За прекаленото окосмяване при някои жени!

  • 404 289
  • 1 578
  •   1
Отговори
# 660
Хм .. не е знае дали няма да стане по-зле .. те нали в студиото ги бръснели преди процедурата ... мене това най много ме притеснява .. защото аз искамд да си направя на брадичка шия и бакембарди .. а ако трябва да ги бръсна ужас ..

# 661
vivi1234, a с какво се мажеш след епилацията? Как предотвратяваш възпаление и успокояваш кожата? 
аз се мажа с един крем за тяло от oriflame Simple Smile

а някои може ли да ми каже приблизително колко струват фотоепилацията и лазерната епилация, аз много съм навита на корема да си направя но си нямам на представа за цените Tired и незнам и в кое студио да отида и да съм сигорна че няма да ме прецакат и само да ми вземат парите и накрая нищо да нестане #Cussing out

# 662
  • Мнения: 4 370
За фотоепилацията казват че по добре действа на закрити участъци. Аз си направих 8 процедури на мустачките, но хем си давам парите хем си ходя мустаката. Затова съм решила вече да си ги махам само с кола,както преди - поне нямам косми и е много по евтино.
На корема може и да има ефект! Опитай!

# 663
Да кажа и аз нещо по въпроса. Имам проблем с тъмните косъмчета от много години. Скубах, бръснах, скубах, бръснах и един ден одъзнах че вече нямам сили да се боря срещу тях. Успяваха да израстнат даже за 48 часа. Съответно и цикълът ми съвсем се наруши. Посетих гинеколог, последваха хормонални изследвания - 8 хормона и назначи терапия с Диане-35. Една година едвам успях да го издържа - имах страшно гадене и убийствено високо кръвно. Едновременно започнах и фотоепилация, но не IPL или SPL, а нещо съвсем ново. Ефектът е поразителен. Космите не изчезнаха, но изсветляха и станаха по-къси. Хормоналното нарушение е генетичен проблем, не се лекува, но се влияе от медикаменти. Лекува се поликистозата. Но засиленото оксмяване не е само от яйчниците или андрогените. Надбъречната жлеза отделя хормона DHEA-S и повярвайте на него нищо не му влияе. Но той влияе на окосмявянето повече от тестостерона. Така, че единствено търпение и фотоепилация. Късмет и на други с моите проблеми. А и да не забравя - нужни са много финанси за тази процедура. Уви истина е. Мога да отговоря на въпросите Ви!

# 664
  • Мнения: 4 370
А как точно протича прегледа при ендокринолог? Правят ли се кръвни изследвания?

# 665
  • Мнения: 1 531
Едва ли в DHEA-S  е проблема.Моят е на долна граница.Мисля си ,че всичко идва от ниските естрогени.

# 666
  • Мнения: 52
А как точно протича прегледа при ендокринолог? Правят ли се кръвни изследвания?
Естествено,че се правят изследвания,лекарят не е екстрасенс.

# 667
Да, проблемът не е само в Dhea-S, но на него няма кой да му повлияе. Ниският естроген се подсилва с хормонални препарати, които също така чистят и поликистозата.
Ендокринологът /или гинекологът/ назначава кръвни изследвания - взема се кръв от вената, и се чакат резултатите - около 2 дни. После -съответната терапия. Аз лично не харесвам венозните боцкания, но се изтърпяват. В името на красотата? О, не. Поликистозата е страшно коварна.. с жестоки последици, ако не се вземат мерки навреме. Хормоналните препарати само неутрализират така да се каже мъжките гадни хормони.

# 668
  • Мнения: 4 370
Аз имам такава фобия от игли, че предпочитам да се боря с окосмяването както сметна за добре , но не и да си правя кръвни изследвания!  Rolling Eyes

# 669
Пропуснах нещо - не винаги само хормоните окосмяват. Може да е само козметичен недостатък. При хормоните работата загрубяна - упорито и в пъти по гадно. И съвет - не правете лазерна епилация - унищожава само временно косъма, без да разруши матриксната клетка, която ражда косъма. Ако е дерматолагичен проблем - О.К. Но ако не е? За това именно се започва с кръвни изследвания.

# 670
Нека да разкажа нещо, а изводите са за вас:
На 18 г. исках да започна работа в едно хран. прдприятие и се наложи да правя изследвания за здравна книжка. Проба Васерман се прави с венозно изследване. Попаднах на една бойна сестра, дето ми налетя с едни губерки и почти 1/2 час се борихме - дали аз да се отскубна или тя да ми вземе кръв. Накрая дойде една свястна лекарка и се справи с положението. Обясни ми човешки, че имам "лоши" вени, които силно затрудняват манипулацията и се налагало да ползват по-тънки и "по-скъпи" игли. Но за да не ме плашат повече щели да жертват 1 брой. 
Оттогава изпитвам невъобразим страх от игли във вените. Имам проблеми и когато се е налагало да поставят система. Но ако не се направят тези изследвания рискувам да остана без дечица или по-лошо да развия някое злокачествено образувание на  матката или яйчниците. Кое е по тежко?

# 671
  • Мнения: 651
.. нужни са много финанси за тази процедура. Уви истина е. Мога да отговоря на въпросите Ви!
колко
КОЛКО
КОЛКО
защо подложилите се на процедури не казват КОЛКО

# 672
  • Мнения: 4 370
аз ще кажа само за мустачките ,защото само там съм си правила фотоепилация - по 25лв за процедура. Направих 8 и ефект няма никакъв. Космите са си толкова колкото си бяха и в началото.
Мислех да пиша на Виви за цената, но видях че пита за корема, а там нямам никаква представа. По принцип цената е 5лв за импулс. Мустачките се обхващат с 5 импулса, така че може да си сметнете горе долу колко ще е за по голяма площ. Не знам може и да правят отстъпки като е за по голяма площ. На мен понякога ми пускаше и по 7-8 импулса пак за 25лв.

# 673
  • Мнения: 1 531
Аз бях сметнала ,че ще ми трябват около 5000лв на година,това за корем,гръб и лице.

# 674
Ами мен ме работят на 4 лв. на импулс. Работим с най-голямата приставка на лампата, за да се обхване повече кожа. Правя си по около 12 импулса. През 2 до 3 месеца. Смятайте за година колко е. Една година и половина работих цялото лице /е не чак по челото/ - мустачки, баки, брада и гушка. Едва след като се уверих в ефекта си направих и ръцете до лактите. Там цената на импулс падна до 3,50 лв., но за цялата процедура платих 175 лв. Космите станаха по-тънки и по-светли и на места даже липсват. Но сега е лято и не смея да повтарям. На есен пак ще започна.

Общи условия

Активация на акаунт