Есенната тема на ЯНУАРЧЕТА 2011 (54)

  • 54 370
  • 745
  •   1
Отговори
# 105
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Еми, много си права. Аз започнах да си нося от вкъщи салати и манджи, иначе трябва сандвичи да тъпча, което определено не е в списъка ми с грани. Също си взимам шунка или филе нарязани и гауда нарязана. Добре ме засищат и след обед банан, ядки и в това съм ограничила храната извън вкъщи. Понякога ризото си взимам или паста, но рядко( има италиански ресторант)

# 106
  • Мнения: 496
Еми, взимай се в ръце и почвай с желязото и подходящите храни. Може да наблегнеш и на храни, съдържащи по-високи нива на желязо, макар и да не е много сигурно дали ще можеш да ги усвояваш. За всеки случай, ако си хапваш нещо такова, гледай да не консумираш заедно с него кисело мляко или в рамките на няколко часа, защото то пречи на усвояването.

Люба, определено е проблем нормалното хранене извън вкъщи. Но ти много хубаво меню си си изградила на работа, много по-добре от сухи неща, пици и сандвичи...

# 107
  • sofia
  • Мнения: 4 296
В този ред на мисли какво ще готвите днес. Аз започнах да се изчерпвам. Лия все пилена( не пилешка) съпа иска, мм винен кебап, ама и аз съм човек. Нали съм болна днес, та се чудя какво да готвя.

# 108
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Буби, ти кога ще се връщаш на работа, Митачето на колко стана?

# 109
  • Мнения: 496
Люба, аз по-добре да не ти давам акъл за готвене, че нали съм веге и моите месо ядат максимум два пъти седмично.  Blush
Иначе аз ще се връщам напролет, ако не изскочи някаква промяна. Майчинството с Митето ми свършва края на декември, а после имам отпуски. Не съм много наясно каква ще е дотогава ситуацията в работата, защото в нашия отдел е много динамично, все има преструктуриране, все има напуснали и новоназначени...  ooooh!

# 110
  • Мнения: 192
Здравейте момичета Hug Не съм се разписвала скоро,но ви мисля да знаете.... Hug Heart Eyes

Еми - стискам палци всичко с крака ти да се размине по най-добрия начин Praynig А за хемоглобина -мисля че трябва да попиеш малко желязо на хапчета, само с храни едва ли ще го вдигнеш много. И моят по принцип е все на долната граница - 115-120. Като бременна ми падаше доста. Оправяй се бързо Hug Heart Eyes Между другото и Али иска да става архитектка Simple Smile Тя е още далече, кой знае какво ще й мине през главата докато стане време за студентство, ама засега това й е стимула да ходи на математика и рисуване /второто го обожава, ако може и всеки ден ще е на урок Laughing/ Детска му работа. Не мога да ти дам кой знае какъв акъл, но при всички случаи остави Маринка сама да направи крайния избор. Можеш да я подкрепяш само Peace Племенникът ми например - той сега е последна година в немската гимназия ще следва медицина,но той се е насочил към нея отдавна. Това му е мечта,това й ще кандидатства. Дилемата сега е дали в Германия, или тук?! Пред него този избор предстои Simple Smile

Люба - менюто ми за днес - пилешка супа и пиле с картофи. Вчера ядохме свинско със зеле. И аз вече не знам какво да готвя - капризи много в къщи..... Crazy Когато съм на работа се храня или в стола ни,или някакъв сандвич купувам,но аз съм в центъра и Слава Богу има от къде да си купувам.

Елч - не съм имала такъв проблем с количката,ама при мен разликата е по-голяма - каката се държеше с едната ръка за дръжката. Ако имаш баба или дядо на разположение не е ли по-добре да идва с теб, пък дори и някой път поотделно да излезете - или ти с Дара, бабата с Нико или обратно. newsm78 Гледах снимчици в ФБ - много са сладки и двете ти дечица Heart Eyes Hug

Адис - как си? Растеш ли? На Марти харесва ли му курса по математика?

Аз бях болнични, но от утре съм на работа. Бубата беше с хрема,после кашлица най-накрая направи отит и сега е на АБ Sad  И аз нещо се опитвам да кашлям... Поне докато бях в къщи излизахме всеки ден по паркове и градинки - страхотно време Heart Eyes От утре - гнуууу Close


Прегръщам ви всички Hug



Последна редакция: ср, 22 окт 2014, 19:14 от ral_r

# 111
  • Мнения: 1 687
да ви се похваля днес направихме първа спокойна разходка с Дара и Нико. тя се държа за количката. Е, не й е много удобно, ама ще трябва да свикне Simple Smile Доволна съм! Simple Smile Оползотворихме последния хубав ден Simple Smile
мерси за предложенията, мацки! ако видя зор ще ги пробвам всичкитеее Simple Smile))

емили, а какво ти е на крака? сигурно съм забравила...
за хемоглобина много тъпо. нали можеше да се пие нещо за двигане?

