Декемврийче сладко във корема се протяга, нетърпение голямо мама вече я наляга!

  • 30 809
  • 797
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 292
Ние такъв си взехме: http://magniflex.bg/products/bambino/baby-bamboo/  Но още не е разпънат, че не сме сглобили леглото.

# 751
  • Мнения: 1 604
Ние такъв си взехме: http://magniflex.bg/products/bambino/baby-bamboo/  Но още не е разпънат, че не сме сглобили леглото.
Това е следващият ми избор. Спира ме само това, че не знам дали е достатъчно твърд. Препоръките са да не е мек матрака на бебока.

# 752
  • Мнения: 1 292
Да ти кажа е средна работа, по-скоро ми се струва по-мек. Аз лично от магазина на Вис виталис го взех, като бяха общо 3 вида бебешки матраци и този най-много ми допадна. По-скоро на място те съветвам да разгледаш и опипаш Simple Smile.

# 753
  • Мнения: 50
Добро утро на всички!:-)
Вчера ми определиха дата на секциото:-)  на 24.11 ще е Simple Smile  малко съм ии аз незнам ..Дъщеричката ми има имен ден тогава и не съм мн сигурна Simple Smile дали искам да е тогава Simple Smile

# 754
  • Мнения: 40
Браво на Танче. Добър съвет даде за всички мами. Дано малкия мъж наддаде бързо и да си го взимате вкъщи скоро.
Относно гащичките. Аз си взех еднократни ето от тези:
http://www.shtarkel.com/products/2620-edn-gashti-za-sled-rajdane-5-bropak.html
Превръзките са за родилки и наистина са големи, но незнам дали въобще ще ми дадат да слагам каквото и да е. В болницата, в която ще раждам не позволявали да се слага нищо друго освен стерилен лигнин, който те дават. Това е от съображения да няма инфекции и бързо да се възтановим. Трябвало да им дадем пакет, а те нососели стерилизиран вече. Ще видим как ще е. Взех си и найлонови чаршафи за мое спокойствие.
За матраците мисля да взема по обикновени от дунапрен. Има по твърди дунапрени специално за матраци. Ние с мъжа ми спим на дунапрен от години и мисля, че това е най-удобното нещо. А и не струват много и може да го подмениш винаги.

# 755
  • Мнения: 1 604
Кукумицина надявах се, че обикалянето за матрак ще ми се размине  Whistling. Благодаря за ценната информаия. Все пак ще проверя на място. Смятам че и марката има значение, така че 50:50 е при мен положението.
Аз тъкмо влизам в 8- ми месец и малко изоставам от групата с подготовката. Почват да ме тресат паранои, особено като чета вече и за бебета и превръзки и гащи за родилки. Дала съм си срок, че до 01.12. всичко трябва а е готово в очакване.
Мария не може ли да изместите с един ден секциото? Според мен няма да им е приятно в един мом на децата, че делят вниманието на този ден.

# 756
  • Мнения: 958
g-style, общо взето на тази марка съм се спряла (само че не този анти-алергичния, а другия дето си е само кокос, че е по-малък - 10 см., а този е 13 см. и ми се вижда много за сгъваемата кошарка). Този на Кукумицина е един от най-препоръчваните, но мии се струва мек на мен лично..

Sheytan, това с дунапрена не е добра идея..навсякъде лекарите казват, че 1. Дунапрена не може да е достатъчно твърд, винаги омеква, 2.Като се намокри (при бебетата - доста често), после като изсъхне става ронлив и се отделя един особено вреден и канцерогенен прах..3. Дори и за възрастни е препоръчително да не се взема Rolling Eyes Ама ти си решаваш..Аз лично дунапрен - никога, след като изхвърлихме преди години едни матраци дунапренени и те се разпаднаха на прах всъщност Rolling Eyes

# 757
  • Мнения: 1 292
Добро утро на всички!:-)
Вчера ми определиха дата на секциото:-)  на 24.11 ще е Simple Smile  малко съм ии аз незнам ..Дъщеричката ми има имен ден тогава и не съм мн сигурна Simple Smile дали искам да е тогава Simple Smile

И аз мисля да избера тази дата Simple Smile В другия понеделник ще определим точно. Моите възможности са между 17 и 24 ноември, но все пак искаме да е най-късната дата (дано устиска до тогава бебо). Ще чакам последните данни за бебо и с помощта на лекарката ми ще видим дали 24 е подходящо Simple Smile

Ади, ами да си призная, аз не обичам корави матраци, та за това избрах този, надявам се бебока да го удовлетвори.... ма къде ще ходи Joy

# 758
  • Мнения: 115
Честито на Танчето и тук от мен! Дано малкия да расте и да може скоро да е с вас!

# 759
  • Мнения: 50
Добро утро на всички!:-)
Вчера ми определиха дата на секциото:-)  на 24.11 ще е Simple Smile  малко съм ии аз незнам ..Дъщеричката ми има имен ден тогава и не съм мн сигурна Simple Smile дали искам да е тогава Simple Smile

И аз мисля да избера тази дата Simple Smile В другия понеделник ще определим точно. Моите възможности са между 17 и 24 ноември, но все пак искаме да е най-късната дата (дано устиска до тогава бебо). Ще чакам последните данни за бебо и с помощта на лекарката ми ще видим дали 24 е подходящо Simple Smile

Ади, ами да си призная, аз не обичам корави матраци, та за това избрах този, надявам се бебока да го удовлетвори.... ма къде ще ходи Joy




Мен иска да ми слага и системи даже да го чакаме за след 22ри да не тръгне нормално понеже съм с контракции от няколлко месеца Simple Smile  

# 760
  • Мнения: 1 292
Мда, ами аз гледам ти си с термин 2-ри дек. Може и по-рано да иска да тръгне. Ти случайно дали си питала в такъв случай как се процедира? То е ясно - бягаме към болницата... ама после?

# 761
  • Мнения: 50
Мда, ами аз гледам ти си с термин 2-ри дек. Може и по-рано да иска да тръгне. Ти случайно дали си питала в такъв случай как се процедира? То е ясно - бягаме към болницата... ама после?


Не съм питаа ама другата сряда см пак на преглед и ще питам... Макар,че ми каза,че плода е много високо и с доста големи размери .не е слязъл в таза пак и каката беше така  ще видим Simple Smile

# 762
  • Бургас
  • Мнения: 2 079
Не знам как преценяте, че е мек матрака. Ние сме с Магнифлекс и почти не се променя като легнем, а как си представяте, че едно 5 кг бебе ще потъне в него? Те хората са го измислили, пише, че е ортопедичен, т.е. осигурява правилна позиция на тялото.

Аз в началото на бременността повече се притеснявах, че може да родя преди плануваното секцио, но сега вече съм се настроила психически, че всичко ще е наред и по план  Simple Smile
Предния път веднага след операцията ми бяха сложили лигнин от болницата, а после аз си ползвах обикновени превръзни, нито за родилки, нито нощни. Но от еднократните чаршафи със сигурност трябва има, иначе става голямо мазало. Особено след пълна упойка почти не се движиш първия ден, имаш катетър и каквото и да ти сложат между краката, все изтича отстрани. Даже имам спомен, че и  бельо много не даваха да се носи в началото. Не е много приятно, но се преживява, не го мислете толкова.

# 763
  • Мнения: 1 292
 Mariya Atanasowa, да, и аз ще попитам другия път точно какво да очаквам, че почвам да се притеснявам вече Simple Smile

sunny-n - ами аз твърдя, че е мек матрака, в сравнение с другите, които постисках Simple Smile Просто другите ми се видяха корави. А иначе не е толкова мек, че да потъне бебчо естествено. Все пак хората са го измислили. Peace

# 764
  • София
  • Мнения: 30
Момичета, в Икеа има много хубави бебешки стоки. Аз съм купила за дъщеря ми доста неща от там. Имат и разнообразие от бебешки матрачета. Може да погледнете.

Общи условия

Активация на акаунт