Свеки е против детската градина

  • 2 328
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 533
Аз съм също твърдо за ДГ. Имам преки наблюдения - дъщеря ми ходи от 2,5г на градина, племеницата ми не е ходила. Дъщеря ми е много общителна, обича колективните игри, общува с много деца, ако не е ходила няколко дни на градина, децата и липсват. Освен това, колкото и добре да го занимаваш детето в къщи, няма как да му огранизираш тържество за някакъв повод, така че то да може да се изяви. И въобще децата трябва да общуват най-вече с други деца, не само с възрастни.

# 16
  • Мнения: 369
Благодарско момичета знаех че ще ме подкреоите  bouquet Досега не съм имала пререкания с свекито по принцип не е лош човек и винаги съм се разбирала с нея . Затова незнаех как да реагирам  newsm78.
Твърдо за детската градина.Детето си има родители и те решават какво е добро зa него.Свеки да си гледа работата.От както моето дете ходи на градина се промени доста в положителен аспект Simple Smile
Успех в борбата
И аз съм забелязала че като се срещаме по често с деца и излизаме има промяна в поведението и детенце е по щастливо и по спокойно.Говорих с една мама тук в града и тя каза че сега пролетта са сборни групи и е по добре да зачакам до есента
Но със сигурност ще ходим на градина независимо в крайна сметка какво мисли свекито ThinkingА и съм 100% сигурна ч и за детенце ще е по добре smile3525

# 17
  • София
  • Мнения: 39 770
Свекървата, а даже и собствената ви майка са "далеч" от възпитанието на детето Ви. Аз съм на това мнение.
Моята свеки пък е "за" градината. Никога не ми е давала съвети 'за"/"против", но е питала Дияна "ходиш ли на дом?" (така казват на детската градина по Сливенско, та аз се налагаше да превеждам на Дияна какво значи "дом")

Поговори със съпруга си и решете сами, но изключете бабата от взимане на решението  Joy

# 18
  • София
  • Мнения: 11 711
И аз съм за детската градина!Детето трябва да бъде сред себеподобни,а не на бабин дом!Колкото и грубо да звуча...ако свекърва ти от сега за всяко нещо се налага,не знам къде ще му излезне края.В края на краищата семейството сте ти,мъжа ти и детето и Вие,а не Тя трябва да вземете решение!!!

# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз (както и двете ми сестри) сме гледани само от майка ни, без баби и градини. Може би и заради това не съм фен на ранното обучение. В същото време не мисля, че стоенето само по цял ден у дома (дори и с голяма разходка) е добре за детето.
Затова дребният ходи на градина до обяд. Сутринта отива, закусва там, имат занимания, играят, обядва и аз си го прибирам. Хем и го разхождам едно хубавичко, а в прака също има деца.  Wink
Работя у дома и мога да си позволя този вариант. Помисли и за него.   bouquet

# 20
  • ново
  • Мнения: 5 964

Говорих с една мама тук в града и тя каза че сега пролетта са сборни групи и е по добре да зачакам до есента
Но със сигурност ще ходим на градина независимо в крайна сметка какво мисли свекито ThinkingА и съм 100% сигурна ч и за детенце ще е по добре smile3525

Скорпионка, надявам се не пропуснала безброй многото теми тук, за липсата на места в ДГ. Ако твърдо си решила детенце да ходи на ДГ от есента, отиди да го запишеш още отсега. Naughty
Незнам в кой квартал живееш, но детето на братовчед ми посещаваше страхотна ДГ с басейн /става дума за района около Топлофикация/ Hug

# 21
  • Мнения: 1 489
Въпреки че мойта е още малка,ние с мъж ми сме твърдо за детската градина.Мисля,че трябва да настояваш пред мъжа ти на твоето,а свеки не би трябвало да ти се бърка в отглеждането на детето.Не е хубаво детенце да расте изолирано Naughty
и ние също.Аз даже вече съм подала молба и при навършване на 3 го. веднага тръгва.ТАм се научават на навици,игри,отговорност,песни и т.н.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 332
Постарай се да убедиш съпруга си в предимствата на детската градина. Моят мъж също не е ходил на ясла и градина, но за щастие и двамата сме за това дъщеря ни да посещава детска градина. А свекърва ти пак ще има възможност да гледа малката когато се раболее или ако примерно решите да ходи до обяд на градина, а после да я взема и разхожда и по този начин и тя ще бъде достатъчно време с детето.

# 23
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И аз съм ЗА детската градина!А това,че там има болести-не е задължително да боледува и твоето дете.Нашият син не го ловяха вирусите в яслите и сега в градината е пак така-всичко е много индивидуално!Особено пък щом расте само сред възрастни твоето детенце,ако тръгне на градина ще се чуства по-добре!Предложи на мъжът си пробен вариант-да видите как ще му се отрази ходенето на градина-ако не се чуства добре и постоянно боледува-го спирате,ако обаче се чуства добре,научава нови неща и ходи с желание-си остава с децата

# 24
  • Мнения: 3 034
Аз съм ЗА детската градина и ЗА родителите сами да решават кое е най-добро за детето им. Както се казва : "Който си има деца, да си ги гледа !"

Така че, щом искаш детето ти да ходи на градинка, го пращай и не се чуствай виновна за решението си, защото твоята интуиция ти подсказва кое е най-добро за него newsm10

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Затова дребният ходи на градина до обяд. Сутринта отива, закусва там, имат занимания, играят, обядва и аз си го прибирам. Хем и го разхождам едно хубавичко, а в прака също има деца.  Wink
Ей тоя вариант много ми допадна. Допускат ли го в държавните ДГ?

Иначе месенето на свекървите изобщо не ми се коментира. Толкова ядове имам с моята Close Не разбра тая жена, че децата ни си имат родители! Лошото е когато мъжът слуша майка си, а не жена си Crossing Arms

# 26
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Рени, при всички случаи трябва да се плаща пълната такса. А пък кога си взимаш детето си е твоя работа.  Wink
Даже са доволни, че ще имат едно диване по-малко на главата.  Wink
Става дума за държавна детска градина.   bouquet

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Е, ясно, че се плаща пълната такса. Но не знам защо си мислех, че ще ме гледат на криво, ако ги прибирам по-рано Laughing За мен също е идеално така- хем ще имат контакти с други деца (пък аз ще си почина няколко часа от тях), хем ще прекарвам достатъчно време с тях (защото иначе много обичам да сме заедно).
Това може да е компромисен вариант за всички, които не са сигурни как да постъпят.

# 28
  • Мнения: 2 978
Ами... що да те гледат на криво, даже може да ти се зарадват...така ще им оставиш следобедната закуска- за някоя лелка Mr. Green

# 29
  • Мнения: 369
Затова дребният ходи на градина до обяд. Сутринта отива, закусва там, имат занимания, играят, обядва и аз си го прибирам. Хем и го разхождам едно хубавичко, а в прака също има деца.  Wink
И на мен това ми допада а и без друго в началото няма да е по цял ден там.Поне докато свикне с децата и новата обстановка тъйкато не се е делила от мен може и да има трудности но няма начин.
С мъжъ ми се разбрахме в понеделник отиваме да я запишем пък ще видим точно кога ще тръгне.
Имах смелоста да му се опълча малко Mr. Green което не ми се случва често.
Благодаря ви още веднъж  Blush Поздрави на всички и ЧЕСТИТИ ПРАЗНИК  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт