За спонтанните и мисед аборти- моята история и съвет към вас

  • 297 277
  • 1 965
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 1 325
Аз загубих бебе в начална бременност, което е по-различен случай от споменатите. Но мога да кажа, че сбогуването и периода на траур ми помогнаха да се възстановя. Не съм избягвала темата, напротив, имах нужда, исках да тъгувам, да мисля и говоря за него.
Скрит текст:
Щях и име да му дам, ако знаех пола. Тук в Австрия болницата организира всичко по траурната церемония и моето е погребано заедно с още няколко неродени. (След 7-ми месец бебето има право на собствен гроб)
PAPURCHE MEHURCHE, предлагам консултация с психолог. Много е деликатна и тежка темата Hug

Последна редакция: пт, 29 юли 2016, 08:29 от Leonie

# 766
  • Мнения: X
Да, когато имаме нужда говорим сами.
На мен ,примерно ,ми е болезнено, ако някой ме "подпитва" или когато ми оценя избора, било то и положително.

Последна редакция: пт, 29 юли 2016, 12:04 от Анонимен

# 767
  • Мнения: 1 325
gerda1,
Скрит текст:
може би е добре да потърсиш помощ от психолог и/или група на майки със съдба като твоята. Не е лесно да се намерят точните думи от околните - има някои с добри намерения, но нетактични, други, които умишлено търсят клюки и сензации. А вероятно и ти все още не си се съвзела от шока, хормоните те правят свръхчувствителна и затова всеки коментар те наранява....Трябва ти специалист.

# 768
  • Мнения: X
След прекъсването на бременността ми дадоха противозачатъчни.
Свърших ги от два дни и чакам да ми дойде.
Някой бил ли е по такава схема? Колко време след като спреш противозачатъчните трябва да ти дойде?

# 769
  • София
  • Мнения: 5 444
След прекъсването на бременността ми дадоха противозачатъчни.
Свърших ги от два дни и чакам да ми дойде.
Някой бил ли е по такава схема? Колко време след като спреш противозачатъчните трябва да ти дойде?
Преди години съм пила противозачатъчни Логест с цел предпазване от бременност и помня че ми идваше на третия ден след спирането им.

# 770
  • Мнения: 2 153
След прекъсването на бременността ми дадоха противозачатъчни.
Свърших ги от два дни и чакам да ми дойде.
Някой бил ли е по такава схема? Колко време след като спреш противозачатъчните трябва да ти дойде?
Мисля че до една седмица трябва да дойде цикъла...

# 771
  • Мнения: 4
Мили дами ,
извинявам се ,ако темата не е подходяща за въпроса ми.
Миналият месец на 11ти ми направиха аборт ,тъй като беше установен мисед аборт.Бях в 14 седмица.
Този месец ми дойде на 5ти до 11ти .
На 11ти приятелят ми свърши в мен . Както и вчера-14.08
Днес сутринта забелязах че съм започнала да кървя .Сложи превръзка -сега не е обилно ,но има леко кървене.
Трябва ли спешно да се отива на доктор или просто да оставя каквото има да си се изтече? Тъй като доста се разгорещихме и полашкахме .....
Предполагам може да е останало нещо ,което не е могло да се причисти след аборта?

Благодаря Ви от сърце ! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 772
  • Мнения: 469
Здравейте!
И аз изгубих бебето си преди 2 дни, в начална бременност.
На редовен преглед се установи, че бременността не отговаря на срока, имало е забавяне в развитието и съответно липса на сърдечна дейност.
Излишно е да казвам какво почувствах,след като чух това от лекаря си....
Оказа се мисед и веднага последва кюртаж.
Физически не чувствам нищо. Няма болка, кървенето почти спря, но психически ми е малко по-трудно.
Събуждам се вече 2 сутрини подред и първата ми мисъл е, че може би е било сън, обаче после ставам и виждам , че ситуацията е съвсем реална.
Бебето стана от 2ри опит и беше много, много желано. Реално нямах почти никакви проблеми. Единствено едно леко зацапване към 7-8 седмица, което отшумя много бързо. Ултразвука тогава не показа проблем. Всичко беше съвсем наред, дори се чу сърдечната дейност.
И изведнъж няколко седмици по-късно, без абсолютно никакви симптоми всичко се случи.
Сега чакам резултати от изследвания, които евентуално да открият причина, но се съмнявам. И тримата лекари, с които говорих казваха просто- "Ми случва се"....

# 773
  • Мнения: 744
Да, това им е дежурния отговор...Хубавото е че наистина се случва в повечето случаи на случаен принцип и обикновенно не се повтаря. Другото хубаво е че става бързо при теб 😀
Забрави лошото, горе главата и следващия път, много скоро, всичко ще е наред.

