За прекаленото окосмяване при някои жени!

  • 404 424
  • 1 578
  •   1
Отговори
# 1 515
  • Мнения: 0
и аз не ги махам по лицето въпреки, че ме е срам страх ме е ако започна дане станат като брада на мъж виждала съм какива жени  Weary Weary  По тялото ги махам но на другия ден пак бацкат....newsm45 newsm45 newsm45

# 1 516
  • Мнения: 21
iva__88,ти предприела ли си някакво лечение?Колко тежък е твоя случай? Моите косми си боцкат няколко часа след като съм ги махнала...а ги минавам с епилатор и след това минавам с бръснач за да е гладко.. Tired Аз все пак съм горе долу на 18 и само се надявам или да се нормализират хормоните или не знам...Косата ми взе да капе тъй като съм под много голям стрес от около 2 месеца,и от тогава взех да обръщам толкова внимание на този проблем.Голям процент от жените са с този проблем,но се борят...и аз мисля да направя така...Ще ги изтрепя гадините... #2gunfire #2gunfire Махам 1 косъм на брадичката,защото в самото начало беше само 1...сега са малко повече,но си продължавам да махам само 1-я..За секс не мога да си помисля в близките 3-4 месеца..положението е страшно,но пък..боря се..друг изход няма Simple Smile Корем,гърди,дупе..като си мисля,'е ве'е и по бузките мъха става по-голям..И пак съм с надеждата,че след определено лечение всичко ще се оправи...За сега по лицето не са забележими,и пак ме е срам да излизам навънка...и не го правя..Просто,защото знам,че са си там гадините...Ама приех го..

# 1 517
  • Мнения: 0
Моят проблем е от 10 или 11 годишна, тогава казах на майка,че космите ме притесняват тя не ми обърна внимание и каза, че си внушавам и кото мине пубертета те ще паднат сами, ноооо вече съм на 22 и нещата са си същите дори по зле. Всички проблемни места които си изброила за теб важат 1:1 и за мен. Досега не съм ходила на лекар, но ти иди не се отказваи само доно попаднеш на добър лекар.
И аз не излизам от вкъщи навън, омръзна ми вече да стоя само с епилатора, лентите, браснача и какво ли не. Най-много се притеснавам за обастта на деколтето това лято минах ама другото ще се наложи да ги махам. И исках да ги махна от ръцете, но майка ми се раскрещя (тя е много властен родител) и не ми позволи. Знам, че не съм малка и вземам решенията сама, но май и мен ме е страх почна ли веднъж.....сещаш се всеки ден трябва да съм с въоражени ръце....
Много често испадам в депресии, но после нямам друг избор трябва да продължа да живея ако това въобще е живот. Ти от каде си, аз съм от Русе?

# 1 518
  • Мнения: 21
Доста далеч съм от Русе,но бих искала да си комуникирам по някакъв начин с теб,ще ти пиша на лични.И КЪМ ВСИЧКИ:НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ!!!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 1 519
  • Мнения: 898
Доста далеч съм от Русе,но бих искала да си комуникирам по някакъв начин с теб,ще ти пиша на лични.И КЪМ ВСИЧКИ:НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ!!!   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Ралкуна ти прочете ли цялата тази тема "За прекаленото окосмяване при някои жени!", от това което говориш на мен ми се струва че не си
Ако не си я прочети! Колкото по реалистична представа имаш за проблема, толкова по добре.
Струва ми се че представите ти за момента са доста илюзорни и идеалистични!

Аз като съм била на твоите години 1993-1994 да съм мислела така вероятно е било нормално......нито интернет е имало, нито напредък в техниката по козметично премахване на окосмяването, дори и ехографите бяха лукс.
Сега живота на информационно ниво се промени, ИЗПОЛЗВАЙ ТАЗИ ПРОМЯНА ПО ВЪЗМОЖНО НАЙ ДОБРИЯ НАЧИН!

# 1 520
  • Мнения: 21
=Vanina=,Да,прочела съм я,не виждам смисъл в коментара ти..Тук сме за да си помогнем,а щом аз съм в тази тема значи имам проблем.Прочела съм много по въпроса,и някои неща въпреки всичко ми обягват и прибегнах до въпроси към вас.Ако мислиш да си толкова враждебно настроена,извинявай ама ние нямаме нужда от това,или поне АЗ.С тези възклицателни,едва ли ще подействаш на някого виртуално Naughty Аз може да не съм на твоите години,да сега има напредък в техниката по козметично премахване на окосмяването,но първо не е достатъчен напредъка,и не обръщат достатъчно внимание на жените с този проблем,и второ в момента това правя,използвам промяната по възможно най-добрия начин,колкото и недостатъчна да е тя.По добре,ако ''окосмяването'' е все още мъх или го има на места,да се вземат мерки за окончателното му премахване,отколкото то да стане от мъх в черни косми и после цял живот борба,и не живот а съществуване.Не всички имат средства за лазерна или фото,все пак.Аз това съм решила да направя,и както виждаш допитвам се тук там,за да се информирам повече,за да знам какво да правя,а коментари от рода ''ИЗПОЛЗВАЙ ТАЗИ ПРОМЯНА ПО ВЪЗМОЖНО НАЙ-ДОБРИЯ НАЧИН'' не ми помога въобще,защото всички тук се опитваме да направим точно това.

# 1 521
  • Мнения: 898
=Vanina=,Да,прочела съм я,не виждам смисъл в коментара ти..Тук сме за да си помогнем,а щом аз съм в тази тема значи имам проблем.Прочела съм много по въпроса,и някои неща въпреки всичко ми обягват и прибегнах до въпроси към вас.Ако мислиш да си толкова враждебно настроена,извинявай ама ние нямаме нужда от това,или поне АЗ.С тези възклицателни,едва ли ще подействаш на някого виртуално Naughty Аз може да не съм на твоите години,да сега има напредък в техниката по козметично премахване на окосмяването,но първо не е достатъчен напредъка,и не обръщат достатъчно внимание на жените с този проблем,и второ в момента това правя,използвам промяната по възможно най-добрия начин,колкото и недостатъчна да е тя.По добре,ако ''окосмяването'' е все още мъх или го има на места,да се вземат мерки за окончателното му премахване,отколкото то да стане от мъх в черни косми и после цял живот борба,и не живот а съществуване.Не всички имат средства за лазерна или фото,все пак.Аз това съм решила да направя,и както виждаш допитвам се тук там,за да се информирам повече,за да знам какво да правя,а коментари от рода ''ИЗПОЛЗВАЙ ТАЗИ ПРОМЯНА ПО ВЪЗМОЖНО НАЙ-ДОБРИЯ НАЧИН'' не ми помога въобще,защото всички тук се опитваме да направим точно това.


Къде видя враждебност към теб? Oправдана "враждебност" към друг човек преди няколко дни, ДА....но какво общо има това с теб? За какви възклицателни става въпрос....?  

1. По надолу те съветват следното, но ти отхвърляш този съвет:
Цитат
цитат rozi123: Ралкуна по-добре дори и да ти препишат диане пробваи с някакви други хапчета.

Това е изключително ценен съвет, много ценен! А ти го отхвърляш направо, че освен диането други лекарства нямало.
Поне провери, защо ли така говори това момиче, иначе ако искаш пак пий Диане!

2.
Цитат
цитат Ралкуна: По добре,ако ''окосмяването'' е все още мъх или го има на места,да се вземат мерки за окончателното му премахване
.
Едно 90% дори 95% от пишещите тук са взели мерки на време и пак имат косми.  Съществуване на космите не Е поради причината че някой не е взел мерки на време, друга е причината!

Това само част от нещата в които се заблуждаваш.....................

Аз мога да ти дам на готово отговори на абсолютно всички въпроси по добре и от лекар, но   няма смисъл, ако ги откриеш сама ще ги приемеш по добре и спокойно......................от друг човек ще ти изглеждат като враждебност и негативизъм! Спокойно.....това беше няма да пиша повече.

