Есенната тема на ЯНУАРЧЕТА 2011 (54)

  • 54 280
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Какво значи платена занималня, не вденах нещо.
Аз съм суууупер доволна от учителки, градина и всичко. Млади и надъхани са, строяват ги, когато е нужно и има правила за всички

# 76
  • Мнения: 494
Люба мисля, че става дума за допълнителните занимания - футбол, танци, английски.

# 77
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аха, ами да кажа...
Аз съм записала Лия на анг., тя го взима много на сериозно, защото иска да е ученичка. Пон, сряда и петък всяка вечер ми разказва новите думи, пита ме как съм на англ. и си казва името  Mr. Green
Танците от миналата година ги посещава.

# 78
  • Мнения: 748
Нагласата за емиграция зависи от човека, не от това къде живее и с какво се занимава. Аз съм убедена, че не искам да живея в чужбина, а ММ много иска. От друга страна аз искам да живеем в София, той не иска  Whistling Напоследък не ни остава време да се дрънкаме на тази тема  Laughing
Елч, аз пък имам един цитат, който често пращам на ММ, но сега вече ще му разказвам вица  Mr. Green
Скрит текст:
Петима са винаги мъртъвци, макар че живеят - бедният, болният, глупавият, живеещият в чужбина и слугата" - древна индийска мъдрост

Като ви чета обаче, съм доволна, че детето не ходи на градина в София. При нас няма никакви допълнителни занимания, което е лошо, но пък пари не ни искат за нищо (в началото на годината събрахме по 30 лв за помагалата, моливи, лепило, и т.н. и всеки месец даваме по 2 лв за вода). Таксата за месец е 7 лв (ако не я пусна цял месец, не я плащам) и по 1.80 за храноден. Имат си седмична програма, която е закачена на входа на групата и си я спазват, според това което Дария ми разказва. На родителската среща в началото на годината ни дадоха събрано всичко, което са правили миналата година плюс още една папка с материалите, които са и останали неползвани, защото тя ходеше от дъжд на вятър.
С две думи доволна съм. В първа група след ставане от сън им носеха гърнетата в стаята, да не ходят до тоалетната, както са затоплени. В трета и четвърта група имат английски два пъти седмично, който не се плаща допълнително.

# 79
  • Мнения: 494
Дейзи много хубава мъдрост. Много ми хареса.

За ДГ - нашата такса е 60 лв, като не мога да платя по-малко от 50%, дори да не е ходил цял месец. Дадохме по 50лв за материали. Веднъж в годината трябва да купим бидон с вода и всеки месец да носим 1пакет мокри кърпички, 1 пакет салфетки за храна и ТХ. Разказите на другите деца съвпадат с това, което учителките казват. Освен допълнителните занимания, знам че имат 2пъти седмично музика. Винаги като са правили нещо вечерта ми го дават (така се разбрахме на родителската среща).
Веднъж даже на Калоян му бяха мерили Т и била 37. Това, защото на госпожата ѝ се сторило, че е леко подпухнал.  Следобед, ако не духа и не е лошо времето, винаги са навън (което май не важи за яслените групи).

# 80
  • Мнения: 251
Според мен, човек трябва да избира специалността си, разбира се и от прагматична гледна точка, но и основно от интерес към нея. В крайна сметка, това е ежедневието на човек, по-голяма част от деня прекарва именно на работното място. аз например завърших две магистратури, едната именно от прагматизъм, но не си представям така или иначе да работя по специалността.

за емиграцията, мисля че не е за всеки, но просто човек трябва да прецени реално какво иска, дали ще го удовлетворява начина на живот, който води и ако не, доколко може да прави компромиси с условията и заслужава ли си най-вече. въпрос на лична преценка.

от дг съм доволна, за старничните дейности, все пак си е наше решение дали да ги записваме децата или не, а що се отнася до учителите, те си имат учебен план по който работят, друг е въпроса дали всички го правят  Simple Smile А, що се отнася за броя на децата, много е, но пък това предлага държавната детска градина. говорих с една мама, на която детето ходи на частна, 5 деца са в група- 360евро, еми много е доволна, нито боледува детето, индивидуален подход, различни занимания. според възможностите.

# 81
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Сигурно съм казвала, че Ирен беше в частна градина, няма нищо общо, нооо пък не успя да се отрака и очука, както Лия. Адски нахакана е.
За боледуването - до дете е. Лия са 36 деца и когато беше епидемията - ходеха 2 - Лия и още едно дете

# 82
  • Мнения: 455
Дейзи, много хубава мъдрост, никога не съм я чувала.

Елч, вицът е мега як!
Видях Нико на корицата ти във ФБ. Направо е божествено красив. Не можех да си откъсна очите от него.  Heart Eyes

# 83
  • Мнения: 496
Мохита, Елч, Дейзи, напълно подкрепям вашето мнение за живота в чужбина. Аз живях 3 години в друга държава и съм изпитала всички видове бариери и препятствия от това да си някъде далече от всички близки хора. Но и аз съм съгласна, че си е до човек. Имам приятели, които живеят навън и страдат от това, че са далеч. Имам други, които се чувстват прекрасно.
Аз тук се чувствам на мястото си. Има много неща, които не харесвам в държавата ни и искам да се променят, но малко наивно продължавам да се надявам.

# 84
  • Мнения: 251
Люба, и аз мисля че именно малкия брой деца в честните дг и училища, ощетява децата по един или друг начин. но то пък едно за сметка на друго.

# 85
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Факт е, че на децата им обръщат много внимание, но правилата не са така строги и се правят изключения, което .....
Има и +  и -

# 86
  • Мнения: 1 687
емили, мерси, мила! всеки ден като се събудя и нямам търпение да го видя, все едно съм майка на първо дете Simple Smile)) навремето и на Дара така не можех да й се нагледам, то и сега обичам да си я зяпам де Laughing Laughing Laughing между другото Дара сега ми се вижда огромна. тя ли е порастнала, Нико ли е много малък не знам Mr. Green

дейзи, и на мен много ми хареса поговорката, трябва да я запомня! Simple Smile

нещо щях да ви казвам, ама изкуфях, забравих какво беше Wink утре!

# 87
  • Мнения: 369
Брей интересна тема сте захванали. Ами аз емигрирах, не съжалявам поне за сега. Успях да си направя малък кръг от приятели и сега ми е много по-готино.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 88
  • Мнения: 186
Привет и от мен!
Наистина темата е много интересна.
Емили, Лени е решена да учи или в Германия, или в Англия. Но все още не е уточнила специалността, до това лято искаше да е журналистика, но сега се колебае в друга насока. Единственото и притеснение са парите които ще ни струва това обучение. И в тази връзка с ММ започваме да мислим за заминаване на цялото семейство. За да се ориентира по-добре Лени е решила до завършването на гимназията, да посещава тези изложения в които презентират учебните заведения в чужбина.

В нашата група в ДГ, учат децата да са самостоятелни, да се обличат и събличат сами. Рисуват, оцветяват, учат стихчета и песнички. От допълнителните занимания има Футбол, Народни танци, Рисуване, Зумба, Английски. Кали си избра английски. Цената е 20лв. на месец, ако отсъства се приспадат суми. Иначе си имаме  постоянна такса, независеща от броя посещения в месеца
18,00 лв. и диференцирана такса за присъствен ден 1,65 лв.

# 89
  • Мнения: 455
Пепита, Германия предлага много добри условия за студенти, но е скъпо удоволствие откъм издръжка.
Ако отидете цялото семейство ще е много хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт