zа солта в домашните пюретата...?

  • 1 197
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
проблемът е, че го zахраних с готови пюрета, а в тях има сол ( Нестле и Хип )  и сега ме съмнява, че zаради това не ги иска беzсолните....
Аз също захраних с готови, и то на Ганчев, дето и захар имат Sick Обаче започнах в готовите да слагам по малко домашни - първия ден една лъжичка, втория две и т.н., докато вкусът на домашните постепенно надделее над купешките и накрая остане само домашно. Така му дадох възможност да свикне с вкуса на домашните без сол и захар. За около 2 седмици беше готов Peace

Последна редакция: чт, 02 мар 2006, 15:50 от Dona

# 16
  • Мнения: 507
Опитаи  в купените да добавяш по-малко домашно и постепенно го увеличавай, както те е посъветвала amei. А иначе има сол в пюретата на Hipp (поне в тези които аз съм купила), за Nestle не знам.

# 17
  • София
  • Мнения: 10 825
Сега отидох и разрових пюретата - томно Hipp и Nestle имам и на всичките пише "не съдържа сол" newsm78 Все с тези марки пюрета сме се хранили до сега  плюс Semper и  не съм видяла и едно което да е със сол

# 18
  • Мнения: 1 427
В някои пюрета на Хип има сол-мисля,че в месните слагат по малко!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 457
Вярно е, че в зеленчуковите за над 4 месеца на Хип няма сол, но за сметка на това в месните им има сол. В месните на Нестле - също. надявам се да е в съвсем малко количество  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 2 784
В началото, Калина изобщо не ядеше домашни пюрета. Педито ме накара да и "провокирам вкуса" като слагам сол на върха на ножа или малко кафява захар. Когато започна да яде, взех да намалявам количествата и накрая спрях изобщо да слагам. Не мисля, че съм направила нещо фатално, не съм и дала да шмърка все пак...  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 507
Проверих само в месните има сол. И аз не мисля че е фатално. Няма как да ги опазим от всичко.

# 22
  • София
  • Мнения: 384
И аз слагам малко сол във водата,в която варя зеленчуците и месото.
Също така мисля,че понякога прекалено много се притесняваме за всички вредни неща.Аз лично даже не преварявам шишетата,бибероните,играчките-най-много веднъж месечно.
Купувам зеленчуци от магазина и засега нямаме никакви проблеми.
И големият син съм го изгледала така.

# 23
  • Мнения: 980
Не слагам изобщо сол, но Габи почна да смуче физиологичния разтвор  Mr. Green Споделих с педито и тя каза, че Na е нужен за организма им и да добавям по малко. Не съм започнала още, но след годинката мисля да слагам прашинки.
Аmei мисля, че на вас вие е рано, но ако е съвсем малко количество... едва ли е толкова страшно.

# 24
  • Мнения: 35 962
не слагам сол и захар, купувам каша, която не е подсладена, стават големи буламачи, не знам как беба ги яде

# 25
  • Мнения: 3 447
Мен пък ме учуди нещо друго: взех 2 пюрета на Semper, ама не се зачетох много-много в съдържанието. И гледам сега - това с рибата (след 6 месеца) освен сол съдържа лимонов сок newsm78 и бял пипер #Crazy. Това с черния дроб (след 8 месеца) освен гореизброените, съдържа и риган. Та си мисля, аз ли не съм наред, та смятам, че 6-месечно бебе няма потребност от бял пипер (меко казано), или производителите блъскат такива неща, за да им се дояде на майките и да купуват Thinking

# 26
  • Мнения: 983
Аз също съм слагала по малко сол Peace

# 27
  • Мнения: 1 014
И аз съм купила пюрета на Семпер с бял пипер. В магазина съм пропуснала видя състава, чак вкъщи го забелязах. Добре, че имат голяма трайност, ще почакат да пораснем. Като си помисля, то аз не ям бял/черен пипер, та камо ли за дете. Къде им е акъла на производителите?
Винаги си четете състава на пюретата, ако има сол не го давайте до годинката! Не натоварвайте незрелите все още бъбречета на децата си!

# 28
  • София
  • Мнения: 11 707
Зел.пюрета на Хип не съдържат сол,а месните да!На Сънвал и месните не съдържат сол и се чудя дали да не заменя Хип със Сънвал?

# 29
  • Мнения: 2 885
Винаги си четете състава на пюретата, ако има сол не го давайте до годинката! Не натоварвайте незрелите все още бъбречета на децата си!

Напълно съм съгласна с казаното.
Аз още не съм захранила, но съм събрала бая инфо и дори анкетка пуснах по повода.
Гледала съм да намеря пюрета без съдържание на захар, сол, оцветители, консерванти.
Обаждала съм се с въпроси до почти всички вносители /не се интересувам от марки Ганчев, Мандев, Ам-Ам/ за захарта и солта. Ако има съдържание на захар в повечето случай тя е фруктова!. Сол има в месните и рибните пюрета, но те са за по-големички деца...демек не са за захранване де.
Домашни пюрета няма да правя....няма от къде да взема качествена продукция, а нямам доверие на тези от магазина...Устройството и нуждите на дечицата ни са тотално различни от нашите!!!!Ако на нас не ни харесва не означава, че на тях не би им харесало безсолно папане.

Има пюрета след 4 месец на някои марки с праскови, кайсии, ягоди или пък мед.....Аз бих дала такива след време, а това "ябълка с мед" -  предложих им да го спрат от производство!  Naughty
Има в съдържанието примерно "питейна вода, захар, царевично нишесте, лимонена киселина" - ми няма да дам такова за захранване. Или пък тези с йогурт, извара или кисело мляко за след 4тият месец са с надпис: ДА НЕ СЕ ДАВА НА ДЕЦА АЛЕРГИЧНИ КЪМ КРАВЕТО МЛЯКО!
А относно пюретата на Hipp - всяко минава през 266 теста!

Общи условия

Активация на акаунт