Мнения за 23 СОУ, 44 СОУ или 130 СОУ за прием в първи клас?

  • 12 806
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22
Здравейте
и аз вчера бях на родителската среща в 44 СОУ
останах за пореден път много очарована от директорката,която лично на мен ми изглежда много разбрана и всеотдайна.
desi4ka7 твоето детенце в коя паралелка е?

# 16
  • София
  • Мнения: 289
И аз останах очарована от вчерашната родителска среща. Учителите ми допаднаха, а директорката определено се старае да подобри това училище. Моето момче ще б де във В клас Simple Smile

# 17
  • Мнения: 22
Моето момче ще бъде в 1 б клас.

# 18
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 4
Моля ви дайте мнение сега за училището, вече имате наблюдения!!!

# 19
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 4
само да добавя че училището наистина изглежда старо отвън, но вътре е много добре ремонтирано, нашата стая беше отворена и видях че децата ще си имат и шкафчета
Какво ще кажете сега за училището...дайте мнение.

# 20
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
Здравейте. Малко да побутна темата. Дъщеря ми е приета в 1 клас в 44 СОУ. Учител: Росица Костова, възпитател: Райничка Димитрова. Моля за отзиви за госпожите.
Моите впечатления дотук са добри - директорката е тази която най-много ме впечатли и наклони везните към това училище. Знам, че не е било особено добро училище преди, но сега май върви нагоре с бързи темпове. класните стаи са ремонтирани и много приятни, иначе базата е стара, но поддържана. Много коректно отношение срещам дотук - кандидатстване и класиране - всичко беше ясно изложено в списъците - срещу името на всяко дете пишеше точки и по кои критерии са придобити. На другите места където кандидатствахме това не ставаше ясно.
Повече инфо ще мога дам след родителската другата седмица.

# 21
  • Мнения: 6 417
И все пак имайте едно наум. В началото всички са много мили, а после си показват рогата. Споделям горчив опит...

# 22
  • София
  • Мнения: 117
Наистина ще е от полза да споделите добитите вече впечатления от 44-то СУ. Не че аз ги нямам, напротив. Разочарована е слабо казано. Всички бяхме впечатлени от директорката... докато не започна учебния процес. Домашни до откат, които се проверяват в час, през това време децата преписват от дъската трите задачи, касаещи новия урок. В къщи материала се обяснява и се пишат домашните, които ще бъдат рецензирани отново в учебния час. Това музика, рисуване... от време на време. Безумни преписи по български език, които с нищо не допринасят за обогатяване на знанията, а само товарят и отблъскват децата. Тестове, съставени по такъв абстрактен начин, явно с едничката цел да извадят незнанието а не знанието. Учителката до 4 кл. по англ. език е под всякаква критика, иначе как да си обясним масовото изучаване на немски!? А да, и понеже всичко живо учи немски, децата имат по 6 часа, за да си изчакат реда. Възпитателката, от която имам впечатления, е по неграмотна и от поверениците си. Безброй помагала, през които се препуска на един дъх за сметка на качеството.
Та ми се ще да споделите впечатления, наистина. Може пък аз да съм твърде заблудена и това да си е най-прекрасното училище Simple Smile

# 23
  • Мнения: 95
Наистина ще е от полза да споделите добитите вече впечатления от 44-то СУ. Не че аз ги нямам, напротив. Разочарована е слабо казано. Всички бяхме впечатлени от директорката... докато не започна учебния процес. Домашни до откат, които се проверяват в час, през това време децата преписват от дъската трите задачи, касаещи новия урок. В къщи материала се обяснява и се пишат домашните, които ще бъдат рецензирани отново в учебния час. Това музика, рисуване... от време на време. Безумни преписи по български език, които с нищо не допринасят за обогатяване на знанията, а само товарят и отблъскват децата. Тестове, съставени по такъв абстрактен начин, явно с едничката цел да извадят незнанието а не знанието. Учителката до 4 кл. по англ. език е под всякаква критика, иначе как да си обясним масовото изучаване на немски!? А да, и понеже всичко живо учи немски, децата имат по 6 часа, за да си изчакат реда. Възпитателката, от която имам впечатления, е по неграмотна и от поверениците си. Безброй помагала, през които се препуска на един дъх за сметка на качеството.
Та ми се ще да споделите впечатления, наистина. Може пък аз да съм твърде заблудена и това да си е най-прекрасното училище Simple Smile

Бихте ли споделили в кой клас е вашето детенце?

# 24
  • София
  • Мнения: 117
Във втори клас.

# 25
  • Мнения: 3
И аз съм силно разочарована от 44 су, включително и от директорката, хубавата работа си остана само с първата родителска среща.
Сега се чудя къде да се местим за следващата учебна година
не се лъжете по лъскавката фасада, явно добрата материална база е за сметка на качеството на персонала
огромно текучество има в това училище - най-вече в начален етап
Свестните учителки, които майките препоръчваха, избягаха
Възпитателките всички са за малко, учили-недоучили, не знаят на кой свят са
Нищо че детето е на занималня цяла година писахме домашните вкъщи, каквото беше написано в училище - все беше грешно.
Има конфликти между начални учителки и възпитателки, които ужасно се отразяват на децата
В час - през повечето време игра на телефона - с разрешението на госпожата, само да е тихо. Иначе отлични оценки, но без покритие, и да проверяват домашни в час, а те край нямат. Новия материал започнат в занималнята, ние вечер довършваме
С директорката по същество не може да се говори, става само да си фамилиарничи с родителите в лавката и пред портала, чак дори подвиква - аз може и да съм майка на моето дете, но на нея не съм, така че обръщенията и са малко обидни.
На съседите ни детето смени три начални учителки и толкова може и повече възпитателки. За едната учителка -рев, сълзи, тръшкане. При нас същото - всяка година нова учителка, рев за старата, трудно свикване и т.н.
Първата учителка по английски много зле - абсолютно нищо не научиха, при следващата се започнаха двойки и натяквания че са тъпи и се стигна да се будим с рев през нощта и ужас в дните с английски . Голяма травма, никакво разбиране.
В училището има и много деца с проблеми, агресивно поведение
Тоалетните са общи за момчета и момичета - побоища, свалени гащи, по-големи момчета отварят вратите и снимат децата в кабинките - кошмар е, стискане по цял ден само и само да не се ходи до тоалетна
Дайте идеи за друго училище с нормални учителки с опит в района, моля ви, че вече не знам дали да не търся нещо по центъра, а и дали въобще ще ни вземат с тия райони?

# 26
  • Мнения: 8
За поведението на децата в тоалетната не са виновни учителите
при нас също имаше същтия проблем - отваряне на врати и други неприятности, повече страдат момичетата
Училището е старо и има по един санитарен възел на етаж, затова на кабинките на първия етаж поне имаше лепенки две за момичета и две за момчета, разбира се децата не ги спазват и се притесняват едно друго
на моя син му бях казала да слиза да ползва тоалетната пред дирекцията, там по не се бият защото учителската стая е близо
Английски в това училище само ако ходите допълнително на курсове или учител
Наистина учителите много се сменят, племеницата ми имаше една учителка от 1до4ти клас, а при сина ми доста смени и по физическо всяка година и по предметите и по английски и на занималнята, при нас въобще нямаше немски и по-добре, защото с английския голяма мъка.
Домашните само в 1клас бяха огромни - всичко учебник, учебна тетрадка, помагала, преписи на всеки урок но се оправяха някак в занималнята и не сме писали в къщи. Оплакахме се на директорката и от втори клас не сме имали пробеме в това отношение, както и домашни не са се проверявали в час, освен по английски. Пак чрез директорката сменихме и учителката по английски Тогава ни накара да подадем  жалба срещу учителката и се направи смяна чак в 4клас, но бяха толкова изпуснали че само стана по зле.

# 27
  • София
  • Мнения: 673
Значи, при това положение ние сме извадили див късмет с нашите госпожи там. С директорката наистина понякога трудно може да се намери контакт и да се решават проблеми не става. Аз съм възмутена от увеличения прием на първокласници тази година. Вместо тези допълнителни паралелки можеше да се направи така, че втори клас да не са втора смяна цяла година. Това е единственото, с което аз реално имам проблем в това училище. Надявам се, поне в трети клас да са на смени, че още една година на този режим не знам как ще изтраем. Иначе съм много доволна и от госпожите, и учителката по немски. Страхотни са.

# 28
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
Аз съм доволна от 44то. Детето ми ще е 3ти клас наесен. Не сме се сблъсква ли с описаните по-горе проблеми.
И аз не одобрява целогодишна та втора смяна, но е успокоиха, че в 3ти клас няма да е така. Единия срок със сигурност ще са сутрин, а можело и двата.

# 29
  • София
  • Мнения: 673
Малко ме съмнява това да стане, имайки предвид, че са повече първите класове. Също така се пронесе слух, че за трите класа ще има само две занимални. Поне така се е говорело на събранието на родителското настоятелство. А и трите класа (доколкото аз знам) почти изцяло посещават занималнята. Тъй че ще разберем какви ги готви още директорката.

Общи условия

Активация на акаунт