглед....

Общи условия

Активация на акаунт