Есенната тема на ЯНУАРЧЕТА 2011 (54)

  • 54 315
  • 745
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 119
Честити Рождени Дни на всички януарчета. Да са здравички и щастливи.
Те растат (не е за вярване), ние се подмладяваме Simple Smile Обичам ви дечица. (И вас мили мами) Благодарим ви за пожеланията.

# 661
  • Мнения: 192
Честити да са днешните рожденници - Зори, Марти и Бо! Да са здравички и да растат щастливи!

Елч - кофти се е получило наистина. Родителите не се ли обадиха,че няма да дойдат? Тортата е страхотна!!! Heart Eyes

 Hug

# 662
  • Мнения: 748
Честит рожден ден на Влади, Калина и на Зори. Честито и на големия вече батко Бо. Много безгрижни игри   bouquet

Елч, тортата е страхотна.

# 663
  • Мнения: 455
Елч, както винаги сте се справили страхотно с тортата.Много е хубава! Hug
Видях една прекрасна снимка на Дара и Нико ....много са красиви! Пу-пу!

Децата ви искат ли да ядат сладки неща? Сами нещо се е побъркал на тема шоколад. Вчера например прибираме се от градина и с влизането се  почна : "искам шоколад, дай ми шоколад" . Обясняваме, че първо трябва да вечеря и след това може малко, не та не. Стигна се до тръшкане, рев и викане. Ужассссс!

Водили ли сте децата на зъболекар? На позната детето на 4 г и 9 м. е с 6 кариеса...Мисля да заведем Сами.

# 664
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз всяка сутрин проверявам зъбките. Преди дни направихме първа пломба, а Ирен няма( да чукна на дърво)

# 665
  • Мнения: 455
Люба , а Лия как прие манипулацията, разкажи ми моля те. Hug

Ииии Честит Рожден Ден на Ди на Мохита и на Нати на Фея! Момичета, пожелавам на децата ви здраве, много късмет, много да ви слушкат и радват! Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 666
  • Мнения: 748
Честит рожден ден на Ди и Нати. Да са здрави и винаги усмихнати. Весел празник!

И аз си мисля, че на тази възраст правенето на пломба ще е гадничко. Но явно зъболекарите се справят. Ето сега Лия, преди време и Фея беше казала, че са правили.
Аз бях решила, че Дария има кариес на първия кътник. Водихме я на зъболекар, сигурно седмица преди това ми се свиваше корема и си представях големи драми и рев. За щастие се оказа, че няма кариес, а само някакво оцветяване и трябва да се следи.

# 667
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Момичета, драма няма, защото аз никога не съм казвала,че ако не си мие зъби ще ходи на зъбар и ще я боли. Това е една огромна грешка, която родителите правим.
Чувствителността на млечните зъбки е много малка, а и кариеса бе хванат в началото, имаше много малко за пилене.
Лия просто седна на стола и отвори уста. Изпилиха, сложиха подложката преди пломбата( бомбата, както тя казва) и духнаха да изчистят, за да сложат последния слой, на нея и стана студено и си затвори устата, повече не отвори, защото се разсърди, аз видях,че няма смисъл и на следващия ден отиде с баща си, та за 2 мин я донапрадиха.
Но нея не я заболя и за секунда, сигурна съм.
Честит РД на празнуващите, мнооооого здраве и усмивки

# 668
  • Мнения: 369
Калин го гледаха в яслата, казаха, че няма кариес за сега.  Praynig Аз го водех на 2 години и нещо, но беше голяяма драма като видя инструментите и край. Изпадна в криза, лекарката го натисна и му отворихме устата. Беше голям цирк... Crazy

# 669
  • Мнения: 496
Люба, браво на Лия! Тя е много смело дете, според мен просто не изпитва страх от повечето неща като темперамент и това допълнително спомага за нейното спокойствие.  Има по-плашливи деца и там според мен драмата е голяма. Иначе ние Зори никога не сме я плашили със зъболекар, още повече, че и леля й и кумата ни са зъболекарки. Това, обаче не спомага много за това тя да съдейства. Аз обяснявам, че те лекуват зъбките на хората, за да не ги боли и прочие, но за момента още се дърпа. Надявам се с времето да позволи, защото все повече осмисля нещата.  Rolling Eyes
Иначе огледах й зъбките сега, като споменахте, не се виждат точици.

