За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 298 134
  • 1 975
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 291
Здравей Атанаска 95,
моя аборт беше в 20 седмица, септември 2014, а октомври 2015 родих живо и здраво момиченце. Не съм търсила причини за аборта и не съм правила никакви изследвания Знам, че не е е лесно, но бъдещето е пред теб, много си млада.

# 751
  • София
  • Мнения: 5 476
daniel,при кой лекар следи успешната си бременност?

# 752
  • Мнения: 291
daniel,при кой лекар следи успешната си бременност?

Следих се при др Корсачки в Токуда. Родих нормално в 38 седмица, но не съм имала никакви проблеми Wink

# 753
  • Мнения: 1 013
Аз след мисед и абразио и дълго кървене,трябваше да се подложа на хистероскопия и още едно изчистване,защото месец и половина след кюретажа имах чхг над 900.Нямам диагноза гроздовидна бременност,но остатъци от аборта,за да се стигне до повторен и хистероскопия.
Преживях много тревоги-психически и физически.
Кажете ми-ще имам ли сила пак да искам бременност!!??

# 754
  • Мнения: X
Какво показа тая хистероскопия? Какви бяха симптомит
Къде ти я правеха и повторния кюретаж?

# 755
  • Берлин
  • Мнения: 4 484
И моето семейство минава през този ад. Бебчето на брат ми /2ра бременност, много желана/ не се роди. Дори ми е трудно да пиша, но го правя с надежда да ми дадете съвети как да помогна на брат ми и снаха ми да се възстановят психически. Беше си направо раждане /1ва седмица на 6-ти месец/. Прекъснаха бременността по лекарска препоръка, тъй като бебка се оказа с 2 страшни синдрома след стоте хиляди генетични изследвания. В понеделник сутрин приключи. Искам да им помогна да се справят с това,но думи не ми останаха... ако мислите,че бъркам в рани, подминете поста ми. Много ми е мъчно  Cry

# 756
  • София
  • Мнения: 5 476
PAPURCHE,ужасно е това през което минава семейството ти и най-вече жената на която се случва.Много е тежко и единствено мисълта за една нова бременност  крепи човек в такъв момент.Светът наистина се преобръща и буквално ти е черно пред очите и не виждаш смисъл в нищо,буквално не ти се живее.Бъдете до жената,не я оставяйте сама,ако има нужда да говори за това изслушвайте я,ако има нужда да поплаче,нека плаче и не пропускайте да й напомните,че ЩЕ ИМА здраво детенце,че в крайна сметка всичко е минало нормално ,има матка,яйчници и всичко й е наред.Животът й продължава и вие сте до нея.
 Преживях го и аз два дни преди да влезна в 6-ти месец.Психически е много страшно и трудно,наистина проявете много търпенте и внимание.И още веднъж съжалявам за случката Sad

левскарката,сили ще имаш,сега раната е прясна и боли,но всичко ще се подреди,ще пуснеш необходимите изследвания,ще се насочиш към специалист и всичко ще е наред.Горе главата!

# 757
  • Берлин
  • Мнения: 4 484
*Bubble*  bouquet

# 758
  • Мнения: X
Папурче, аз скоро преживях такова прекъсване на бременност.
Най-полезно ми беше, когато приятели ни търсят, канят ни да излизаме, измислят разходки извън града, или ходене на кино, все неща, в които не се говори за загубата, но ме разнообразяваха.

# 759
  • Мнения: 2 153
Папурче, аз скоро преживях такова прекъсване на бременност.
Най-полезно ми беше, когато приятели ни търсят, канят ни да излизаме, измислят разходки извън града, или ходене на кино, все неща, в които не се говори за загубата, но ме разнообразяваха.

А, Герда, съжалявам да те видя тук! Аз те следя от проблемното още и много се зарадвах на хубавите новини, но явно не се е получило! Кураж и стискам палци. Нямам време много много за форума, но ви мисля и стискам палци на всички борещисе!!!

# 760
  • Берлин
  • Мнения: 4 484
Благодаря,момичета  Hug

При нас проблемът е по-скоро в това, че не са на 100 % сигурни,че постъпиха правилно.Знам,че няма връщане назад. И сега това повтарям - ще мине и болката ще намалее, постъпихте правилно, по-добре сега,отколкото цял живот болно детенце, след като сте знаели и имали избор. Тежко е. И двамата са съкрушени буквално.Аз не съм в БГ и подкрепям само с хиляди телефонни разговори.Скоро се прибирам и ще съм още по-всеотдайна...

# 761
  • Мнения: X
Не мисля, че е коректно страничен човек да взима становище относно избора на двама родители независимо дали е одобрение.  Рискуваш да кажеш нещо, което не е подходящо, а те са много чувствителни и да бдеш разбрана погрешно.

http://poppies-for-mary.org/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B … 0-%D0%B1%D0%B5-2/
 

Аз не открих тема аборт по медицински причини, в която да прочета при кой как е протекло, къде, как са се справили другите жени с емоционалните проблеми от загубата. Откъслечни неща можеше да се намерят в темата Опасна ли е амниоцентезата и Резултати от Синдрома на Даун.

Последна редакция: чт, 28 юли 2016, 10:40 от Анонимен

# 762
  • Берлин
  • Мнения: 4 484
gerda1, никога не бих си позволила да влияя на решението. Веднъж взето - подкрепям ги. Поискаха мнението ми и казах единствено, че каквото и да решат,аз съм с тях. Нямам право, да не говорим за коректност да се намесвам. Не бих позволила и на мен да ми се меси някой при вземане на решение.А това е от най-трудните.

По-скоро писах тук не за да коментирам решението, а да потърся съвет как да помогна и облекча болката им  Peace

# 763
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Герда много съжалявам, стискам палци следващият път всичко да е до край  Hug .
Папурче времето лекува дано следващият път всичко да е наред със семейството на брат ти.

# 764
  • Мнения: X
Папурче, много добре си решила. Дано не съм те засегнала без да искам.
Най-добре е да мислиш с какво да ги изненадаш, за да ги разнообразиш,да организираш някаква разходка, направиш планове за нещо положително.

Общи условия

Активация на акаунт