Прокуратурата образува дело, ще изяснява имало ли е блудство с момичето аутист

  • 55 525
  • 1 309
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 15 213
Не е в компетенцията на чистачката да прецени каква точно грижа се очаква от нея, може просто да ги е наглеждала от време на време.
Или имаш предвид, че от училището послъгват за чистачката, някой друг е бил с децата? Или никой?  Shocked

Това е страшно труден казус - в интервала от Х часа до У часа, с кого са били децата и какво са правили. Броя на децата, както и на служителите е ясен. Задължения и дейности регламентирани. Програма и график на последните също.
Колко време, седмици, месеци или години ще трябват да се разбере поне това.

# 961
  • Мнения: 8 567
Трудно е, опасявам се и непосилно за РИО и МОН, да видим как ще се справят други институции.


Герри
Скрит текст:
"отключва" мисля, че носи друг смисъл.
Използва се в случаи, при които хора, поставени в стрес, преживели нещо ужасно, непосилно за психиката- реагират по някакъв начин, може да "полудеят" - отключва се шизофрения, може да се затворят в себе си, може и организмът да реагира с отключване на онкологично заболяване...

Последна редакция: чт, 23 окт 2014, 12:34 от нова

# 962
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Гилдията има за решаване по- важни задачи от това кой може да замества учителя. Просто да докажат, че нямат пряко участие в това.
 То ясно, че учителите са имали по- важна работа и "заместниците" са били просто наблюдатели.

Към помощният персонал се числят - хигиенисти, готвачи, шофьори и охраната.

Видионаблюдение няма навсякъде / ако въобще камерите са били включени/, но определено външен трудно би се ориентирал къде точно няма. Все пак от класната стая до тоалетната в коридора би следвало да има камер или камерата е само на входа?

# 963
  • Мнения: 21 451
Още ли го нищите, момичета? Не е ли по-добре нещата да се изяснят първо, защото набедяването също не е хубаво нещо, да не стане като с тая мома, Борислава...

# 964
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Да де, директорът е наказан със 100 лева ли беше? Утре може да назначи за заместник чичко-домакин, голяма работа, какво толкова вършат учителите, че да не може да ги замести чистачка или друг подобен? Това е удар по вашия авторитет, но открито недоволство в гилдията няма, напротив.

Не е в компетенцията на чистачката да прецени каква точно грижа се очаква от нея, може просто да ги е наглеждала от време на време.
Или имаш предвид, че от училището послъгват за чистачката, някой друг е бил с децата? Или никой?  Shocked
Или се е случило в редовен час?
1000 е глобата и е вероятно за доказано нарушение. За останалото предстоят тепърва наказания, но когато се потвърдят виновниците и деянията.
За чистачката е напълно възможно да лъжат.
А чие беше твърдението, че детето обичало да се разголва?


...Видионаблюдение ...
Тази дума от идиот ли произлиза? Не ми отговаряй.

# 965
  • Враца
  • Мнения: 1 017

...Видионаблюдение ...
Тази дума от идиот ли произлиза? Не ми отговаряй.

Да, написана е специално за теб.
На идиотите не само се отговаря, но повтаря по едно и също много пъти.

Последна редакция: чт, 23 окт 2014, 13:18 от Al97

# 966
  • Мнения: 8 567

А чие беше твърдението, че детето обичало да се разголва?


Е как чие, на Кастрева.
Това е в подкрепа  Wink на твърдението ти, че началниците уволняват провинили се подчинени, а не ги покриват.

# 967
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

А чие беше твърдението, че детето обичало да се разголва?


Е как чие, на Кастрева.
Това е в подкрепа  Wink на твърдението ти, че началниците уволняват провинили се подчинени, а не ги покриват.
Е, Кастрева го е чула все от някой от училището. Защо имам спомен, че беше именно от чистачката или се заблуждавам?

# 968
  • Враца
  • Мнения: 1 017

А чие беше твърдението, че детето обичало да се разголва?


