spina bifida

  • 5 960
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Момичета, защо казвате "да се изписва" ? ФК е обикновен витамин В12, тук го има по рафтовете до витамините, "Folic Acid". Да не би да го дават само с рецепта ? Не стига че не се говори за него ами и го крият ? Е, тази държава скоро няма да се оправи   Imp  Imp  Imp !!! И тази лекарка ако е имала предвид че не жалиш "средства", няколко лева за нещо дето може да ти струва цял живот мъки, еми тя е пълен идиот, въпроса не е на всяка цена да се минава най-тънко Imp . Сигурно и затова после препоръчват попари от петия месец, за да не се дават пари за вносни каши  Imp .

# 31
  • Мнения: 9 063
Момичета,благодарение на вас разбрах за фолиевата киселина Embarassed ,за което съм ви страшно благодарна! Дори ако жената няма планове да забременява,според мен не е лошо да се приема този витамин(а и други като се замисля...). Така че пийте си фолиева,дори да е за профилактика-в листовката към моите хапченца пише че е важно да се приема от спортисти например,пише че не са наблюдавани странични ефекти дори при еднократен прием от 36 хапчета Shocked -но това е хубаво и означава че витамините никога не са излишни,камо ли вредни.Колко ли хора се замислят за дневната норма витамини,от които се нуждае организмът им....може би се сещат чак ако им се наложи....Лошото е че витамини като фолиевата киселина ТРЯБВА да се приемат,без значение дали са изписани или не от лекар.като гледам май повечето от нас са си го самоизписали,което говори хубаво за нас Embarassed  и лошо за тях Twisted Evil  Добре че ви има,та да се информираме за такива важни неща,все пак става въпрос за нас самите и за бъдещите ни бебоци Grinning

# 32
  • Мнения: 4 212
oтворих линка с руските болни деца....голяма грешка направих,мисля 4е ми е зле....

# 33
  • Мнения: 4 212
Цитат на: wa_wa
А каква е възможността въпреки приема на фолиева киселина да има spina bifida?

 
Цитат на: Tania79
Фолиевата киселина, консумирана ежедневно, може да предотврати между 50 и 75 процента от случаите на SPINA BIFIDA и ANENCEPHALY.
[/color]

Цитат на: Мама от Финладия
Vuzmoznosti za vsichko ima vinagi... dori i da se opitvash da se predpazish... Sudbata ako ti go e opredelila, izmukvane njama...


да не дава господ Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

# 34
  • Мнения: 9 063
Момичета,моля ви не се травмирайте  Sign Exclamation  Sad

# 35
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Момичета, аз съм със спина бифида, както се разбра по-късно, унаследена от майка ми. Имам срастване на 3 и 4 прешлени (поради това се разминах с епидуралната упойка), а 5 е по-отдалечен.Живея нормален живот, но все пак при умора си ме приболява гръб и кръст като повечето мами с малки деца.
Не изпадайте в паника. Смятам, че когато човек се храни разумно и здравословно доставя на организма си необходимото количество витамини (В6). А и на повечето както и на мен им изписват вит за бременни и ФОК

# 36
  • Мнения: 3 634
Moze li da vi pomolja na razvalen bulgarski da ne puskate poveche takiva linkove kato onja shtoto chestno kazano mi stana losho i mi se povdigna kato vidjah snimkite... to mozeshe i da ne hodja da gi gledam, ama pusto ljubopitstvo...

# 37
Извинявам се че се намесвам, но ми стана любопитно да разбера за дейсвието което оказва фолиевата киселина, за която не бях чула до сега. Та по повод на това се разтършувах в тукашните (шведски) линкове и прочетох следното: Spina bifida се развива през първите 4 седмици на бременноста и затова фолиевата киселина се приема преди забременяване и от двамата бъдещи родители. Възможноста за появяване на споменатата болест е при положение, че и двамата родители са носители на нея. До сега само е доказано че болеста е наследствена. Тук не ни са препоръчвала фолиева кис. , а може и аз да съм прескочила този период тъй като бременностите ми бяха непланирани.....и аз докато разбера то периода за приемане на туй нещо е явно бил преминал...
Абе, казано е по малко информация по лек живот....

# 38
  • Мнения: 2 489
Аз не мисля, че е наследствено заболяване.
Една майка може да роди няколко деца със спина бифида /ако не взмеме мерки/, но не защото тя има това заболяване.
Все пак при тежките случаи се прави аборт по медицински показания или ако се роди детенцето то не живее дълго.
Честно казано за първи път чувам мъжът да трябва да приема фолиева киселина - това не е генетично заболяване все пак.

Точно затова се приема фолиева киселина, защото няма значение дали е имало в двата рода такъв случай, никой не е застрахован.

Аз писах за това един път, но пак ще го напиша, защото на братовчедка ми извадиха бебенцето в петия месец.
При следващата бременност приемането на фолиевата киселина беше преди забременяването и доста след това и сега си има едно красиво и здраво момиченце на няколко месеца.
Тези аномалии наистина се виждат при ехограф, но това не е успокоение.
Темата не е от най-приятните, но по-добре всички да са запознати, за да се избегнат тези рискове.


Та моят съвет е - не оставяйте природата да реши вместо вас!

# 39
  • Мнения: 3 205
Аз също мисля, че е много по-добре да знаеш какво може да ти се случи и да го предотвратиш пред един евентуален ужас на раждане на подобно деформирано дете. Имам позната, на която това се е случвало. Не искам да си помисля даже какво й е било след 9-те месеца очакване. Детето е починало няколко дни след раждането от уврежданията.
Глеадала съм и в Детска клиника към ВМИ Пловдив албумче с детски увреждания от Спина Бифида. Е, честно да ви кажа, предпочитам да гледам такива неща на снимки, а не върху собственото си дете.

# 40
  • Мнения: 7 718
Безкрайно съжалявам, Мама от Финландия. Искренно се извинявам за това, което си преживяла.

P.S. Аз лично не ги разгледах. Всеки има някакъв праг на поносимост. Но ако си зарием главата в пясъка, проблемът е пак наблизо...

# 41
  • Мнения: 4 212
Цитат на: mama-bena
Извинявам се че се намесвам, но ми стана любопитно да разбера за дейсвието което оказва фолиевата киселина, за която не бях чула до сега. Та по повод на това се разтършувах в тукашните (шведски) линкове и прочетох следното: Spina bifida се развива през първите 4 седмици на бременноста и затова фолиевата киселина се приема преди забременяване и от двамата бъдещи родители. Възможноста за появяване на споменатата болест е при положение, че и двамата родители са носители на нея. До сега само е доказано че болеста е наследствена. Тук не ни са препоръчвала фолиева кис. , а може и аз да съм прескочила този период тъй като бременностите ми бяха непланирани.....и аз докато разбера то периода за приемане на туй нещо е явно бил преминал...
Абе, казано е по малко информация по лек живот....


направо не уби
за първи път 4увам 4е  е наследствено,4е трябва да се пие от мъжа, а 4е се живее по¬леко с по¬малко инфо е вярно,но с това не може да се избяга от действителността.

# 42
Ама що бе Тея, не съм искала да ве убивам бря......
че аз не съм си го измислила, сега  проверих че източника на тая информация е едно на почет тукашно медицинско списание.
Пък кво лошо и мъжо да пийне малко от това. Wink  
Е, майтапа на страна, аз го пуснах това защото и мен ме озадачи, та и затова заключих че с по малко информация е по лесно......

Общи условия

Активация на акаунт