Елч, всичко е на периоди, но съм забелязала, че колкото по-често се дава сладко на децата, толкова повече си го търсят. Поне Зори е така. Имаше един период, в който бабите и дядовците я бяха научили да й дават нон стоп награди и ме дразнеха ужасно. А наградите все нещо шоколадово. И тя се беше научила всеки ден да крънка - няма обед, няма вечер нон стоп. Аз говорех, карах се (на възрастните!), но ефект нула. Но сега покрай боледуванията, понеже все е с мен вкъщи - ела да видиш, забрави и шоколади, и чудо. Изобщо не се сеща и нито е мрънкала, нито нищо. Та сега съм забранила всякакви такива "награди" на нашите, щото я побъркват и съм ги строила в десет редици, щото няма да я бъде тая.  ooooh!

# 670
  • София
  • Мнения: 598
Благодаря ви за пожеланията!

ЧРД и на Нати! Много здрав и безгрижен да расте!

Емили, и Ди много налита на сладко от няколко месеца. Аз също съм против сладките награди и никога не й предлагам, само ако тя започне да се тръшка. Надявам се да е период. Бабите вече ги отучих. Казах им, че те ще я водят на зъболекар, погледнаха ме смразени от мисълта и така. Не разбирам тоя навик на деца все лакомства да се подаряват!

Прегръдки на всички!

# 671
  • Мнения: 1 687
рал, някои се обадиха, други не, една мама пък ми писа на другия ден, че забравила  Crazy
и може би адис е права - тъпотия е с тези пакети, за догодина ще мисля нещо друго, определено не ме кефят тези празни клубчета...

мерси за милите думи за тортата! аз много я харесвам, мм твърди, че била скучна, дрън-дрън! Simple Smile

емили, със сладките неща и ние имаме проблем. гледам да давам по веднъж на ден (ако изобщо дам де) и то винаги след ядене. дара нали все гледа да изклинчи и да не яде и миналата седмица иска бонбон, викам й "изяж един сандвич и ще има бонбон". яде тя сандвича, после бонбона, идва при мен и ми вика "дай ми един сандвич, защото ми се яде още един бонбон" Mr. Green
и аз хвърлям по еидн моглед на зъбите на дара, нашият зъболекар ме е инструктирал какво да гледам и да докладвам, ако нещо ме притеснява. нашият кумец е зъболекар, аз за съжаление честичко го псещавам в кабинета, дара е идвала много пъти с мен, обаче въпреки това не ще и не ще да си отвори устата пред него. за миенето на зъбите не плаша с нищо, тя винаги си ги е миела с кеф.

# 672
  • Мнения: 496
Ох, какъв съм заплес...

ЧРД на Ди и Нати! Да сте живи и здрави, мили деца! Да слушате от време на време и да се радвате на щастливо детство!

 bdbaloni  party006

Елч, я дай инструкции за какво се следи по зъбките? Аз знам за черни точици. Друго?  newsm78
Дара ме уби със сандвичите!  Joy Смятай колко й се ядат бонбони, щом е била готова да се прежали с втори сандвич!  Mr. Green

# 673
  • Мнения: 455
Хихи Елч...голям образ е Дара... Hug много се смяхме с ММ..
Добре е, че яде първо храна и после сладкото. Самуил иска само сладкото..Тази вечер отново..Големи преговори падат, големи мъки докато го накарам да хапне манджа. Успях, ама е голяма мъка.

Благодаря на всички за споделеното.

# 674
  • София
  • Мнения: 416
Честит рожден ден на всички сладурчета, които са празнували в последните дни! Да са здрави и засмени и много щастливи.

Елч, ще трябва да ви го представя вече смехуркото:))) И той като Нико е все захилен, пу-пу, така да са цял живот!!!
Днес сме на ДК, да видим дали най-накрая ще му сложат хепатитната ваксина, защото сме мнооооого назад с ваксините. Все някой е болен и отлагаме. Иначе му излезе зъбче номер 2, съпроводено с 3 дни температура и нощно будуване. Тази нощ за първи път от доста време се понаспах, ставах само 2 пъти и то хапна и заспа. Ех, рахат!

Общи условия

Активация на акаунт