Е как чие, на Кастрева.
Това е в подкрепа  Wink на твърдението ти, че началниците уволняват провинили се подчинени, а не ги покриват.

Не, подкрепа на това колко може да си прост до циничност без да се усещаш.
Хитър Петър на площада.

# 969
  • Враца
  • Мнения: 1 017

А чие беше твърдението, че детето обичало да се разголва?


Е как чие, на Кастрева.
Това е в подкрепа  Wink на твърдението ти, че началниците уволняват провинили се подчинени, а не ги покриват.
Е, Кастрева го е чула все от някой от училището. Защо имам спомен, че беше именно от чистачката или се заблуждавам?
От Директорката, но записано от майката. Пък след това се оказа, че не е записано.

От кога зам. министрите ходят при чистачките!

# 970
  • Мнения: 8 567
Мисля майката или някой от работилите с детето беше казал, че си събува обувките и чорапите, оттам компотите станаха компютри и т.н.

# 971
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Мисля майката или някой от работилите с детето беше казал, че си събува обувките и чорапите, оттам компотите станаха компютри и т.н.


Това стана след това.

Предполагам, че дирикторката или  зам. министерката е прочела от някъде, че има деца които си поставят ръцете на дрехата с лакти или се самостимулират като си пипат дрехите. Точно не мога да го обясня.

После бившата учителка отхвърли твърдението като обясни, че само в горещо време може да си събуе чорапите.
Въпросният сутиен е бил облечен на детето от майката.

# 972
  • Мнения: 1 107
Защо всеки се чувства длъжен да ми казва аз каква съм и какво е поведението ми? Ми не ме интересува. Не си по темата с това отклонение, колко още да призовавам да не се хващате с характеристики за мен. Освен да сигнлаизирам и да ви изметат, друго решение не виждам да се спре да се обсъждат лични неща.

Защото се натрапваш на всеки и много компетентно обясняваш на другите какви са. Не, не съм по темата, но изказаното от теб красноречиво показва какви хора работят в институции, с които волю неволю ние простите родители трябва да се съобразяваме.
Сигнализирай на когото искаш. Теб да не са те "измели" и от това училище, та си изпаднала в това заядливо /меко казано/ състояние?  Ямбол не е голям град. Wink

Абсолютно съм съгласна. Ако се зададат общи въпроси, по повдигнатите от Лиляна теми, тя изобщо не си прави труда да им отговаря. Но, ако името и присъства - ой, ой. И веднага налита на лична основа, разчиствайки неясни сметки.

Лиилянка, хубаво си го задала този въпрос. Ама адресатът би трябвало да си първо ти, не ние Simple Smile

# 973
  • Мнения: 1 107
Имам малко въпроси по случая. Открити са нарушения от министерството, нали? Министерството е работодателят, нали? Да оставиш децата два часа на помощен персонал, цитирам по памет, не е ли тежко нарушение на трудовата дисциплина? Предполагам, че с тези усвоявания на пари по проекти, имат доста строги правила по отношение на занимания, график, работа с децата. Допустима ли е подобна ситуация и кой е отговорен за трудовата дисциплина и организация в училището?

Защо министерството не може (или не иска) да пристъпи към това:

Дисциплинарно уволнение
Чл. 190. (1) Дисциплинарно уволнение може да се налага за:
7. други тежки нарушения на трудовата дисциплина.

Или може би чакат да се достигне тази хипотеза, по съвет на Марковски:

Чл. 194. (1) Дисциплинарните наказания се налагат не по-късно от 2 месеца от откриване на нарушението и не по-късно от 1 година от извършването му.

# 974
  • Мнения: 984

Смехотворно е, че вярваш на "информация", която можеш да си купиш за жълти стотинки по улиците и е безплатна в интернет.
Не се ли запита поне този "Дневник" защо не си цитира източниците?! А се имаш за що-годе интелект.
Нямам какво повече на теб да кажа. Беше ми интересно да видя на какво се основава на увереността ти в това, че родителите си измислят.

Общи условия

Активация на акаунт