Професия ИТ специалист

  • 175 830
  • 1 380
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 103
А какво мислите за UI/UX има ли търсене или там предлагането е по-голямо?

# 736
  • Мнения: 680
А какво мислите за UI/UX има ли търсене или там предлагането е по-голямо?

Мисля, че предлагането е доста голямо и се търсят предимно хора с много опит. Но наблюденията ми са доста ограничени де, почти не познавам дизайнери, които да работят в ИТ бранша, а в нашата фирма (и много други) клиентите са чужденци и си имат техни си дизайнери, ние отговаряме само за техническата част (фронтенд, бекенд, деплоймънт, секюрити)

# 737
  • Мнения: 1 103
Искам да попитам, който е карал академиите на телерик или софтуни могат ли да се съчетаят с гледане на  малко дете или неангажираща работа или и 2те изискват 100% от вниманието?

# 738
  • Мнения: 5 733
Работя на пълен работен ден,имам дете на година и половина и никаква помощ от баби и дядовци . Миналата седмица завърших бейсик курса на СофтУни с отличен. Чакам да започна следващо ниво януари. Няма невъзможни неща, когато имаш мотивация. Не обещавам,че ще е лесно!

# 739
  • Мнения: 4 712
Работя на пълен работен ден,имам дете на година и половина и никаква помощ от баби и дядовци . Миналата седмица завърших бейсик курса на СофтУни с отличен. Чакам да започна следващо ниво януари. Няма невъзможни неща, когато имаш мотивация. Не обещавам,че ще е лесно!
това е супер и все пак ми се струва физически (че и умствено) абсолютно невъзможно. Едва ли може да се съвместят 3 действия в едно и също време или не вършите някое от тях качествено. Нека не звучи като заяждане, нямам такава цел, а наистина да разбера как разпределяте деня и задачите. Предполагам и за другите ще е полезно.
Детето на ясла ли ходи? Вие вкъщи ли работите и какво, ако не е тайна? Имам малко дете и знам как денят е ангажиран почти изцяло с него (гърне, хранене, приспиване, занимаваме). И сигурно се водите на работа цял ден, но не работите през цялото време.
Наистина не мога да си обясня как може да работите 8-9 часа, същевременно да учите и същевременно да гледате 1 годишно бебе.
Аз наистина не вярвам, че може да се случи. Simple Smile Или от някое нещо кръшкате Wink

# 740
  • Мнения: 511
Телерик не. Там и времето за спане няма да стигне, камо ли работа и дете.
Софтуни - зависи. Първите нива - да, ако не решавате всички възможни задачи. Гледате лекцията на запис на скорост поне 1,5, когато имате такова време - на разходката на малкото, докато пътувате за работа и тн. Решаване на задачи вечер след като заспи, мислите върху задачи, докато правите нещо друго. Тегаво ще е. По-нататък като стане по-трудно вече обаче... не го виждам.

# 741
  • Berlin
  • Мнения: 11 272
За Телерик и аз не съм сигурна. Там не е ли присъствено и целодневно? Точно като да ходиш на училище.🤔

# 742
  • Мнения: 5 733
aDream,въпрос на приоритети. Не съм перфектна майка,в работата ми съм посредствена напоследък също! Едно за сметка на друго/други! Затова казвам,че не е лесно! Задачите съм решавала само задължителните от курса, лекциите гледах на запис,понякога дори на части. Лишавала съм се често от сън за да реша или разбера нещо по-трудно. Домът ми е разхвърлян,личното време сведено до минимум! Това е реалността!

# 743
  • Мнения: 4 712
aDream,въпрос на приоритети. Не съм перфектна майка,в работата ми съм посредствена напоследък също! Едно за сметка на друго/други! Затова казвам,че не е лесно! Задачите съм решавала само задължителните от курса, лекциите гледах на запис,понякога дори на части. Лишавала съм се често от сън за да реша или разбера нещо по-трудно. Домът ми е разхвърлян,личното време сведено до минимум! Това е реалността!
Напълно те разбирам. Просто не можех да си представя съвместяването на точно тези 3 неща, изискващи доста съсредоточаване и време, и затова чисто физически исках да опишеш реално кога учиш... Вярно, има работи, в коиъо повечето време ти е свободно и можеш да вършиш и други неща (имам приятелка в магазин и докато няма хора, може да прави каквото си поиска), но с малко дете-бебе другояче стоят нещата. А и ако обучението иска присъствие или поне онлайн реално участие, значи трябва да е през работния ден (не вярвам да преподават вечер или аз поне не съм разбрала). Ей такива мисли ме спохождат, защото и аз имам желание да запиша нещо, но някакси не виждам кога може да се случи, тоест търся мнение от личен опит, като твоето Wink

# 744
  • Мнения: 5 733
Обучението беше досега само събота и неделя. През седмицата решаваш домашното,гледаш лекцията повторно ако имаш нужда. Не е задължително да е присъствено,имаш достъп до ресурсите по всяко време. Следващия курс ще е след работно време три пъти седмично. Общо взето за работещи , ученици и студенти са пригодени курсовете. Успех!

# 745
  • Мнения: 7 987
Работя на пълен работен ден,имам дете на година и половина и никаква помощ от баби и дядовци . Миналата седмица завърших бейсик курса на СофтУни с отличен. Чакам да започна следващо ниво януари. Няма невъзможни неща, когато имаш мотивация. Не обещавам,че ще е лесно!

Основната програма е в пъти по-интензивна от бейсик курса. Мисля, че за човек, който хабер си няма, гледа дете и работи, е невъзможно да се справи.

Аз бях завършила информатика, много съм добра в програмирането. Бейсик изпита го взех с 6,00. Започнах основната програма, за да науча новостите в технологиите, защото бях завършила отдавна, а основно работех като сисадмин. Решавах задачи и на работа, вкъщи ставах сутрин рано, докато детето спи, пак да си решавам задачи, и пак не успявах да реша всички от упражненията и не се справях отлично с някои от модулите. Спрях да уча, защото не съм в София и ми беше трудно да ходя на изпитите заради детето ми, което беше малко и не се отделяше от мен.

Последна редакция: пн, 01 ное 2021, 13:06 от celika

# 746
  • Мнения: 5 733
Жалко за вас,че сте се отказали! Сега вече има изпити онлайн. Имам близка роднина, която успя да го завърши точно с малко дете, работа на пълен работен ден и без да е учила нищо свързано с информатика или математика! Явно е въпрос на умствен капацитет и преразпределение на времето.

# 747
  • Мнения: 7 987
Жалко за вас,че сте се отказали! Сега вече има изпити онлайн. Имам близка роднина, която успя да го завърши точно с малко дете, работа на пълен работен ден и без да е учила нищо свързано с информатика или математика! Явно е въпрос на умствен капацитет и преразпределение на времето.

То не е въпросът дали ще го завършиш, а как, защото повечето го завършват.
Не е жалко, че съм се отказала, защото вече нямам нужда от него. Научих каквото имах нужда и работя това.

# 748
  • София
  • Мнения: 3 037
Жалко за вас,че сте се отказали! Сега вече има изпити онлайн. Имам близка роднина, която успя да го завърши точно с малко дете, работа на пълен работен ден и без да е учила нищо свързано с информатика или математика! Явно е въпрос на умствен капацитет и преразпределение на времето.

То не е въпросът дали ще го завършиш, а как, защото повечето го завършват.
Не е жалко, че съм се отказала, защото вече нямам нужда от него. Научих каквото имах нужда и работя това.

Така е, и да има сертификат, не работи той.

Последна редакция: пн, 01 ное 2021, 15:16 от denizara

# 749
  • София
  • Мнения: 824
Аз само ще кажа, че сертификатът не прави специалиста.
А и е хубаво да се приеме, че след заършена академия, не ви чака постлано бялото платно.
Фирмите искат знания и умения, а не сертификати.

Общи условия

Активация на акаунт