В момента чета ... 33

  • 51 500
  • 747
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 107
На мен "Устоите за земята" на моменти мнооого ми доскучава, не ми върви с кеф книгата newsm78 и започнах паралелно с нея "Парижкият апартамент".
Скрит текст:

# 241
  • Мнения: 21
"Безцветният Цукуру Тадзаки и неговите години на странстване" и ми влияе меланхолично, но ми е хубаво в същото време...

Цитат
„В съня си обаче Цукуру копнееше силно за една жена. Не беше ясно коя е тя. Просто същество. Освен това жената можеше да разедини тялото от сърцето си. Имаше тази изключителна способност. Мога да ти дам едно от двете, каза тя на Цукуру. Тялото или сърцето. Но не можеш да имаш и двете. Затова искам тук и сега да избереш едното. Защото другото е за някой друг.“

„Болката ражда самооценката. Не възрастта, а още по-малко брадата.“

Цитатите ги вадя от тук

# 242
  • Габрово
  • Мнения: 311
.♥.Петя.♥, не бях чувала за тази книга на Оруел ("Не оставяй аспидистрата да увехне"). Ще чакам с нетърпение отзива ти. И задължително си я записвам, дано някой ден успея да я намеря за прочит.  Simple Smile

И аз ще чакам мнение. Много харесвам Оруел, наумила съм си с времето да прочета всичко негово  bowuu Засега съм готова само с 3 заглавия, така че ме чака работа...  hahaha

Аз свърших "Мирис" от  Радхика Джха. Не ми хареса. Първата 1/3 от книгата е страхотна, красива, увлекателна, реалистична... и после изведнъж става пълен боклук, сякаш авторката я е домързяло да я довърши и просто е нахвърляла някакъв текст.  Crossing Arms

Вчера започнах "На плажа Чезъл" от Иън Макюън. След първите 30 страници съм очарована, ще коментирам пак като я свърша.  Grinning
Скрит текст:

# 243
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Хубава е "На плажа Чезъл", но по-добра му е всеизвестната "Изкупление".

Ако не си я чела или гледала филма, препоръчвам и двете  Peace

Аз още дъвча "Танцуващият замък", остават ми стотина страници и ще дам окончателно мнение.

# 244
  • Мнения: 14 937
 Прочетох "Вечно млада" на Белва Плейн. Тя е от  книгите,които не могат да бъдат отличени с голям литературен стил, но които все пак са написани с таланта на добър, искрен разказвач. Книгата е чудесна  семейна сага,обхващаща поколения, континенти,колоритни персонажи, универсалните радости и скърби на живота.
Хареса ми! 😊

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 17 404
Започвам тази:


"Жената в черно" ме разочарова, очаквах много повече. Не видях никакъв ужас в нея... Замисълът й е интересен, но не е написана както трябва...вървеше ми мудно и бавно, като се има предвид, че не е никак обемна книга.

# 246
  • Мнения: 888
В момента се наслаждавам на тази:



Прекрасна е Simple Smile

# 247
  • София
  • Мнения: 717
Прочетох  "Библиотеката на мъртвите" - приятно ме изненада - страхотен криминален роман  - много увлекателен и завладяващ  Peace
Днес започнах и преполових "Две малки момиченца в синьо" на Мери Хигинс Кларк - харесва ми и се чете много бързо.

# 248
  • Мнения: 14 937
Чета "Скелет в гардероба" на Съмърсет Моъм

# 249
  • Мнения: 4 529
Днес започнах и преполових "Две малки момиченца в синьо" на Мери Хигинс Кларк - харесва ми и се чете много бързо.
и аз я подхванах

# 250
  • Мнения: 387
Днес започнах и преполових "Две малки момиченца в синьо" на Мери Хигинс Кларк - харесва ми и се чете много бързо.
и аз я подхванах

Загледах я и аз в читанка. Но подобни сюжети ме натоварват и натъжават в последните годни Sad

# 251
  • Мнения: 7 685
Добро утро   morning  Нищо по-хубаво от почивен, дъждовен ден и една книга kaffeetrmker_2


# 252
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Бях обещала на Кали да дам мнение за "Танцуващият замък".

Честно казано съм раздвоена - от една страна историята е много оригинална, изпъстрена с елементи на типичен ужас. От там според мен идва и сравнението със Стивън Кинг, но ако той беше написал книгата или например Сафон, съм сигурна, че щеше да е по-добра. Просто авторът не успява да изгради добре цялостната зловеща атмосфера, а разполага с всичко необходимо за това. Има и фентъзи елемент, и малко класическа nerd-овщина, която леко ми напомняше за любимия ми сериал The Big Bang Theory и ме размиваше. Но особено до към средата четенето ми вървеше трудно и никак не ме влечеше да посегна към книгата. Свърши в абсолютното нищо, защото има още две части.

Втората "Изроди и лузъри"  (е, няма такова заглавие честно  hahaha) я имам, а третата Fighting Pax ще излезе до края на годината.

# 253
  • София
  • Мнения: 5 252
Лу, благодаря ти!   bouquet
Ще си я спестя значи тази книга. Нещо не ми се чакат/четат поредици.

# 254
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Кали, определено не е задължителна придобивка към библиотеката  Laughing

Но ако все пак ти се чете, мога да ти я дам  Peace

Общи условия

Активация на акаунт