Последна редакция: сб, 21 авг 2010, 15:48 от =Vanina=

# 1 522
  • Мнения: 21
=Vanina=,искам да ти се извиня,тогава.  bouquet Разбери ме,че ми е трудно,а коментара ти беше малко по така...може би имаш опит и за това реагираш така..Не отхвърлям никакви съвети напротив.Знам,че при Диане 35 всичко е 50/50,но ако не влияе добре,усещаш се и се обръщаш към генеколога,предполагам.Има както много оплакали се от него,така и много доволни.Всичко си е строго индивидуално.Има тема и за Диане 35,прочела съм я цялата,има и други форуми-тях също.Всички са или доволни от Диането и им е помогнало с окосмяването,или не..Никой не е казал за други ОК помогнали точно върху този проблем...Може би за това съм пристрастна към тях,но..може и да не съм права.Времето ще покаже все пак...Надявам се да ми предпишат най-доброто за моя случай.Още един път се извинявам на =Vanina=,че съм приела нейния коментар по този начин. Hug  bouquet

# 1 523
  • Мнения: 898
=Vanina=,искам .................................

Според мен се бъркаш.
При Диането всичко е 50/50 както казваш, но не става въпрос за премахване на окосмяването.
1. 50/50 е това дали ще получиш странични ефекти или не.......Липса на странични ефекти не означава излекувана на окосмяването.
2. 50/50 е дали е премахнало Диане на някой кистите/поликистозата или не. Липсата на поликистоза не означава изчезване на космите.
3. 50/50 е това дали Диане ще помогне на някой да забремене или не.  Забременяването също не означава изчезване на космите


Но по добре си направи колкото се може по бързо изледвания, преглед и ехография и всякакви коментари после ще бъдат по пълноценни! Ако става въпрос за някакъв по широк пакет от изслседвания, много са може да стигнат и до 20 броя хормона/други изследвания.
Но задължителните виждам че и ти ги знаеш и по надолу са ти ги казали други потребители това са:
1. LH
2. FSH
3. Eстрадиол, естрон
4. Пролактин
5. Тестостерон
6. кръвна захар
Това по горе е задължителния минимум, иначе може и още по подробно.
7. DHEA-S
8. андростендион
9. Прогестерон на 21 ден
А още по подробно вече ще реши лекарката ако е наясно де, защото екземпляри всякакви из между докторите.17-хидроксипрогестерон, инсулин, кортизол, свободен тестостерон, SHGB, TSH ........и др.

И както са ти казали и по надолу. ....Когато ти дойде менструацията отиваш на 2, 3, 4, или 5-тия ден в лабораторията за изследванията. Събота и неделя сигурно не работят лабораториите, така че ти ще си прецениш на кой ден ти е удобно. Но чак до петия ден според мен не е редно да стигаш, не че е фатално на петия.

Последна редакция: сб, 21 авг 2010, 19:00 от =Vanina=

# 1 524
  • Мнения: 21
Въобще не ми се чака за изследванията...цикъла си го очаквам около 26,но за сега даже няма признаци за идване...Да предположим,че ми дойде на 26-30 той трае 3 дни,а лекарката при която трябва да отида е в отпуск.. Confused Confused Освен да направя така,че като ми дойде(когато и да е това..) зависи от датата..ако е другия месец да си отида при тази ендокриноложка,а ако е по рано да отида на друго място.. newsm78 newsm78 Проблема ми основно е окосмяването.Не съм на ясно,ендокринолозите имат ли ехографи и трябва ли да ме гледа на такъв,защото както казвате трябва да съм в цикъл за изследванията,а как ще ме гледа с вагинален ехограф,примерно??  Confused Confused

# 1 525
  • Мнения: 898
Въобще не ми се чака за изследванията...цикъла си го очаквам около 26,но за сега даже няма признаци за идване...Да предположим,че ми дойде на 26-30 той трае 3 дни,а лекарката при която трябва да отида е в отпуск.. Confused Confused Освен да направя така,че като ми дойде(когато и да е това..) зависи от датата..ако е другия месец да си отида при тази ендокриноложка,а ако е по рано да отида на друго място.. newsm78 newsm78 Проблема ми основно е окосмяването.Не съм на ясно,ендокринолозите имат ли ехографи и трябва ли да ме гледа на такъв,защото както казвате трябва да съм в цикъл за изследванията,а как ще ме гледа с вагинален ехограф,примерно??  Confused Confused

Ендокринолога е важен  ако имаш проблеми с килограмите и окосмяването ти е свързано с инсулинова резистентност или пък нещо със щитовидната жлеза или се окаже проблем с пролактина...........
Но аз до колкото мога да преценя от информацията която даваш вероятно твоя случай не е такъв.
 
