За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 294 388
  • 1 958
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 5 289
Много бе мила,какво е това чудо?Това са 3 месеца...
Мислех си, че като съм била в толкова ранна седмица, няма да е толкова дълго кървенето. Преди години ми се случи в 7-ма и нямаше такова нещо.Странното е, че сега не съм имала никакви съсиреци и парченца лигавица. Rolling Eyes

# 736
  • София
  • Мнения: 877
Момичета искам да ви попитам при мисед, без да се налага кюртаж, колко време имахте кървене и се изчиствахте? Понеже две седмици  кървя вече, писах на гинеколожката ми и тя каза до 25-ти ако не спре да отида да ми даде лекарства за спиране. Ходих на 15-ти на преглед и се видя, че малко кръв остава да се изчисти, но се притеснявам, че нещо не е наред, като гледам няма и намерение да спира.Правих кръводаряване, кървя общо от 4-ти, то кръв не ми остана вече Confused

Зависи какво ти е кървенето. Аз също се чистих сама в ранна седмица, кухо яйце и след като чаках доста докато почна да се чистя, после чаках най-гадните дни, най-накрая беше наистина доста дни, но не като цикъл, а зацапване...

# 737
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз след кухо яйце и медицински аборт в 10 седмица кървях 2 седмици след, което бях на преглед назничаха ми 2 доза абортираши хапчета и така общо беше близо месец.

# 738
  • София
  • Мнения: 5 289
Не е зацапване, беше почти като цикъл, а последните дни се засили още повече.Просто прекаленоо обилно е, нямам търпение да ме прегледа докторката.

# 739
  • София
  • Мнения: 561
Здравейте,  записвам се тук.  Чакам си абразио в понеделник.  Трябва да съм 13седм.бебето отговаря на 11. Много ни е гадно.  Кога идва цикъл след абразио?  Sad

# 740
  • София
  • Мнения: 5 406
Здравейте,  записвам се тук.  Чакам си абразио в понеделник.  Трябва да съм 13седм.бебето отговаря на 11. Много ни е гадно.  Кога идва цикъл след абразио?  Sad
Съжалявам миличка снуки,че и ти преживяваш това Sad Ранен ти е аборта и ще си под упойка през цялото време на манипулацията.На мен цикъла ми дойде на 32 -ри ден и си ми остана на толкова.Преди беше на 28 дни.

# 741
  • Мнения: X
Коя беше темата за аборт заради малформации в плода?

# 742
  • Мнения: 4
Здравейте мили дами
Вчера бяхме на преглед при гинеколога, за да ни каже резултатите от изследванията за различните синдроми -резултатите бяха повече от идеални.Когато обаче легнахме да ни погледне на ехограф нещо се случи....докторът гледа ли гледа -може би 15 мин.  Попитах го може ли да чуем пулса -винаги след този въпрос ни го пускаше. Този път обаче се държеше странно...каза да да след малко.
 Пулс така и не чухме.
Каза, че сме в 13 г.с. И 5 дена, но имаме деформиран плоден сак и няма сърдечен пулс. Нямам никакво кървене или запазване, нито болка дори.  Насрочиха ни час за понеделник за аборт. Чудя се дали преди това да не мина през някой друг доктор или просто да се доверя и примиря....
Вчера съм плакала цял ден.  Очите ми още щипят от болка.... Това ми е първа бременност.  На 21 год съм почти.

# 743
  • Мнения: X
Ако имаш възможност потърси още едно мнение, гледай да е с хубав ехограф.

# 744
  • София
  • Мнения: 5 406
Съжалявам,наистина потърси още едно мнение все пак.
Много е тъжно и тежко, че се сблъскваш с това,но за съжаление възрастта не е гаранция за нищо.Ще си имате детенце,но като мине всичко потърсете причината за това,пусни си задължително изследванията за тромбофилии

# 745
  • Мнения: 2 045
Мисля, че и преди съм го казвала (вероятно не в този подфорум), но не бързайте веднага още след първия аборт с генетичните и имунологични изследвания. Момичето е младо , но не е защитено от генетични грешки при самото оплождане т.е може следващият път (и почти винаги впрочем) всичко да бъде наред . Много жени има тромбофилия и износват бременностите без проблем - дори не знат, че имат такава.
Мило момиче, знам колко е трудно ( аз самата имам 3 загубени бременности в начален етап ), но от опита който имам бих ти препоръчала първо да отидеш на друг лекар да потвърди дали е вярна диагнозата на първия лекар. Ако се потвърди - не се отчайвай , най -вероятно е грешка на природата просто , след като се възстановиш можете да направите опити отново - в повечето случай всичко е наред втория път. Ако пак се случи вече може да се търсят причини за аборта.

# 746
  • Мнения: 743
Да, като цяло си права Red, стига обаче да има психиката да може евентуално да издържи този кошмар отново. Мен първия и единствен път ме смаза, предпочетох да направя всичко за да избегна ако е възможно втори път. И те си излязоха нещата, след десетина изследвания...

Атанаска, всичко ще е наред съвсем скоро! Много си млада и ще гушкаш рожби! Чуй още едно мнение и действай. Сигурна съм че следващия път всичко ще бъде наред, бъди силна и мечтай!

# 747
  • Мнения: 2 045
Истината е , че тръгне ли човек да прави десетки изследвания и винаги излиза "нещо", но не винаги това "нещо" е причина за спонтанен аборт . Просто при следващо забременяване започват много излишни терапии за "застраховка" , които (изключвам финансовият момент) все пак не са напълно безвредни нито за бебето,нито за нас. Естествено ,  че като наистина има причина тези терапии са неизбежни , но много от лекарите се застраховат. Затова казвам да не се бърза , първия ми спонтанен беше с първото ми забременяване, последва второ забременяване - износване без проблем на здраво бебе без терапии . Трето забременяване - пак спонтанен , четвърто забременяване- пак спонтанен, След него направих изследване и се  откри причина - положителен крос мач тест резултат от успешната ми бременност ( имунологичен проблем , който възниква при вече износена бременност от същия мъж). Терапия - и пето забременяване , износване без проблем
Това е мое мнение разбира се , просто коментирам моя опит. Естествено е важна и психическата устойчивост -  аз доста бързо се "обирам" от неуспехите и даже ставам по-силна, съзнавам че повечето хора не са като мен.

# 748
  • Мнения: 743
Много ти се радвам че си така и го можеш Simple Smile)  Пожелавам на всички ако има проблеми да минаваме леко и бързо през тях. Аз физически се възстанових за седмица, но кошмара ме напусна чак като гушнах бебето си. Затова знам какво е и изпращам на всички тук много любов и сила!

# 749
  • Мнения: 4
Мисля, че и преди съм го казвала (вероятно не в този подфорум), но не бързайте веднага още след първия аборт с генетичните и имунологични изследвания. Момичето е младо , но не е защитено от генетични грешки при самото оплождане т.е може следващият път (и почти винаги впрочем) всичко да бъде наред . Много жени има тромбофилия и износват бременностите без проблем - дори не знат, че имат такава.
Мило момиче, знам колко е трудно ( аз самата имам 3 загубени бременности в начален етап ), но от опита който имам бих ти препоръчала първо да отидеш на друг лекар да потвърди дали е вярна диагнозата на първия лекар. Ако се потвърди - не се отчайвай , най -вероятно е грешка на природата просто , след като се възстановиш можете да направите опити отново - в повечето случай всичко е наред втория път. Ако пак се случи вече може да се търсят причини за аборта.
Благодаря ти мила.  Диагнозата беше вярна. Надявам се другият път всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт