Майчинството счетоводно-62

  • 36 624
  • 761
  •   1
Отговори
# 285
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Благодаря много за отговора!
Само искам да уточня - това 2017 е печатна грешка и да го разбирам 2016г. или наистина имате предвид 2017г. Питам, защото аз вече съм на работа от 3 месеца и си мисля, че вече се гледат реалните осигуровки от работодателя, нищо че не са изтекли 2те години, които се полагат за отпуск за отглеждане на дете.
Грешка е  Mr. Green 2016
Иначе може да скъсите срока, защото за периодът на първата година се гледа доходът от който е изчислено обезщетението, а не самото обезщетение.

# 286
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 228
Здравейте последния болничен за отглеждане на дете ми е от дата 16.09.14г до 20.11.2014г. Към дата 10.11.2014г са ми изплатени 11 раб. дни от септември и 23 раб. дни от октомври, това означава ли, че до края на ноември ще ми бъдат изплатени оставащите 14 раб. дни от ноември по болничния лист ? В статута на документа, в справката, която правя в страницата на НОИ е записано "по случая е започнало плащане", но не е записан периода от 1.11.2014г до 20.11.2014г, както и изчислената сума, която се очаква да бъде изплатена.
Кога да очаквам да започне плащане на отпуска по майчинство?

# 287
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 428
Здравейте последния болничен за отглеждане на дете ми е от дата 16.09.14г до 20.11.2014г. Към дата 10.11.2014г са ми изплатени 11 раб. дни от септември и 23 раб. дни от октомври, това означава ли, че до края на ноември ще ми бъдат изплатени оставащите 14 раб. дни от ноември по болничния лист ? В статута на документа, в справката, която правя в страницата на НОИ е записано "по случая е започнало плащане", но не е записан периода от 1.11.2014г до 20.11.2014г, както и изчислената сума, която се очаква да бъде изплатена.
Кога да очаквам да започне плащане на отпуска по майчинство?


За остатъка от 136 до 410 ден се подава декларация Приложение 2 при работодателя / през м. 11.2014 трябва да я подадеш /, а той я внася в НОИ до 15.12.2014 г.

# 288
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 228
Благодаря за отговора !
Декларацията съм я подала, остава работодателя да я предаде.

# 289
  • Мнения: 102
Vcheraa kazah na shefkata che sym bremenna,no smqtam da si puskam bolnichen,zashtoto mi e natovareno. Tq pobesnq I dnes 13.11 e pusnala obqva za drug chovek. Na bezsrochen dogovor sym. Ne sym I dala dokument ,a imam ambulatoren list ot 29.10. Ako utre(izvika me da doida),mi vruchi predizvestie. Moga li da si pusna ot sushtiq den utre predi da ida pri neq za zaplata eventualno bolnichen ot lichnata na 14.11 za 14dni I sled tova za bremennost vaji li predizvestieto? Drugiq vupros e ako dam utre amb list,tq ne go vzeme kakvo sledva? A az I kazah vchera che sym bremenna... Mnogo me e strah Sad

# 290
  • Мнения: 607
Vcheraa kazah na shefkata che sym bremenna,no smqtam da si puskam bolnichen,zashtoto mi e natovareno. Tq pobesnq I dnes 13.11 e pusnala obqva za drug chovek. Na bezsrochen dogovor sym. Ne sym I dala dokument ,a imam ambulatoren list ot 29.10. Ako utre(izvika me da doida),mi vruchi predizvestie. Moga li da si pusna ot sushtiq den utre predi da ida pri neq za zaplata eventualno bolnichen ot lichnata na 14.11 za 14dni I sled tova za bremennost vaji li predizvestieto? Drugiq vupros e ako dam utre amb list,tq ne go vzeme kakvo sledva? A az I kazah vchera che sym bremenna... Mnogo me e strah Sad

Много неясно си писала. На този амбулаторен лист от 29.10. пише ли, че си бременна? Ако пише, значи не може да ти даде предизвестие. Но не разбрах ти дала ли си го или не? 

