За бременните и коланите!

  • 10 008
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 634
То като го гледам тоз колан и все едно формула кола ще карам... а не лек автомобил...

# 16
  • София
  • Мнения: 3 664
Цитат на: big-daddy
Мисля,че колана трябва да е задължителен. Имайки предвид факта че по време на бременноста някои стават изнервени,  предлагам този вариант
http://store1.yimg.com/I/soloracerdotcom_1815_26570801


И от къде се купува този колан? И евентуално колко струва?

# 17
  • Мнения: 530
Коланът би предпазил и майката и бебето в случай на катастрофа, а и дори без да има удар, в случай на много рязко и внезапно спиране. Мисля, че е за предпочитане да се носи колан вместо например да изхвърчиш през стъклото, да се забиеш във волана или в таблото и ред други възможности, които хич не са хипотетични в случай на произшествие или рязко спиране.

Аз никога не съм се замисляла дали да слагам или не колан - винаги слагам, докато бях бременна преди - до края на бременността, докато шофирах или бях пътник. Сега пак си го нося. Не ми пречи, дори не го и усещам. Долната част ми минава под корема, горната през между гърдите и не ми пречи изобщо. А и не бих позволила на никой друг да се вози в колата, без колан, особено ако е на задната седалка зад мен - спомням си един информационен клип от преди няколко години, точно за коланите на задните седалки ставаше въпрос - как при рязко спиране, пътникът отзад се превръща в 'камикадзе' и от удара с предната седалка 'убива' пътникът отпред.

# 18
  • Мнения: 46 520
Цитат на: Abadjieva
........................Аз слагах, защото се чувствах по-защитена, но не го ползвах по традиционния начин, а само горната част, която минава между гърдите. На практика коланът ми беше непрекъснато закопчан и аз, като седнех, се промушвах под напречната му част............


И аз така, даже сега по навик го слагам по този начин и после се усещам Grinning

# 19
  • Мнения: 3 200
Аз си слагах колан до края на бременността.

# 20
  • Мнения: 130
Цитат на: evpraksia
Аз си слагах колан до края на бременността.

И аз така - до 2 дни преди да родя.

# 21
  • Мнения: 2 755
Цитат на: MM
Коланът би предпазил и майката и бебето в случай на катастрофа, а и дори без да има удар, в случай на много рязко и внезапно спиране. Мисля, че е за предпочитане да се носи колан вместо например да изхвърчиш през стъклото, да се забиеш във волана или в таблото и ред други възможности, които хич не са хипотетични в случай на произшествие или рязко спиране.

Аз никога не съм се замисляла дали да слагам или не колан - винаги слагам, докато бях бременна преди - до края на бременността, докато шофирах или бях пътник. Сега пак си го нося. Не ми пречи, дори не го и усещам. Долната част ми минава под корема, горната през между гърдите и не ми пречи изобщо. А и не бих позволила на никой друг да се вози в колата, без колан, особено ако е на задната седалка зад мен - спомням си един информационен клип от преди няколко години, точно за коланите на задните седалки ставаше въпрос - как при рязко спиране, пътникът отзад се превръща в 'камикадзе' и от удара с предната седалка 'убива' пътникът отпред.


Аз съм на същото мнение.Докато бях бременна, поставях винаги колана по начина, който си описала.

# 22
  • Мнения: 644
Цитат на: AFRODDITA
Само според българския ЗДП, бременни и много пълни хора не слагат колани. В останалия свят си е просто задължително за всички. Според мен така е правилно. Много по-защитена се чувствах с колан, шофирах също с колан. При евентуално ПТП риска без колан е много по-голям. Имала съм две ПТП и искам да ви кажа, че единия път ако нямах колан щях да изфръкна през предното стъкло.


Абсолютно съм съгласна.Аз също карах с колан,въпреки че коремът ми веше огромен preggo Имаси начин на слагане-под корема.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 686
Не ми е ясно (понеже не съм била бременна де) как така се слага колана под корема? Нали, недай си боже, при катастрофа, когато се опъне колана, пак ще притисне корема? Не е ли опасно наистина?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Tintiri-mintiri
Не ми е ясно (понеже не съм била бременна де) как така се слага колана под корема? Нали, недай си боже, при катастрофа, когато се опъне колана, пак ще притисне корема? Не е ли опасно наистина?

Едната част от колана минава под корема...някъде в областта над срамната кост, а другата минава през гърдите...ако сложиш колана както трябва, няма как да ти притисне корема...

# 25
  • Мнения: 411
Докато бях бременна си слагах колан докъто не започна да ме притиска и да ме притеснява и тогава до махнах и така до трая на бременността.

# 26
# 27
  • София
  • Мнения: 2 686

Би ли се обосновала защо мислиш така?

# 28
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 672
В края на 8-ми месец от бременността ми,
катастрофирахме челно с мъжа ми.
Ако не бях с колан щях да си разбия главата
в стъклото, а корема - в жабката.
Наистина ме попритисна, но както ми каза
гинеколога в "Пирогов" - бебето е сравнително защитено
в околоплодния мехур.
Ако ударът беше по-силен, и колана нямаше да ме спаси,
но и при тоя сравнително лек удар, без колан - последствията
щяха да са тежки. Confused

# 29
  • Мнения: 8 505
Слагах го до края yes

Общи условия

Активация на акаунт