За теб по важния човек като за начало е гинеколога за да се добие една обща картина за нещата. Ако е гинеколог-ендокринолог още по добре, ама такива са рядкост.
Ако отидеш на ендокринолог няма да можеш да разбереш какво е състоянието на яйчниците ти и полова система. Те ехография и прегледи в тази област не правят

Последна редакция: сб, 21 авг 2010, 19:21 от =Vanina=

# 1 526
  • Мнения: 21
Мисля,че проблем с килограмите нямам..165-7/52-53 ...Имам си акне,което не е толкова много,когато бях на 13-14 беше доста,но с времето лицето ми се изчисти,ама се появиха косми...Благодаря ти за изчерпателните отговори.Препоръчаха ми д-р Великова в гр.Бургас.Според теб,какво е най-добре да направя?Как да процедирам? Отчаяна съм вече... Tired Tired

# 1 527
  • Мнения: 898

Явно няма пълно щастие. Crazy

Истината е в това изречение по горе на ДесиX3.  Цитирам го от друг потребител за да видиш че не е само мое мнение............а просто така седят нещата реално.
Ти си си формирала едно според мен малко перфекционистко мнение че космите ще изчезнат и че лекарствата са едва ли не вълшебни.
Дали ще почнеш да пиеш лекарства или не, постоянната козметична поддръжка е задължителна!Може нещо от някъде да намалее, но чак пък да изчезне?!

Ти каза че тази докторка е в отпуска, е тя нали ще се върне.......пък и в Бургас сигурно има и други....
До сега никога не си ходила на гинеколог казваш. Дори и да няма една жена проблем,  посещението на гинеколог минимум веднъж в годината е задължително профилактично.
1. Отиваш на гинеколог според мен... и му казваш че искаш изследванията минимум до 6 точка долу от списъка.
Ако тя прецени че няма нужда, ти пак можеш да си ги направиш за твое успокоение че нямаш проблем с хормоните.
2. Ако нямаш проблем с хормоните, може и да ти изглежда плашещо, но това е начина за космите  няма друг -  козметичния!
3. Ако си имаш редовна менструация и хормони в норма няма логика да се пият лекарства....а и те действат само временно. А ако пиеш лекарства това не те освобождава от козметичното премахване.
4. Разбира се, ако имаш поликистоза и висок тестостерон е добре за известно време да пиеш хапчета.


Ендокринолог може да посетиш след гинеколога ако искаш.
1. Проблеми със затлъстяване ти нямаш, та мисля една кръвна захар е достатъчна само там.  Ако имаш пари може и инсулин и кръвна захар след обременяване с глюкоза да направиш и някои други неща, но според мен са излишни..
2. Дори и БЕЗ да ти пуска хормони на щитовидната жлеза(TSH, T3, T4) ендокринолога може да прецени дали там има проблем.........с ехография или дори само с опипване.
3. Ще види изследванията LH, FSH, естрадиол, PROLAKTIN, testosteron и кръвна захар.....и ще си прецени дали там има нещо което да не е в ред и е в неговите правомощия.

Сещам се за едно момиче което започна писането си в тази тема 2006-2007 доста отчаяно, но доколкото знам вече си има сериозна работа май и със сравнително добра  заплата......и вниманието и е съсрдоточено там и в разитието и като личност ............а за космите си се грижи явно ежедневно.
Недей да позволяваш космите да те отказват от учене и образование и търсене на реализация в живота.
Ако имаш добра работа по нататък и добре платена.....може би ще можеш да си позволиш и по сериозни методи за обезкосмяване после, поне за лицето де. За другите места не виждам смисъл от лазер лично аз.

И малко по природосъобразно хранене, ще бъде добре.
Намаляване на захарните измислици премислици, ограничаване на месата и млеката където е много вероятно  да има изкуствени хормони на растежа, антибиотици - такива са купешките пилета например......

# 1 528
  • Мнения: 21
Значи ще се чака...Ще видя кога ще ми дойде,и може да се наложи да отида при друга ендокриноложка...От там вече,каквото каже тя,но явно няма да стане всичко в един ден както на мен ми се иска..все пак не мога да отида на генеколог докато съм в цикъл...Благодаря за отделеното време.

# 1 529
  • Мнения: 355
Ти първо иди, провери на място, говори със специалисти. После се отказвай. Как тъй няма да се справиш, я стига Simple Smile

Ще се справиш, ще видиш - и не се отказвай на средата! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт