Професия ИТ специалист

  • 175 476
  • 1 380
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: X
От друга страна, може да се опиташ и във фрилансърските сайтове да намериш нещо от чужбина.  Simple Smile
Имам познат, който работи към американска фирма от София. Малко е трудничко с времевата разлика, ама на него не му пречи, а и заплащането го бива.
На мен самата от Дубай са ми предлагали работа, като аз си седя в София, а те от Дубай ми пращат онлайн проекти, но нямаше как да започна. Така че и от там изникват неща, само трябва доста ровене и упоритост.

Аз съм работила от тези сайтове, но лошото е че това е времена работа за определен проект. Малко са сериозните фирми, понякога наистина има различни ограничения, които поради времевата разлика не могат да се покрият. Има и много фалшиви фирми, които не плащат или не спазват уговорките и сайтовете не могат да се намесят. Имала съм такъв случай, в който бяхме наети над 100 човека и нещата не се оказаха, такива каквито бяха описани, при това беше фирма с отличен рейтинг в сайта. За съжаление тези сайтове са пълни и с буквално глупости за 1-2$ час и се наемат предимно филипинци, пакистанци и прочие азиатци, защото само те се навиват да работят за толкова малко пари. Като цяло не може да се разчита за постоянен доход, а по -скоро за нещо странично, но като цяло е слаба работа.

# 106
  • Мнения: 566
Искате ли да изброим сайтове за freelance  работа?

# 107
  • София
  • Мнения: 1 103
  Аз в момента съм се насочила към този професия. Знам, че имам много да уча, но съм ентусиазирана и ми е интересно, макар и доста трудно на моменти. В тази връзка да попитам има ли някоя мама, която да се участва в новия сезон на Телерик или Софтуни, които започват от 05.01.15? Аз още се колебая между двете. В Телерик така или иначе съм приета присъствено, а за Софтунито ми предстои изпит. Чудя се дори дали да не ги карам паралелно, така или иначе материалът е същият поне в началото.

# 108
  • Мнения: 669
И аз съм приета в Телерик, присъствено, от 5.01.15. Записах се в групите четвъртък и петък от 10-14 ч. Мисля да го започна, по-нататък ще видим.
Завършила съм Информатика отдавна, трябва ми ъпдейт. Тогава ми харесваше и ми се отдаваше. Но нещата станаха много по-сложни напоследък.
Имам колебания от типа кое е по-важно - парите или спокойствието. Още търся отговора. Това с уговорката че и сега си имам работа, спокойна и малко по-малко доходна от ИТ.

# 109
  • София
  • Мнения: 1 103
 И аз съм в същите часове  Wink. Може да се запознаем живот и здраве.

# 110
  • Мнения: 669
О, Супер.. Аз ще съм каката лелята на групата  Laughing Няма как да не ме забележиш

# 111
  • Мнения: 566
Аз също се колебая за Телерик или СофтУни. За сега записах в Телерик, но онлайн. От една страна нямаше присъствено вече, но и не съм от София. Нямам възможност за посещение на лекциите. За СофтУни имам още малко да помисля. Много искам да се развивам в тая сфера. Завършила съм Техническия, но вече сумати години нямам и нямам стаж по специалността. Лошото, е че тук е малък град и абсурд после да намеря работа, в околията също. Та ту се мотивирам , ту не ......  newsm78 Мисля, че дипломата от Телерик или СофтУни не е чак толкова важна. Искат се знания и проекти. Чудно ми какъв по сложност трябва да е проекта , та да се усмелиш да кандидатстваш в тая сфера с него?

# 112
  • Мнения: 669
Доколкото разбрах в Телерик се правят някакви учебни проекти.
Имаше статистика и мнения на завършили на каква заплата са започнали.
Но не помня малката подробност - какво е био входящото им ниво/образование.

Избрах Телерик защото 1) ми е близо 2) е безплатно 3) все пак изглежда има добри отзиви за него.
Просто не съм сигурна че искам да се ангажирам с нещо, за което да платя, а после да се откажа. Или май точно такова трябваше да избера за да ми повиши мотивацията Wink

# 113
  • Мнения: 1 203
Искат се знания и проекти. Чудно ми какъв по сложност трябва да е проекта , та да се усмелиш да кандидатстваш в тая сфера с него?

Много си права само дипломата нищо не значи Simple Smile Била тя и от ФМИ на СУ. А какви проекти ... трудно е да се каже, но все по-добре с проект отколкото без. Иначе за повече от стажантска или Junior позиция само с проекти няма да стане  Peace

# 114
  • София
  • Мнения: 1 103
О, Супер.. Аз ще съм каката лелята на групата  Laughing Няма как да не ме забележиш

  Аааа, няма да се обиждаме сега я. Какво като сме какички, няма да им се даваме на лапетата.
  И да се похваля снощи ми мина и изпита в Софтуни - първият ми изпит по програмиране. Справих се прилично, не съм от топ пърформърите ама съм доволна и очаквам да са ме приели и там.

# 115
  • Мнения: 566
Браво! Какъв е този изпит? Аз мислех, че е чак след C# Basic.

# 116
  • Berlin
  • Мнения: 11 257
Какво представлява обучението на Телерик? Какви начални знания се изискват?

# 117
  • София
  • Мнения: 1 103
 Именно, С# основи - тоест нулево ниво, за което изпита се води и приемен.

# 118
  • Мнения: 78
Случайно да има някой сертифициран от SAP?

# 119
  • Мнения: 5 534
Искам и аз да се присъединя към вас. Завърших в друга област,но от 2месеца съм се захванала а абв-то на php и mysql. Харесва ми и го разбирам...Сестра ми е developer и покрай нея реших да се самообучавам. Намирам си материали и лекции и така  свободното си време чета Simple Smile,което както се вижда от лентичките е малко. Надявам се като му дойде времето да ми се отвори вратата към практиката.

Общи условия

Активация на акаунт