Движение на българските майки - Стара Загора

  • 12 933
  • 288
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 6 243
Тази вечер се срещнахме с г-жа Георгиева - директорката на Дома в с. Петрово. Бяхме с Каттт и Лалка. Получихме потокола за дарение за нещата, които им занесохме в петък - утре ще го сканирам и ще го пусна, да го видите.

Поговорихме за належащите им нужди, а те са доста, както видяха тези, които бяха в Дома. Това, с което можем да помогнем ние конкретно, не е малко - обувки за децата, спално бельо, памперси, храни, покривки за трапезацията... Иначе Домът има остра нужда от сензорна зала, но нещо такова струвало около 10 000 лв. Но ако познавате някой, накогото 10 000 са му излишни, свиркайте!!!

За обувките пуснах предложение в "Кърмаческия" да съберем парите на І конгрес на БКП на Бузлужда, тъй като имаше такава идея от една от мамите. Ако се приеме, ще можем да закупим по списъка, който ще ни осигури директорката, платненки от пазара в Димитровград, евентуално джапанки или някакви др. чехли...докъдето ни стигнат парите.

Домът ще празнува 1 юни с тържество, на което сме добре дошли, но вероятно аз няма да мога да присъствам, тъй като е в работен ден. Подробностите ще научим по-късно.

Ако идеята ви допадне, можем да помислим за ангажирането на куклен театър за децата като подарък за празника, който да ги посети на място. Лалка ще каже как стоят нещата, тя се нае да провери тоя въпрос.

От мен това е. Другите ако се сещат нещо, ще допълнят.

# 226
Децата от Българка какво завършват? Ще питам Клуба на работодателите дали няма да измислят нещо за работа.
[/quote]

За децата от Българка: момичето е около 1,62 м.,обувки номер 37-8. Момичето завършва манджата, специалност готварство и сервиране. За лятото тя заминава на някакъв стаж в Чехия, но след това като се върне, ще си търси работа.
Момченцето е в слаба форма глухонямо, както вече май казах някъде, за сега са го поели Съюза на глухите, намерили са му работа като бояджия и ще живее в тяхното общежитие. Но с неговата менторка се разбрахме, ако има някакъв проблем да се обадят.
Казаха ми още, че дрехите и костюмите, които занесем наистина ще им свършат работа. Директорката я нямаше в момента, но ви предлагам ако искате да обсъдим възможността и например към края на др седмица или началото на по-следващата да направим и там едно посещение. Аз през това време ще говоря с директорката и ще разбера колко деца са и от какво имат нужда

# 227
# 228
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 925
Нали имаше и нови слипове и чорапки? Не ги виждам написани... newsm78
И не занесохме ли 80-90 пакета Зрънчо?

# 229
  • Мнения: 6 243
Да, г-жа Георгиева се извини, че са забравили чорапките и за тях ще съставят отделен протокол. За остатъка от "Зрънчовците" се извини, че не са разбрали количеството, което сме раздали, но могат да го включат и него...

# 230
  • Мнения: 11 329
Хапке, гледах списъка с домовете в началото на темата - едно не ми излиза от акъла. Да не са затворили дома в с. Дълбоки?
Другото, което се сещам като помощ е (ако стигнете до дома в с. Сладък Кладенец), там директор май беше една моя съученичка - Мая Анадолиева. Дано още е тя. С нея също може да се свърши работа.
Онова, което съм обещала, съм го приготвила. Ще го приемат ли? (ставаше дума за дома в  Бузовград)

# 231
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 526
Давам отчет за театъра Simple Smile - току що разговарях с директора на Кукления театър и с неговата заместничка. И двамата прегърнаха идеята и обещаха, че ще направят нещо за децата. Утре в 9 имам среща с тях, че днес са в София.
Като водим артистите - Йовка ще дойде с нас и ще направи репортаж, за да прочетат повече хора какво правим.

Но явно се знае за движението из града - и двамата от театъра знаеха за какво става дума.

Друго - ако някой знае кой шие спално бельо в Стара Загора, да казва фирмата. Шефката обеща реклама на този, който дари бельо за дома.

# 232
  • Мнения: 11 329
Давам отчет за театъра Simple Smile - току що разговарях с директора на Кукления театър и с неговата заместничка. И двамата прегърнаха идеята и обещаха, че ще направят нещо за децата. Утре в 9 имам среща с тях, че днес са в София.
Като водим артистите - Йовка ще дойде с нас и ще направи репортаж, за да прочетат повече хора какво правим.

Но явно се знае за движението из града - и двамата от театъра знаеха за какво става дума.

Друго - ако някой знае кой шие спално бельо в Стара Загора, да казва фирмата. Шефката обеща реклама на този, който дари бельо за дома.
Лале, прати им много поздрави на Дарин и Татяна като се видиш следващия път с тях. Дано не са ме забравили

# 233
  • Мнения: 9 144

Друго - ако някой знае кой шие спално бельо в Стара Загора, да казва фирмата. Шефката обеща реклама на този, който дари бельо за дома.

В битовия комбинат има една фирма, която шие само бельо и завеси - предимно са за хотели, но по-късно ще говоря с позната, която работи там да говори с  шефовете си

# 234
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 526

Друго - ако някой знае кой шие спално бельо в Стара Загора, да казва фирмата. Шефката обеща реклама на този, който дари бельо за дома.

В битовия комбинат има една фирма, която шие само бельо и завеси - предимно са за хотели, но по-късно ще говоря с позната, която работи там да говори с  шефовете си

Супер, кажи и, че не става въпрос за нищо луксозно, обикновени долни чаршафи за легла. И покривки евентуално.


Говорих току-що с един познат за сензорните стаи. Човека ще проучи фирмите, които се занимават с това и думите му бяха "Ще ти намеря сензорна стая, само кажи каква да е точно."
Катт, като се обаждаш на директорката, нека нахвърля някакви изисквания, пък да видим колко ще излезе като парички, и тогава да се търси начин за финансиране на идеята.

# 235
  • Мнения: 9 144
Лалка, а къде ще е рекламата да кажа?
извинявай, но не знам в кой вестник си  Embarassed Embarassed

# 236
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 526
Който прочел, прочел, затривам си местоработата, че нищо не се знае (при 20 000 регистрирани)  Mr. Green

Последна редакция: чт, 18 май 2006, 18:18 от Лалка

# 237
  • Мнения: 1 639
Който прочел, прочел, затривам си местоработата, че нищо не се знае (при 20 000 регистрирани)  Mr. Green

 Ти да си чувала за ЛС  Mr. Green

# 238
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 526
Абе аз съм чувала, ама ми беше пламнала главата като пита Пепчо и хич и не съобразих  Embarassed

Айде, стига спам.  Mr. Green

# 239

Друго - ако някой знае кой шие спално бельо в Стара Загора, да казва фирмата. Шефката обеща реклама на този, който дари бельо за дома.

В битовия комбинат има една фирма, която шие само бельо и завеси - предимно са за хотели, но по-късно ще говоря с позната, която работи там да говори с  шефовете си

Супер, кажи и, че не става въпрос за нищо луксозно, обикновени долни чаршафи за легла. И покривки евентуално.


Говорих току-що с един познат за сензорните стаи. Човека ще проучи фирмите, които се занимават с това и думите му бяха "Ще ти намеря сензорна стая, само кажи каква да е точно."
Катт, като се обаждаш на директорката, нека нахвърля някакви изисквания, пък да видим колко ще излезе като парички, и тогава да се търси начин за финансиране на идеята.

Ок, Лалич, още днес ще я питам. Ще говоря и с моята позната, която е психоложката на отдела за закрила на детето, после ще прозвъня и на софийски приятели-бизнес хора, които могат да ни насочат също към фирма, която се занимава с такива неща.

А да ви питам само, нищо не ми казахте за дом Българка???

Общи условия

Активация на акаунт