# 291
  • Мнения: 102
Mnogo sujalqvam za pisaneto. Na 29.10 na amb list pishe bremennost potvurdena,no lista e vuv men v momenta, kak da I go dam taka che da ne mi dade utre predizvestie I da se zashtitq . Tq moje da kaje che ne sum I kazala nishto.

# 292
  • Мнения: 607
Mnogo sujalqvam za pisaneto. Na 29.10 na amb list pishe bremennost potvurdena,no lista e vuv men v momenta, kak da I go dam taka che da ne mi dade utre predizvestie I da se zashtitq . Tq moje da kaje che ne sum I kazala nishto.

Няма те ли нещо като деловодство? Твоята шефка няма ли секретарка или асистентка, при която да го входираш?

# 293
  • Мнения: 102
Imame schetovodstvo,no tam trqbva da ida utre ,dnes sum na rabota. Utre pochivam. Q tq kaza ela utre da se razbereme I sega e pusnala obqva za nov chovek. Kak da napravq,za da stigne do neq ? I ako v chetovodstvotto veche znaqt I ne iskat da mi slojat vhodqsht nomer?

# 294
  • Мнения: 607
Imame schetovodstvo,no tam trqbva da ida utre ,dnes sum na rabota. Utre pochivam. Q tq kaza ela utre da se razbereme I sega e pusnala obqva za nov chovek. Kak da napravq,za da stigne do neq ? I ako v chetovodstvotto veche znaqt I ne iskat da mi slojat vhodqsht nomer?

Идеята е да входираш документа днес, преди да се видиш с шефката ти? Ти вече си й казала устно, но трябва да има и официален документ. Намери някакъв начин да излезеш. Няма ли как да вземеш болничен от днес?

# 295
  • Мнения: 102
Emi ne az sym do 21h na rabota. Kazah na lichnata da go pishe ot utre ,zashtoto dnes sym si na rabota. Nqma kak da sym hem na rabota,hem v bolnichen. A tq moje li da mi go e pusnala oshte vchera ,kogato si trugna kum 6h tova predizvestie? Az shte se vidq s neq utre kum 17h a v 16trqbva da ida za bolnichniq. Predi tova moga da mina prez schetovodstvoto predpolagam? Ili veche e tvurde kusno za vs....

# 296
  • Мнения: 607
Emi ne az sym do 21h na rabota. Kazah na lichnata da go pishe ot utre ,zashtoto dnes sym si na rabota. Nqma kak da sym hem na rabota,hem v bolnichen. A tq moje li da mi go e pusnala oshte vchera ,kogato si trugna kum 6h tova predizvestie? Az shte se vidq s neq utre kum 17h a v 16trqbva da ida za bolnichniq. Predi tova moga da mina prez schetovodstvoto predpolagam? Ili veche e tvurde kusno za vs....

Първата ти работа утре е сутринта да минеш през счетоводството, още със започването на работния им ден. Пишеш едно уведомление и прилагаш амбулаторния лист и чакаш докато не ти го входират. След това вече ще си вземеш болничния и ще се видиш с нея, но вече ще си я уведомила писмено. Тя няма как да ти пуска предизвестие без да ти го е връчила лично. Това се предполага, че ще направи утре. Но ти вече пък ще си си занесла документа и то няма да важи.

# 297
  • Мнения: 102
A kakvo e tova uvedomlenie I kato otida I chakam za vhodqsht ,a te mi kajat che nqma da mi go vhodirat? Mogat li da go napravqt .

# 298
  • Мнения: 607
A kakvo e tova uvedomlenie I kato otida I chakam za vhodqsht ,a te mi kajat che nqma da mi go vhodirat? Mogat li da go napravqt .

Уведомление в свободен текст по чл. 313а от Кодекса на труда. Не могат да ти кажат такова нещо. Напиши в Google и ще ти излязат някакви примерни уведомления. Можеш да ги ползваш.

# 299
  • Мнения: 43
Искам да попитам бях прекъснала здравните си осигуровки за да се възтановят за колко време назад трябва да се плати .. не съм много наясно с тези работи

Общи условия

Активация на акаунт