Професионални серии за коса - тема 70

  • 75 549
  • 737
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: X
Добре, а тези като мен,които са със суха коса и разчитат на маската ( балсама ) да разплете и омекоти косата след измиването,ако сложат първо маската и след това измият с шампоан,няма ли да е твърда и неприятна на вид и допир косата ? Питам,стана ми интересно.Понеже знам,че Лу със сигурност не е със суха коса  Blush Holly,ти с каква коса беше ?  Blush

А и нали шампоана отваря люспиците на косъма,за да е по-ефективна последващата маска,да допълни ефекта от шампоана,да заглади...знам ли и аз  Laughing , трябва да пробвам някой път.

# 151
  • Мнения: X
Аз мисля,че това е абсолютно безсмислено, но вие си знаете. Споделете ако пробвате.

# 152
  • Мнения: 4 390
Добре, а тези като мен,които са със суха коса и разчитат на маската ( балсама ) да разплете и омекоти косата след измиването,ако сложат първо маската и след това измият с шампоан,няма ли да е твърда и неприятна на вид и допир косата ?

Няма да е твърда и суха, ако намокриш леко косата, докато е с балсама и без да го отмиваш нанесеш шампоана.
С нормална към леко суха коса съм и нямам оплаквания /опитах от любопитство и аз преди месец-два за първи път, но не всеки път мия косата си по този начин/. Ако в седмицата мия косата си 3 пъти - два пъти е по този начин и един по традиционния, като тогава използвам ампули, терапии и/или по-богати маски.

# 153
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
◦Жана◦ това е някаква нова мода сред чуждестранните блогърки, всъщност май не толкова нова.

И едната, при която четох отзиви, беше със суха коса. В никакъв случай не е алтернатива на обикновеното миене, тя самата пишеше, че го прави веднъж на около 2 седмици. И в никакъв случай, ако е ползвала повечко стилизанти за прическата или е имала някаква по сложна официална прическа.

Също казваше, че трябва да се нацелят и конкретните продукти, явно и тук си има по-подходящи и по-неподходящи. Ако човек реши да пробва трябва да е готов за някой и друг bad hair day  Laughing

# 154
  • Мнения: X
Дивиана , Лу Hug , благодаря ви. Наистина ще взема да пробвам,може пък да има приятна изненада  Wink

# 155
  • Мнения: 2 045
Така и така сме по темата, пуснах поста тази вечер, вместо утре. Дано ви е полезен!
http://beautyandrelaxblog.blogspot.com/2014/10/reverse-hair-washing.html

# 156
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Днеска си измих косата с този шампоан на Алтерна, благодарение на Магнолия http://www.hqhair.com/alterna-caviar-repairx-instant-recovery-sh … 0ml/10659402.html сложих и маската от същата серия. Много странно, че усещането ми хареса повече от Алтерна за обем, а този шампоан се води за увредена коса, а и мисля че няма да ми утежни както този за обем. Общо взето косата ми е като след Денсифик, а аромата на Алтерната е уникален  Heart Eyes . Ще видя как ще е утре, ако ми хареса мога да си купя серията нищо, че е за увредена коса, а може би моята е такава заради кичурите. Косата ми е много плътна и с обем, много повече от с шампоана за обем, не мога да повярвам. Преди да започна професионални продукти си мих косата също с шампоан за суха коса и увредена и ми се отразяваше добре, но като го смених с непрофесионален,  не и почнах с професионални.

# 157
  • Мнения: 3 415
Аз преди време писах, че съм използвала балсама червен на Тиджи и маската Фитокод на суха коса, няколко пъти и маска Нутритермик. В един от случаите на суха коса си намачквам къдриците, при друг- навлажнявам ръце, слагам хубаво количество балсам/маска и намачквам. След това в банята ефект от това предварително слагане на маска/балсам НЕ виждам. За мен си е разхищение на продукт , шампоана измива всичко. В това число и прословутия еластизайер- пълна загуба на време и пари. Аз го ползвам след шампоан, но пак ефекта изобщо не е задоволителен. В последно време от пробички успях да се докосна до много неща на Ф.К. и нищо не ме грабна  Naughty

# 158
  • Мнения: 3 415
Момичета, някой ползвал ли е олиото със смокиня на Алфапарф?
http://arlen.bg/product.php?ProductID=765- лека версия
http://arlen.bg/product.php?ProductID=764

От Арленбг в последно време нищо интересно  Crossing Arms Имаха период, в който вървяха стремглаво напред- първи в БГ с новите серии на Лореал, Керастаз, правиха интересни намаления и т.н. Сега нищо. Дори не отбелязаха подобаващо първия си рожден ден! Не го споменаха никъде  Shocked Скоро зададоха въпрос на ФБ страницата си за Мариа Галанд, може да предлагат техни продукти  Thinking Предпочитах Филорга, ама айде  Wink

И парфюмите им са доста по-скъпи. Аз им имам доверие, сигурна съм, че не предлагат ментета,ама надценката е яка...

