КГБ = Клуб на Готините Баби - 150.

  • 68 555
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 482
Честито на новата баба!Да е жив и здрав малкия Боян и да расте здраво и щастливо момче!

                    Ето съм и аз най-после  Laughing Да не ме забравите! Wink
                    И аз като Фло все гледам някого-едни водим на у-ще,други взимаме,на зъболекари,на тайкундо,на пеене,на пиано,на солфеж ,на вокална група,на хип хоп и на не знам си още какво,и за почивка на тръстиката  Mr. Green  ииииии време не останало.Попрочитам набързо,но до писане не стигам!Сега стоя от сутринта на КПП-то и остана само питката да се опече!Я да я погледна,че да не сгафя накрая!
                    Добре е!Още мъъъничко и е готова! Правих и един сладкиш с круши от нета!Отдавна му се каня и му дойде времето днес.Добре изглежда да видим дали ще се яде! Mr. Green
                    Шпунц  Hug Hug Hug Напълно те разбирам и съм мислено с теб!Бъди силна-децата имат нужда от теб!За съжаление това е живота и сме безсилни в тези моменти!
                    Браво на диетуващите,но онзи ден казах на една колежка мъдростта на Фло - от хубав човек по много  Laughing и хвана дикиш! Колежката си похапна с мисълта,че не разваля хубавия човек! Wink
                    Кари,пробвай масажните гелове на Кройтерхоф.Този с дивия кестен и този с дяволския нокът.При мен помагат и отдавна съм забравила какво е да те боли някое кокалче.
                    Яжка,чудя се на твоета джипи  newsm78 за обяснението за шиповете.Всеизвестно е ,че това е костен или хрущялен израстък ,който пречи тъй като обикновенно се настанява в ставите или около тях.Моя колежка си оперира и двете ръце и и изчистиха шиповете.Сега иска да оперира и крака си,защото не може да си обуе обувката.Вярно е,че и ставите се износват и хрущялните им повърхности изтъняват и от там скърцането и пукането.Първият път когато ме заболя коляното доктора направи прегледа като постави ръката си на коляното ми и поиска леко да ритна,коляното ми изпука и за разлика от твоето джипи моят доктор рече,че това си е начало на артрит.Няма лечение на пукането ни в ръце,ни в колене и си остава завинаги.Както ви споделих пия желатин и от както го прочетох при рускините и го ползвам болки нямам и изкарвам зимата спокойно без куцане и превиване.
                     Зачезвам,че ММ вече се сърди на закъснелия обяд. Mr. Green Всичко е готово отдавна,ама няма кой да сложи /според него/  Joy Joy Joy

                     Фло,Борянке ,изпреварихте ме!
                     Фло,не знам за Кока Колата и винтовете,но от ММ знам още от преди незнам си колко години,че ръждясал винт се развива най-лесно с капка вода върху него.Та аз си лекувам гърлото от години с ледено студена вода!Не,че пия друга вода - постоянно в хладилника имам студена вода и само такава пия дори когато нещо ме боли.Та за колата не мога да кажа нищо,но за водата - при мен се получава.

# 76
  • видин
  • Мнения: 358
Благодаря за пожеланията! Да се връща, така да се каже!
Шпунц, лелята е много горда, но беше в София само за два дни и много малко време прекара с Боянчо. Ще наваксат през декември и ваканциите.
Фло, благодаря за поканата.
Засега се справям. Помощта ми се изразява в морална подкрепа - те си вършат всичко. Лошото е, че бях 5 кг надолу миналия месец, а сега за 10 дена си ги върнах.

Ще се върна да ви чета.

