Обличани дрехи?

  • 13 797
  • 204
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15 379
Аз мятам на стол или на спалнята. Това за домашните дрехи.
Връхните като панталони и блузи се носят по един ден и се перат, т.е. отиват в коша за пране.

# 46
  • Мнения: 21 789
 Имам си гардероб- дрешник в антрето, в който слагам дрехите които не се перат всеки ден - дънки, сака, суичъри, жилетки, някоя блуза, ако не я слагам веднага за пране.
 Не понасям нахвърляни върху стол, легло, окачени по стени или дори по закачалки дрехи. Мъжът ми упорито си хвърля домашните, че и не само, дрехи по видими места, поради което обмислям да го напусна.

# 47
  • Мнения: 9 073
Палта и сака - на химическо два пъти в месеца или всяка седмица в зависимост от експлоатацията. Имам си гардероб, в който държим такива дрехи, а не по закачалки, защото смятам, че така поглъщат различни миризми от дома дори при добра климатизация. Много е гадно хора с миришещи на манджа якета  Sick

Рокли, панталони, ризи, блузи и бельо - в коша за пране след всяко носене.

Много грозно впечатление ми е правело при гостуване в дадено жилище да видиш стол с камари дрехи - поне да си ги приберат някъде като ще посрещат хора.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 272
Не се потя, така че дрехите миришат на парфюм. 

И тялото ти отделя миризма на виолетки.

Не обичам миризмата на виолетки, така че не я намирам за хубава. Аз рядко се потя, дори и лятото, трудно дори и в сауна. Не мога да разбера какво му е странното. Моите дрехи, които нося на работа се цапат от външни фактори, не от мен самата. Изключение са дрехите за спорт.
Отделно от това всяка една дреха се амортизира от пране и химическо чистене.
Не разбирам как може един панталон да се изцапа от седенето ми в колата, която се мие и чисти два пъти седмично и от седенето ми на стола в работата.
Разбираем е лятото да се използват дрехите по веднъж, поне за мен, защото по-често съм навън и съответно на вън не е чисто /особено в София/, но есенния и зимния сезон не виждам как ще давам на химическо костюм след всяко ползване.

А дрехите натрупани на стол, диван, закачалка /извън гардеробна стая/ които се виждат за мен са грозна гледка.

# 49
  • Мнения: 15 379
Хайде стига с тия грозни гледки, нали не са ви в къщите...

Не разбирам как може един панталон да се изцапа от седенето ми в колата, която се мие и чисти два пъти седмично и от седенето ми на стола в работата.  

Ми ей така, особено в чиста София. Като си съблечеш панталончето довечера и му погледни ръбчетата на крачолите Wink.

Използването на парфюм не прави една дреха от рода на блуза или панталон годна за носене 2 работни дни, ще ме извиняваш. Независимо дали продаваш тикви на пазара или седиш на стол в офис-сграда.

# 50
  • Мнения: 8 567
Никога не обличам тениска, блуза, риза, рокля втори път.
Но обожавам жилетки, които не пера след всяко обличане...на стола в спалнята са.
Дънките също, поседят ден-два, макс. седмица, ако не ги облека втори път пак отиват в пералнята.


ПП. Между другото, столовете в спалнята са трепазарски, допълнителните два към трапезарията, които се използват по предназначение само когато имаме над 6 човека на гости.
По-удобно ми е да са в спалнята, а не да ги сритвам всеки ден в трапезарията, без да ги ползваме.

Последна редакция: чт, 09 окт 2014, 14:17 от нова

# 51
  • Мнения: X
Не ми е чак толкова просторен апартамента, че да имам специални места за носени дрехи.
Или ги мятам на стола в спалнята, където все пак гости не каня, или ги хвърлям за пране, или ако са съвсем малко носени, за да няма шанс да съм пушила през това време или да съм се изпотила - си ги слагам обратно в гардероба.

# 52
  • Мнения: 12 696

Отделно от това всяка една дреха се амортизира от пране и химическо чистене.

А дрехите натрупани на стол, диван, закачалка /извън гардеробна стая/ които се виждат за мен са грозна гледка.

Това е много важна сентенция. Човешката кожа също се амортизира, ако се къпете често.
Много по-грозна гледка ми е целият гардероб да ми се вмирише от една носена дреха. А колкото и да си стерилна, има една миризма на носено.

# 53
  • Мнения: 9 710
Редовното къпане също много помага да се избегнат емотикончета от сорта на -  Sick отнасящи се за собствените дрехи!   Rolling Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 23 143
Няма да чета мненията преди мен, че сигурно има доста префърцунени...
Нося дрехите си по два пъти, два поредни дни, като изключвам връхните. Мятам ги на стол в спалнята. После заминават в пералнята.

Последна редакция: чт, 09 окт 2014, 15:33 от tonkabonka

# 55
  • Мнения: 4 892
Редовното къпане също много помага да се избегнат емотикончета от сорта на -  Sick отнасящи се за собствените дрехи!   Rolling Eyes


 Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 478
Проблемът с мотаещите се навсякъде не съвсем мръсни дрехи ме мъчеше дълго време и наскоро го реших по 2 начина.
В стаята на големия дзвер сложих 3 икейски закачалки за врата - на тях висят домашните дрехи и дънки и суитчер или блуза, които още ще се обличат.
Когато правихме гардероба в нашата спалня, точно зад вратата остана едно място дълго около 40 и дълбоко около 25-30 см. Там си поръчах шкаф с 2 падащи вратички (прибирам си чантите, които въртя в момента) и нагоре табла като порт-манто с 4 закачалки. Там събирам нашите домашни дрехи и костюм/пуловер/жилетка и подобни, обличани по веднъж.
Мисля, че всяка уважаваща себе си ССФ пере на всяко обличане, бельо, ризи, тениски, блузи  Laughing, но пък след едно обличане да пера дънки (ако не съм копала с тях) или да давам костюм (по точно сако, защото панталони и поли си ги пера в пералнята) на химическо ми е някак си прекалено Peace.
Случва ми се понякога излизането за деня да ми е до магазина - просто няма начин тези дрехи да ги метна веднага за пране - остават си и за следващия ден.

# 57
  • Мнения: 4 892
От толкова много фактори зависи как, дали и защо би могла да се зацапа една дреха от човек, че изобщо нямам изграден конкретен план за действие след ползването на една дреха.
И при най-малкото съмнение, че дрехата ми е мръсна или попила някакви миризми, ще я сложа за пране веднага. Иначе прибирам.
Разбира се, че бельо, риза, тениска, потник, чорапи - пера веднага след носене. Но пуловер, панталон, жилетка и прочие - зависи.

И в друга тема сме спорили по тези въпроси и дори и за бельо сме си говорили. Някои също ползваха този емотикон  Sick което разбира се е силно пресилено, освен ако не си някакъв тотален скункси, но забележете, който и не се къпе. Даже имаше една тема, ама не помня коя беше, дето се разправяше дали си перем бельото под душа  Crazy
Вечер винаги си взимам душ, винаги, основен, обличам си пижамата и бух в чаршафите. Сутрин, когато ходя на работа обезателно си взимам душ след кафето, ама обезателно, не търкам с кисе като обезумяла, но се освежавам чудесно, дори и за три минути. Обличам чисто бельо, тялото ми е чисто, е, извинете, но за да сложа чак  Sick дори и за бельото си, трябва да съм се насрала, което не ми се е случвало вече повече от 32-3 години.

# 58
  • Мнения: 550
След всяко носене пера блузи, потници, сутиени, прашки и светли панталони. Втори път обличам само дънки и тъмен панталон. Връхни дрехи като якета и сака си ги закачам на щендер във все още необитаваната детска  Mr. Green
Много е гадно да мина покрай някой и да ми замирише на манджа или на пот и парфюм  Sick

# 59
  • Мнения: 320
Аз да кажа...за тоалетните... като ходя в офиса ( в други обществени не стъпвам) Си подвивам крачолите нагоре  Mr. Green факта, че панталона ми може да се опре в земята в тоалетната ме кара да искам да се измия с белина след това!
Иначе абсолютно и без изключение пера ежедневно дрехите на детето, бельо, гащи, чорапи и др. подобни.

Общи условия

Активация на акаунт