Най-после да си купя свестни препарати за чистене-8

  • 95 885
  • 769
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 16
Здравейте,чудесна и полезна тема!Аз да споделя за прането на щори тези с тънките ламели,един ден решил мъжът ми да ги почисти,ама с пустия мързел ги наврял в миялната....резултата-блеснаха,но едва ли ще повторя...:Simple Smile

# 391
  • Мнения: 2 208
е защо това е идея , ама обелиха се или само се изчистиха newsm78

# 392
  • Русе
  • Мнения: 7 058
За хоризонталните алуминиеви щори ли става въпрос? Тук в квартирата както половината ми са по 2 метра широки - няма да ми свърши работа съдомиялната newsm78 Голяма мъка ми е да ги чистя Sad

# 393
  • Мнения: 16
Изчистиха се перфектно,въженцата им светнаха,как ги е наврял вътре идея нямам,но спести ужаса по тяхното почистване.....едва ли бих се сетила:-P.Имам въпрос тъй като сте с почече опит в тази тема,все чистя пода(теракот и паркет),все бърша с Доместос,купувах някакви уж професионални гръцки дезинфектанти за под,но все не ми се вижда пода достатъчно чист....Правя тест като пускам малкия с бели чорапи и....кратко остават такива.Та от кой препарат за под сте най доволни?От коя бърсалка,моп...?

# 394
  • Мнения: 29 429
Коментирали сме Pine Sol - поне банята ми светна почти без търкане.
Моп не харесвам. Купувала съм няколко пъти , но все ми замирисват на лошо, хем не ги държа на влага. Бърша с парцалите на конци, но те пък много се замърсяват..... newsm78

# 395
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
Вярно, че моповете се вмирисват, но аз периодично го кисна в леген с вода+белина. След една нощ киснене излиза като нов.

# 396
  • Мнения: 1 416
Моповете категорично НЕ чистят, а само мажат.
Само за подсушаване на пода на банята ползвам моп, само за това става. За чистене - не, нищо не чисти.

# 397
  • Мнения: X
При мен Pine Sol ми замаза  паркета / чамов и лакиран / - досега нищо не ми е замазвало така . Явно не е подходящ за лакирани повърхности.
  За паркет и ламинат има хубави препарати в Лидл -W5 . Доволна съм -около 3-4 лв е . / Няколко вида според настилката /
Пак от Лидл имам една бърсалка или какво е там с дълги ленти - Аква Пур май е марката -синя -около 2 лв. Даже съдържа някакъв препарат и при първо миене чисти идеално .
 

# 398
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
И моите очаквания бяха големи за препарата Pine Sol. За първи път ламината ми стана на капки след изсъхване. Ще му дам още един шанс. Може пък да не съм спазила точно пропорциите, кой знае. Иначе като мирис ми хареса синия.

# 399
  • Мнения: X
Ами при нас водата е твърда и няма как да има същият ефект ,какъвто е в региони с мека вода - София например.
  Пробвах и на други повърхности и нямаше ефект . Инак ухае прекрасно / моят е син / .

# 400
  • Мнения: 29 429
И моите очаквания бяха големи за препарата Pine Sol. За първи път ламината ми стана на капки след изсъхване. Ще му дам още един шанс. Може пък да не съм спазила точно пропорциите, кой знае. Иначе като мирис ми хареса синия.

На мен ламината също ми стана на точки, но той е тъмнокафяв и всичко му личи. Но банята ми светна и то без търкане, само с намокрен парцал бърша плочките....

# 401
  • Sofia
  • Мнения: 201
И пак за пералните и препаратите...като ми инсталираха новата пералня ме предупредиха, че течните се ползват до макс 40 градуса, най-добре да е прах. Заради течните от външната страна на барабаните се образува як пласт "лой", който се вмирисва. И ако няма да се ползва пералнята за около седмица, задължително да й избърша водата по гумените уплътнения и между тях, зщт веднъж мухляса ли -няма препарат, който да премахне чернилката от гумата...
дано съм била полезна!

# 402
  • Мнения: 2 208
Да разбирам, че ако пера с течен трябва да пера до 40 градуса ли newsm78. Аз пера с течен , но и на 60, не съм мухлясала но съм със старо Зануси.

# 403
  • София
  • Мнения: 11 711
Да разбирам, че ако пера с течен трябва да пера до 40 градуса ли newsm78. Аз пера с течен , но и на 60, не съм мухлясала но съм със старо Зануси.
+ 1. Ползвам само течен и никога не съм имала проблеми, такива каквито споделя DDeli. Ползвам всички видове градуси от 90 до 20 градуса. Просто ме учуди това с зацапването на люка....Сега погледнах и тубата с прах на него си пише , че се ползва за всички видове  градуси.. Ползвам Ариел за цветно и отделно за бяло пране.  Не съм доволна от прахообразните препарати, защото ми оставят бели линии на тъмните дрехи.
 Peace

# 404
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
Аз също ползвам течни за цветното пране, а преди и за бяло, но не съм имала проблеми с вмирисване. Винаги си подсушавам чекмеджето и уплътнението след пране.

Общи условия

Активация на акаунт