# 77
  • Мнения: 1 563
Здравейте  готини !!!! Hug Hug Hug Hug
най напред да честитя на нова новата баба.Честито !Да е жив и здрав малкия Боян и да расте здраво и щастливо юначе ! да е гордостта на семейството ви !
Днес се сетих ,че миналата година по това време имахме среща в Пловдив.  Пак беше такова слънчице като днес. Колко беше хубаво като бяхме заедно,Бързо се изниза една година. ха дано скоро пак да се заформи някоя среща. Много ги обичам и много ми е хубаво като сме заедно....
Тези дни съм пак в акция...  hahaha Нещо явно съм станала буткава и туткава ,че до като дойде време да пиша и ми се приспива. Седна вечер по късно , до като ви изчета и вече започвам да дремя и не мога да мисля... Laughing
Миналата вечер внучката беше у нас , та като я заболя едно ушенце , няма минаване. оказа се външен отит ,може би от плуването го е получила. днес вече е по добре.
Вчера ходих и на помен на мой вуйчо - 1 година. Видяхме се с близките от страна на майка ми ...
Чета ,че Светълчо пише за лечението с кока кола. този метод от години го прилагам с децата и внуците. колата леко я затоплям -хладка да е и се прави гаргара. сега научих и да сиропа за кашлица. Сигурно ще помага.
За холестерола варихме с ММ фасул както беше писала Фло ,но трябва да е кафяв или шарен ,така ми казаха и от друго място. Това правихме 1 месец , сега всяка сутрин  пием по две супени лъжици на гладно  следният сироп:  1ч. чаша пчелен мед , 1ч. чаша ябълков оцет и 8 скилидки чесън .Всичко се слага в блендера и се разбива в продължение на 3 минути. Сиропа стои в затворен буркан  в хладилника 5 дни и тогава  се започава да се пие.
 Пием  и всяка вечер след  храна  хранителна добавка  НОЛИПИД  , казват че помагало много.
Към края на месеца  ще отидем да си направим изследвания и тогава ще ви кажа какъв е резултата. Дали има ефект от всичко това.
Борянка и аз тези дне съм го ударила на салати от червено цвекло ,смесено с моркови и ябълка. Овкусена с лимон , зехтин и малко сол. става много вкусна и не се усеща цвеклото да мирише на земя.
След малко ставам да правя торта ,че утре ММ има рожден ден . Става на цели 66 години....
Само  ние ще сме си , но децата обичат само домашни торти . Ще правя торта "Фереро Роше" За първи път ще е , но да видим каква ще стане. Искам да е по различна от досегашните.
Диди я пиши пак за този желатин как го пиеш ,че съм забравила , та да почна и аз да пия ,че последно време нещо ставите започнаха да ме болят , ама то и килограмите пак си ги върнах... Нещо не мога да се организирам пак да дапочна някоя диета , но се опитмам разделна да се храня и напълно съм съгласна с K.A.G. за мен също това е най правилният начин на хранене.. Всъщност 90 дневната е нещо като разделно хранене , но по е  строга .
Хайде момичета оставям ви дано пак ми остане време да се разпиша довечера.
Приятен следобяд 1 Hug Hug Hug
 

# 78
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 328

 Здравейте пак!
Честит внук на  maria ra! Да е здрав, подвижен, да папка и спинка, че да порасте голям юнак!
Дидия и аз щях да те питам за желатина, че и мен ме мъчат краците. И аз съм на вода от хладилника, но вече гледам да се ограничавам малко - през студеното я спирам, че току ми се подуе някоя сливица! Уж ги калявам, ама явно не търпят двойно студено - и въздух, и вода Joy
За кока колата - бяха пуснали едно клипче във фейса - изваряват една бутилка и накрая остана една гъста смес от химикали. То аз по начало не пия газирано, но го пратих на зетчето, че той пък прекалява с колата.
Луси и ние се храним разделно: майкини в тяхната стая, ние - в хола Joy Шегувам се. Иначе и аз съм си сложила 3-4 килца и то все около корема, ама през зимата ще ги махна. Аз съм все на обратно: през лятото напълнявам, през зимата отслабвам.

# 79
  • Мнения: 1 082
Привет, привет мили дружки!Отдавна не бях ходила на КГБ среща-е днес ходих-много е хубаво и зареждащо-видяхме се с Арита и Танита-не ми се тръгваше въобще но...звънна джиесема ми-и изненада у нас отивали гости-още едно хубаво преживяване-една седмица откак съм в отпуск и само с ремонти се разправяме-и ето че днес бе денят за релакс-е пак подготвях обяд за майсторите но това не ми тежи.
  Фло-пак надали за 25-сина ще идва в София живот и здраве и ние като си нямаме внуче ще ходим да храним котето.Пък някой друг ден виж е станала срещата-когато ти идва на Златните бях се поразболяла и вчера аха да ме почва грипа и ми беше неудобно да откажа срещата с Плевенската ни приятелка-пих аспирин и ударно витамин С  и днес бях добре да чукам на дърво.
   Борянка-много обичам цвекло и то по неволя заради анемията ми-но го предпочитам прясно-тия дни му слагах орехи и е много вкусно.А заварено не мога да си го представя вкуса.
   Момичета ще има ли среща на БГмама скоро ако се организирате да е повод и ние от по-далекото да дойдем.
   Нищо че не съм станала баба-и аз започнах да забравям-то ще е от джинчето дето пих-честито на новоредения Боян-да расте здраво и щастливо дете-колко много обичаме децата-тази вечер приятелката ми дойдоха с вучката си та и се радвахме но когато е-нали Ви писах че първо Вие ще научите-дай Боже!
   Да Ви пожелая много радостни мигове с близките Ви и да оставяте децата да се напалуват!Приятна вечер на всичи желая!
   

# 80
  • Мнения: 5 379
Честито внуче на  Мария! Да е жив, здрав и голям късметлия!

# 81
  • София
  • Мнения: 16 226
Мария, добе дошъл на Боян! Да е здрав, да расте и да ви радва!  newsm32
Луси, вчера и днес си спомнях за срещата ни в Пловдив. Хареса ми всичко.
Дидимити, джин не съм пила от години. Цяло лято с Пл. се канихме да си купим и с това си останахме. Даже 2 -3 пъти взех  швепс тоник и си го изпихме без джин.  Освен като пуснат парното да се поправим  Laughing
За желатина - 1 лъжичка се сипваше във вода от вечерта. Сутрин се слагаше лъжиа мед и се изпива. Но меда на гладен стомах не ми деййства добре. Та аз го модифицирах - сипвах го в малко натурален сок. Сутрин си ставаше като желе и си го хапвах. Не знам за ставите, но ми спря косопада. Май пак трябва да купя желатин.
Фло, днес минахме пеша покрай вас. Оглеждах се по площадките за многодетна баба, но не те видях.

# 82
  • Мнения: 1 563
Янче и аз лятото лепя килограмите...Изключително много обичам плодове и то всякакви ,а  грозде ям  като невидяла , а от него се пълнее.
Дидимити Hug благородно ви завидях  за срещичката. Много са зареждащи и разтоварващи. Днес цял ден си представях миналата година по това време къде бяхме , с кой бяхме.... Остават ни спомените , за това да подкрепим идеята на Дидиа  да  си направим среща в Гърция. Мислете по въпроса и се изказвайте , давайте предложения и заделяйте парички , та напролет да го направим.Може и на друго място , важното е да  има среща...
Фло Hugголяма пъргавелка си  !!!Всичките чавета около теб... ,диетата върви....  Браво на упоритоста ти. Ех каква ли фиданка ще те видя...  smile3501
Джили и тя здраво се е заела  с нейната визия ,макар че много добре изглежда.
Шпунц Hug дръж се миличка , с теб сме мислено , подкрепяме те !!!
Яжка Hugпиша по рядко ,че нещо не мога да си разпределя времето в къщи , а  и все съм нанякъде, но гледам да вичета , та да съм в час.
Кари Hugвярвам ,че всичко възможно правиш да се излекуваш,но то като че ли идва един момент ,минава и не можеш  да разбереш от какво е.станало. Скорошно възстановяване !
Айша Hug и аз отдавна не съм пила джин. Едно време по нашите младини много се пиеше джин  с тоник.Сега веднъж на две три години си купуваме , също и мастика с мента.
За желатина още утре ще отида на Лидл да си купя и започвам.Все ще има полза ... Меда не ми пречи.
Айша още ли се катериш до 12 -я етаж. Голям фитнес си е !
Искам всички да ви спомена, но като забравих кой какво беше писал , а сега не ми се връща назад да чета ,че пак ще ми се приспи.
 Направих тортата ,а за вечеря направих гнезда от кайма с яйце и кашкавал.
Спирам ,че гледам Гласът на България.

Лека и спокойна нощ мили приятелки ! Hug Hug Hug 1dating lovekiss Kissing Heart lovekiss Kissing Heart Kissing Heart Flowers Bouquet

# 83
  • София
  • Мнения: 8 473


Момичета, тренирам, че току виж съм забравила как става тази гяволия. Язък ще бъде за труда на Фурийка.
Харесвам Зоя и Валери. С много настроение пеят. Аз даже си танцувам на техните песни newsm68

# 84
  • Мнения: 1 563
Фло,  Hugтака  весело ме зареди  с поздрава на Зоя и Валери !!! Много са готини !!! Сега се сетих че  и ние скоро не сме разпъвали акордеона ,но той е на вилата и там на воля правим изпълненията...

