Ти какво сготви? Снимай, покажи?! 121-ва тема

  • 172 353
  • 727
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 914
Аз пък правих за закуска тутманик,който трябваше да е сплетен,но моя не само че се разплете,но и цъфна  Joy



А от част от тестото кифли :

# 76
  • Мнения: 112
Capt_Flint, така ми се дояде козунак #Crazy твоят е разкошен  bouquet
Ссарми и чушки с ориз в гювеча


Рулца с шунка, топено сирене и тиквички

# 77
  • Мнения: 9 161
много уважителен гювеч, Луча!  Peace
Capt_Flint, страхотен е този козунак!   bouquet
Меганс, все някой ден ще дойда  Wink

при мен - пръв опит за суши, много харесал се




всяко руло е различно



супа топчета



шишчета от сьомга и рулца от раци



пиле с картофи яхния



многозърнести блокчета



и руска салата.

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 09:59 от пеп-4o

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Салатка


Пържени картофки.


Каракуда пържена(имам си рибар вкъщи....и някой път рибата ми идва повече, ама какво да правя)


Наздраве...

# 79
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 836
svetlana21, рецептата е тази (има и видео): http://www.lifestylefood.com.au/recipes/15167/ultimate-onebowl-c … late-dessert-cake

Накратко:
125 г масло
375г черен шоколад (70% какао), нарязан на едро
175 г кафява захар
35 г брашно
120 г бадемово брашно
2 с.л. прясно мляко
5 яйца

Маслото и шоколада се разтапят на водна баня в голяма купа. Маха се от огъня и се добавят захарта, млякото, бадемовото и нормалното брашно (пресято), като се разбърква добре. Добавят се яйцата едно по едно, като се разбърква след всяко. Сместа се изсипва в намазнена и покрита с пекарска хартия тава (моята е с размери 30х40 см, за кръгла в рецептата дават размер 22 см). Тавата се покрива с алуминиево фолио и се пече около 40 минути в прадварително загрята на 170 градуса фурна (моята е с вентилатор).
Преди сервиране се поръсва с какао.

# 80
  • Мнения: 636
пеп-4o, страхотно суши! И на  lu4a сърмичките много ми харесаха, отдавна се каня да завъртя и аз едни. И на  Capt_Flint козунакът много апетитно изглежда...Въобще големи вкусотии, поздравления за всички!
Аз скромно се записвам със сливовия сладкиш на Лабрекс, много го обичам!

и парче

# 81
# 82
  • Мнения: 447
Привет, кулинарни вълшебници! Hug

За малко да ви изпусна - следих миналата тема и преглъщах ли, преглъщах, гледайки снимките... Позагубих се в последно време, но мисля, че раждането на дете е уважителна причина. На 26.09.2014 г. семейството ни се увеличи и на бял свят дойде нашето малко щастие Филип. Изглежда, ще се задържам по-далеч от компютъра за известно време, но няма да ви изпускам! Всички вие сте извор на вдъхновение, за което сърдечно ви благодаря! Hug

Capt_Flint, прекрасен козунак! Даваш или не, взимам си парченце, нищо че вече не съм бременна! Laughing

пеп-4o, само като ти видя името, очаквам поредица снимки на вкусотии! Хич не останах разочарована и този път! Hug

choppi, феновете на този сладкиш трябва да се поддържаме! Твоят изглежда чудесно! Heart Eyes

rossonera, фен съм ти, знаеш... Крокетите изглеждат супер апетитно! Peace

Аз се включвам с дежурните за мен три предложения:

Кюфтета по чирпански, вдъхновени от блога на пеп-40 - Пепи, приготвих ги за първи път, но вече са в списъка с любими ястия на съпруга ми, който страшно ги хареса и заяви, че трябва да ги приготвям по-честичко:



Пилешко със зеленчуци в сладко-кисел сос:



Рибно филе Валенсиана, приготвено на фурна, в компанията на зелева салата:



Този път десерт няма, но пък се отчитам с цели три месни ястия - за радост на мъжката част от състава! Wink

# 83
  • Ирландия
  • Мнения: 231
От мен ето тези вкусни и здравословни кексчета в които има киноа,карфиол,броколи,моцарела и кашкавал.

# 84
  • Мнения: 9 161
Честито ви син, Windy! Да расте здраво бебче  и много да ви радва!    ylinfant     smile3525

браво за яхнията, много правилно напълнена чинията с тази бройка кюфтета  Wink Благодаря ти   Hug  

# 85
  • Мнения: 2 152
Честит син, Windy- и най-вече на таткото, навярно е адски щастлив! Бебока да не Ви създава главоболие        smile3525

Наистина хубаво мръФчесто меню, ама сигурен, че ще зарадва не сомо нас - мъжката част и колкото да не стига времето, снимай и ни радвай

# 86
  • София
  • Мнения: 15 518
Сладко-кисели ребърца!


Windy, честито синче! Да ви е жив и здрав, много да ви слуша и радва!  smile3525 smile3525 smile3525

# 87
  • Мнения: 3 290
Пита .Кекс с фанта портокал.И отново Бутерките да си глътнеш езика.
Скрит текст:

# 88
# 89
  • Мнения: 3 637
mimi0585,питата ти има чудесен вид  Peace,браво  Hug

Общи условия

Активация на акаунт