# 159
  • Мнения: X
Аз имам оранжевото,по-силното.Имат много хубав аромат на смокини,казвам имат,защото фризьорката ми ползва лекото при изсушаване ( не знам защо упорито ми твърди,че има термозащита ).Обаче до там.Не ми харесва ефекта върху косата ми - разхвърчана е ,когато сложа малко, и утежнява,когато сложа малко повече...а съм със суха коса,значи за тънка и нормална коса изобщо няма да е подходящо.И с леката версия е същата работа,нещо не е доизмислено...поне за мен  Peace

# 160
  • Мнения: 3 415
Аз имам оранжевото,по-силното.Имат много хубав аромат на смокини,казвам имат,защото фризьорката ми ползва лекото при изсушаване ( не знам защо упорито ми твърди,че има термозащита ).Обаче до там.Не ми харесва ефекта върху косата ми - разхвърчана е ,когато сложа малко, и утежнява,когато сложа малко повече...а съм със суха коса,значи за тънка и нормална коса изобщо няма да е подходящо.И с леката версия е същата работа,нещо не е доизмислено...поне за мен  Peace
Много благодаря   bouquet

Не знам защо се заглеждам, за мен най-доброто олио до сега е термозащитата на еС-фактор. Удобно с пръскало, омекотява и заглажда страхотно! Имам доста финиши , но този не го ли сложа, никога не съм на 100% доволна от косата си. Последно намачаках с дифузер косата си като сложих крема за къдрици Йожен Перма и непосредствено след като прическата беше готова, напръсках с еС-фактора- страхотни меки, оформени къдрици  Heart Eyes Heart Eyes

# 161
  • София
  • Мнения: 160
Имам нужда от съвет  Praynig
Косата ми е дълга до кръста, сравнително права (има леки начупвания в краищата заради етажите). Често я връзвам на високо усукано кокче (само как го описах) и след като се развържа се получават много леки и приятни усукани вълни, които обаче бързо се отпускат.

Искам да взема нещо, което допълнително да къдри косата, да придържа къдриците след като се развържа и да е гладка без фризита, но вълните да седят естествени, а не супер фиксирани.  Peace

Бихте ли ме посъветвали какво да взема? Бях се насочила към Бохо спрея на Алтерна, но не знам дали да рискувам с цяла опаковка?

# 162
  • Бургас
  • Мнения: 1 352
Това с обратното миене е интересно. Имам едно олио което нанасям преди шампоана и след това косата ми няма нужда от балсам и т.н. Отделно след като приключих всички балсами, а имам три вида маски отделно все още ползвам течен кератин, реших след измиване да го карам на маски без балсам. Едно и също ми идва като усещане. Маските са на Лореал , само на Напура кератиновата си чакам по вече както си е описано . Тази зима съм решила да заместя балсамите с маски...общо взето търся най- добрия подход към моята коса  Grinning .

# 163
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
О, аз отдавна не ползвам балсам, само шампоан+маска и то не на всяко миене слагам маска.

За това и ми е сложно да пробвам миенето наобратно, нямам нито един балсам, при преливащ шкаф с продукти за коса  hahaha

# 164
  • Мнения: 3 415
Въпреки страхът си от напротеинчване, днес отново използвах балсама Дисциплин, но този път с шампоана от серията.
Както и очаквах- косъмът се поизсуши. Харесва ми подредеността на косъма, формата, която придава серията на косата, въпреки че направих едно обикновено издухване както всеки път. Косата стои подредена,плавно преливащи се пластове, но доста по-груба от обикновено.
Ако трябва да сравнявам, всеки протеинов продукт, който имам в банята прави косата ми груба, суха. Дисциплин в най-малка степен ми изсушава косата, но разбира се, изпръхналия ефект не ми допада.
Вероятно някога ще си купя серията като налична протеинова. Но предвид големия брой протеини в банята, няма да е скоро  Thinking

В заключение:
В съчетание хидратиращ шампоан+ балсам Дисциплин, косата в най-малка степен ми се изсуши.
В съчетание ш-н и балсам от серията косата се изсуши доста.

Напълно отговаря на името си- дисциплинира косата страхотно, при издухване само със сешоар имам прическа   Blush

Вероятно ще закупя само балсама и ще го ползвам когато ще ходя някъде и искам да имам прическа, при липса на старателно оформяне  Joy Както в грима има тенденция "грим без грим" , така и тук  Wink

Скрит текст:
Впечатления на база изрусявана коса; тънък косъм; в момента не понася никакъв протеин, отдала се изцяло на хидратация.

Общи условия

Активация на акаунт