люба, а вкъщи са на почит точно пилешка супа (Дара) и винен кебап (мм) Laughing
и аз съм се изчерпала, а и много неща са ми писнали и не ми се ядат.
онзи ден мм прави много хубаво бонфиленце на фурна, оваляно в горчица и подправки. направо си облизахме пръстите, нали сме си месари. Laughing
а сега правя картофи с кюфтенца на фурна. никога не съм ги правила заедно, но понеже баба ми ги прави така ми е много мило сега

рал, мерси за комплимента за дечицата Simple Smile

аз адис я чакам да каже, че е родила Sunglasses

# 112
  • София
  • Мнения: 598
адис, отчети се:)

Емили, ще го вдигнеш хемоглобина, не се тревожи. Доколкото знам става бавно, но с подходяща храна и желязо ще се получи. Защо не пуснеш един контролен скоро? Може да не е толкова нисък.

Люба, и Диана яде основно пилешка супа и супа топчета. Такъв каприз е, че не знам вече какво да й готвя. А те с ММ не ядат еднакви неща за капак. Малкото им общи храни са супа и мусака, а детето отскоро и мусаката не иска Crazy Много ми ограничават менюто. Последно правих червена леща и пиле с ориз.

Елч, за разходките - предполагам, че с две деца човек доста си ограничава периметъра. И Ди не би издържала дълго хваната за количка, но бих я заплашила, че иначе няма да излезем изобщо. Ти само като пресичате ли я караш да се държи?

Днес й купих вещерски костюм за Хелоуин. Колко се променя човек с децата само! Преди мислех, че е супер тъпо някой в БГ да отбелязва този ден, а сега като гледам тя колко се кефи, всеки ден гледа серията за Франклин и Деня на Вси светии, и взех, че се ентусиазирах покрай нея. Знаете ли дали някъде ще правят детско парти за празника?

# 113
  • Мнения: 496
И аз днес направих супа топчета за народа, но като цяло у нас потърпевшите карат на постни нещица по-голямата част от времето.  Rolling Eyes

Рал, да оздравява Буба!  Hug

Елч, а Дара разяде ли се вече или още така яде от дъжд на вятър? Като гледам на една снимка Нико как си е хванал шишето мисля, че с него няма да го имаш тоя проблем.  Wink

Мохита, много яко за костюма, щом се радва детето. Зоринка не знае какво е Хелоуин, но аз не съм й обяснявала и досега не го е срещала другаде, може би затова. Но се чудя, дори да знаеше и да имахме костюм, какво правим с него? Обикаляме по съседите? В САЩ е някак масово и всички хора са подготвени, докато тук единствено, ако има някакви организирани прояви.  newsm78

Нощни, какво прави адашката? Пълни ли бузите?  Grinning

# 114
  • Мнения: 455
Люба, много хубаво меню имаш извън къщи. Определено започвам да променям хранителните си навици и аз, все не обръщам внимание на себе си.

Взех си желязо на таблетки и започнах още от снощи. След месец ще направя отново изследвания да видя накъде съм.

Днес ортопеда в Ловеч ме обърка тотално. Сега имам две различни мнения и крак, който продължава да ме боли адски. Елч, на дясното стъпало имам болезнено образувание, което тук казаха, че е мазол и трябва да се оперира ,и  че имам спаднали сводове на стъпалото.
Днес лекаря в Ловеч каза, че това е кокоши трън и трябва да се гори с мравчена киселина или течен азот, и че нямам спаднали сводове, но може да си взема ортопедични стелки за профилактика. И сега съм объркана - кой е прав? Или трябва трети, че да имам 2 мнения срещу 1.. Mr. Green

Рал, бързо да се оправя Буба, а ти не се давай, пий витамини. И дано Али стане световно известен архитект!  Heart EyesЦелувки от мен, пиши по-често!

Елч, радвам се, че сте се справили с разходката.

И у нас много капризи с яденето. Сами вкъще яде само крем супа от леща с крутони-никаква друга супа, а манджи - на моменти, понякога яде, друг път иска филия...В градината казват че яде, не знам. Хапва салати и плодове, обаче като каже " искам друго нещо..." иска си го до последно /сладко/.

Мохита, ти на работа ли си или в болнични?

адис и аз я мисля!  Hug

Прегръщам ви всички и ви благодаря за подкрепата, която тук получавам винаги!   bouquet

# 115
  • Мнения: 496
Еми, много ми стана смешно - и Зоринка така си иска "нещо друго"  Laughing Не знам откъде си го измисли този израз, но определено не е от вкъщи.   Crazy
А за кокоши трън си спомням, че навремето по аптеките имаше специални лепенки с някакво лекарство, които се залепят точно на върха на кокошия трън и с няколко такива той завяхва и минава. Ако наистина е това, може да пробваш. Но кой знае дали да не се консултираш още някъде.  newsm78

# 116
  • Мнения: 1 687
ааа и Дара редовно иска нещо друго. Аз я подозирах, че го е научила от баба си, защото свекърва ми готви по няколко манджи като ходи тя при нея и после като се върне и й предложа едно нещо ми иска "нещо друго". иначе следките неща си ги иска с израза "искаш ли да видим какво има в сладкото шкафче?" Simple Smile)))

буби, все така не яде. сега увеличи малко асортимента на храните, но пък престана да яде тези, които ядеше преди, та все тая. кара предимно на сандвичи и сладко, много се ядосвам. поне плодове яде. онзи ден отиде без да закуси при баба си (не може да яде веднага като стане), там яла юфка като невидяла и баба й я питала "в къще не те ли хранят?" и нашата казала "не, бабо, не ми дават нищо!" Mr. Green Mr. Green Mr. Green

а с Нико засега проблеми с яденето няма. Колкото дадеш, толкова яде Mr. Green Не че е за хвалба, ама по нещо да прилича и на мама Laughing Laughing Laughing ужким бебетата ядяли различно различните хранения. При нашия човек няма такова нещо - на всяко ядене се изяжда всичко до шушка...за около 8 минути (за справка Дара ядеше по 40 минути). Абе храна не връща, дори като тръгне да връща си го преглъща обратно, сакън да не стане зиян Mr. Green.

емили, голяма тъпотия! то майтап-майтап, ама май си трябва трето мнение или да избереш някой вариант. не може да се мъчиш така!
иначе аз съм дюстабан, ама засега не ми пречи. единственот ме боли стъпалото от ортопедичните стелки в началото. после свиквам.

# 117
  • Мнения: 514
Еми, според мен трябва да потърсиш трето мнение. Дано съвпадне с някое от предните две.

Аз също почти не готвя месо. От магазин купувам само пилешко от дъжд на вятър и то само на една марка, която ми казаха, че е хубава. Иначе готвя месо, ако имаме домашно или поне знам, че е месо. На мен ми е голяма мъка да измисля какво да сготвя.  Лятото караме на салати. Тези дни мисля да правя леща, баница с праз, тиквеник, мусака, супа от броколи.  Естествено не в един ден  Mr. Green Много ми се яде боб на фурна. Ще видя кога ще стигна до него, че ми се яде от половин година. Иначе последно правих гювеч (постен  Laughing), картофена яхния и грах.  Правим си и гювечета.

Иначе Калоян яде каквото има на масата. Ако не иска, му казваме, че следващото ядене е на сутринта (ако вечеряме). Мразя някой само да подканя да се яде и затова не го и тормозя.

За разходките не мога да помогна. Калоян от почти две години не слиза от колелото. Така че като излизаме заедно той е с колелото, а аз с количката. Вече си прави устата и за колело с педали. Simple Smile

Ние днес сме на концерт с ММ.

# 118
  • София
  • Мнения: 311
С яденето и при нас в зор - всеки яде нещо различно от другите. Като цяло Боян не обича полезните неща - ако го оставя ще кара на филии, сладки работи и кашкавал. Добре че Михаела е в другата крайност и той се прилъгва за плодове и зеленчуци. Последно започнах да карам да ми смелят хубаво месо, вкъщи го задушавам с домат и го пльосвам върху някаква паста - в този вид ядат телешко, агнешко и др. което няма шанс да вкусят иначе.
Аз си взех болничен заради Боян за цялата седмица. В понеделник и вторник обаче ме викаха в работата и се наложи да го оставям на съседката. Но пък направихме и бързо ходене на Банско и беше супер до тази сутрин, когато настана страшен студ.

# 119
  • София
  • Мнения: 598
Май на тази възраст са много капризни с яденето. Диана като се заинати, не мога да я накарам да яде нищо освен хляб и любимите й супи. Ама не става всеки ден едно и също и прибягвам до заплахи - че няма да й дам нещо, няма да има детско и пр. Едва ли е много препоръчителен подход, но нейният инат е пословичен.

Вашите деца как заспиват? Аз вече откачам - всяка вечер по 1-2 часа не млъква и не мирясва в леглото. Все едно съм я сложила да дивее, не да спи. Crazy Не знам аз ли съм изнервена или наистина диването прекалява...

Емили,
дадоха ми 2 месеца за задържане, понеже имах отлепяне на плодния сак. В понеделник се връшам на работа. Предната бременност един ден не съм позлвала, но сега хич не ми се ходи на работа. предполагам се изморявам повече заради малката.

Още не се чувствам бременна. Мина ми гаденето и по нищо не усещам бременността newsm78

адис, да не ни изненадаш с някоя новина Grinning

пепинка, кога беше твоят термин?

Общи условия

Активация на акаунт