# 774
  • Мнения: 272
Моята история е следната:
На 21.04.2012г.ми беше последния редовен цикъл.Началото на Юни отидох на преглед(закъсняваше ми вече повече от 10 дни)и ми казаха,че не виждат нищо и че скоро трябва да ми дойде.Изписаха ми редовния Хормил и ми дадоха направление за ендокринолог.Отидох при последния и ми пусна изследвания който показаха, че имам Хашимото. Обясни ми ,че при това заболяване се случвали такива неща.Започнах лечение ,но цикъла ми така и не се възстанови.Така минаха Юни и Юли.В това време само дето не се побърка от притеснение.Минах пред окръжна болница на прегледи,през Майчин дом също,през частни кабинети,но всички казваха,че не виждат бременност.Накрая дойде 4 Септември и аз както всяка сутрин отидох на работа.Сутринта имах защапване и реших ,че най накрая ще ми дойде.Нещеш ли към 2 следобед започнаха едни кански болки ниско в корема и таза.Веднага се обадих на ММ, а той на Спешна помощ.Дойде пръв ,а аз вече се превивах от болка.Дойде и линейката и ме закараха в Шейново понеже беше най близо.Биха ми веднага болкоуспокояващи и ми взеха кръв за изследване от който стана ясно ,че съм била бременна.Докато ме настаняване почувствах ,че ми се ходи до тоалетна и отидох.Там изхвърлих и плода.Направиха ми абразио по спешност веднага.След изследвания на плода се установи ,че е загинал в следствие на липса на кислород и лекарствата които съм приемала.Така загубих моята бременност средата на 4-тия месец.След това много мислих дали да не съдя всичките "лекари" които ми обясняваха ,че се " случвало" и да не се притеснявам.Отказах се защото знаех ,че това няма да върне бебето ми и нищо няма да промени.От тук насетне вече вяра никому нямам.

# 775
  • София
  • Мнения: 5 444
Потресаващо!Съжалявам за ужаса през който си минала.В началото помислих че става дума за извънматочна бременност.И как може никой да не се сети едно просто ЧХГ за сигурност да пусне.

# 776
  • Мнения: 272
Потресаващо!И как може никой да не се сети едно просто ЧХГ за сигурност да пусне.


При 4-ри независими мнения кой да се сети?!?Накрая от Шейново ми казаха,че е възможно да е била или предна плацента или да е била по дебела.Казаха вече при най-малкото съмнение да правя веднага кръвен.Инересното е ,че съм изпишкала сигурно 20 теста за бременност и все бяха отрицателни.Но наистина се чувствах като в ада.Тогава бях на 23,родителите ми тъкмо се бяха установили в чужбина и бях само с ММ.Беше тежко.Цял месец не можах да изляза от вкъщи и нямах желание за нищо.Добре че беше ММ.

# 777
  • София
  • Мнения: 8 637
Правя запис и аз в темата-днес ми беше кюртажа, мисед аборт.
Изпитвам голямо разочарование, но и някак сякаш го очаквах.Струваше ми с еоще на първия преглед, че не може да е толкова малко, че просто няма как да е станало тогава, когато го изчисляваме. Та явно още тогава е изоставало, на прегледа преди 2 дни се оказаче, че 2-3 дни по-късно е спряло да се развива и да има сърдечна дейност.
Вчера вечерта покръвих(в понеделник трябваше да ме прегледа моята лекарка и да решим кога да е кюртажа). Отидохме спешно до Шейново и тази сутрин ме изчистиха. Добре се чувствам , преживявала съм го и преди. Но много го искахме и двамата с мъжа ми и сега разочарованието е голямо.
Ще изчакаме да минат 2-3 цикъла и ще пробваме пак.

# 778
  • София
  • Мнения: 5 444
Ирайн,съжалявам , ужасно е това през което минаваш,но горе главата.Всичко вече е минало,добре си и продължавай да гледаш напред,съвсем скоро ще си пак бременна  Hug

# 779
  • Мнения: 1 019
Правя запис и аз в темата-днес ми беше кюртажа, мисед аборт.
Изпитвам голямо разочарование, но и някак сякаш го очаквах.Струваше ми с еоще на първия преглед, че не може да е толкова малко, че просто няма как да е станало тогава, когато го изчисляваме. Та явно още тогава е изоставало, на прегледа преди 2 дни се оказаче, че 2-3 дни по-късно е спряло да се развива и да има сърдечна дейност.
Вчера вечерта покръвих(в понеделник трябваше да ме прегледа моята лекарка и да решим кога да е кюртажа). Отидохме спешно до Шейново и тази сутрин ме изчистиха. Добре се чувствам , преживявала съм го и преди. Но много го искахме и двамата с мъжа ми и сега разочарованието е голямо.
Ще изчакаме да минат 2-3 цикъла и ще пробваме пак.

Аз също го загубих една седмица след теб. Бях 8 седм, а те ми казаха 6 седм... едната седмица е дължа на късната ову, но другата нямаше от къде да е.. чухме му последно сърчицето и след 2-3 дни се случи най-ужасяващото

На теб за кой път ти е? Мисля, че съм срещала твои постове? знаеш ли причината? съжалявам за случилото се... на всички

Общи условия

Активация на акаунт