Лека и спокойна нощ !!!!  love001  love001  love001  love001

# 85
  • Мнения: 7 482
              Е,успях да се преборя с нета и да вляза в мамата. Laughing Доставчика слага някакъв нов софтуер и направо ми иде да го  #2gunfire Два дни ги тормозя и се карам с тях,че ту изчезва нета или едвам мърда,ту кабелната залипсва.Сега програмите ми са разбъркани и от моето подреждане няма и следа.След седмица щяло всичко да е наред и тогава ще подреждам програми,че може да иде труда ми на кино с новите въведения!
]
              Хей,момичета,защо забравихте лимона към джина с тоник? Laughing Ние и сега си го обичаме само дето време не остава за него.
              Да ви кажа,че сладкиша с круши беше ометен за минутки и всички го харесаха без изключение.Даже и Ран,който на всичко ново гледа все едно го карам жаби да яде! Mr. Green
              Малко завиждам на упоритите диетуващи и им пожелавам бързо сваляне на килограмчета и нова визия.Аз не мога и си признавам без бой! Embarassed Разгледах ви диетата ,но нещо не ми се връзва това да готвя за другите , а аз да гледам. Rolling Eyes Ни воля,ни инат ми стига за подобно себеотрицание!  Embarassed ММ ми е купил брашно от мелницата и май не мога да устоя само като го гледам.Постоянно ровя из нета и форумите и все се лепя на тестени и сладки изделия! Rolling Eyes А тях ги няма в диетите!
              Приземявам се на диванчето и дано кабелния оператор не ме ядоса ,както вчера - по средата на филма всичко изчезна та чааааак до сутринта.Тъкмо бях позадремала и.....ме събудиха да броя оФцете!

              ПП.Фло,изпревари ме! Hug Е,сега ще слушам и твоя поздрав!До преди малко гледах по една от руските телевизии чудесен концерт!Толкова много спомени ....за отминали емоции,срещи,приятели,пътувания!
              

Последна редакция: нд, 19 окт 2014, 23:06 от Didia

# 86
  • София
  • Мнения: 1 755
     Мария,честито ти внуче! Да е здраво и весело детенце!Много хубаво име са избрали родителите.Хайде,ще чакаме да почерпиш на Богоявление.
     За желатина.Изпих  едно бурканче от детско пюре,но не намерих промяна в болката.
Като го свърших мислех да пия и от този в пакетчетата,но ме предупредиха,че имало синтетичен.Не видях да пише на пакетчето какъв е и се отказах.
    Фло, до сега не бях попадала на Зоя и Валери,но ми харесаха.
   

# 87
  • Мнения: 7 482
                   Яжка,за първи път чувам за желатин в бурканче от детско пюре! Вярно,че ходя в по-малко магазини от теб,ама все налитам  на желатин в пакетчета! Съдържанието е написано на гърба на пакетчето и до сега съм купувала - свински желатин   Mr. Green на Castello от Лидл. Не убеждавам никой да го пие!Просто на мен ми помага и споделих това.
                   Изтрих го за да не мислите,че ви убеждавам.

# 88
  • София
  • Мнения: 16 226
Аз също имам желатин от Лидл. Като го купя го пресипвам в бурканче от детска храна. Може и Яжка да е имала това предвид.
И наистина слагах малко течност, В моята ФБ рецепта не пишеше за вечерно пиене. Явно не е била пълна. Сега ще го пробвам по 2 пъти дневно.
Луси, пуснаха ни полулегално само малкия асансьор. Другия ще го оправят. Но аз набрах инерция и се качвам само пеша. Някак си се чувствам раздвижена, вече не ми тежи. Е, в къщи веднага бягам в банята. 

# 89
  • София
  • Мнения: 1 755
    Дидиа,бях се замотала по други сайтове.Чак сега прочетох и ти отговарям.Желатина е насипен,подарен ми беше от един готвач.Дълго време го подбутвах ,но му било писано да го изпия за лекарство.От Лидъл не съм купувала, а от малко магазинче.Сега пак разгледах пакетчето.Няма съдържание.Аз го пих сутрин.Вечер го накисвам в хладка вода.Сутринта е желеобразен,но го загрявам на водна баня и много бързо се разтваря.Слагам 1 ч.л мед.Не е гадно.
    

Общи условия

Активация на акаунт