Детски ясли - всичко на едно място тема №2

  • 38 403
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • shumen
  • Мнения: 18 253
Ренденце,при нас знам,че им дават след всяко хранене вода от чашка.Аз в началото на моето дете му носих шишето,но ми казаха,че няма нужда вече,защото се научил да пие от чаша.Колко и дали им дават наистина обаче е отделен въпрос,защото докато си тръгнем от там и се приберем моето дете започва да иска и пие вода и айрян и си ги изпива.
При нас менюто го няма от доста отдавна и скоро мисля да ги зачекна и да питам дали не трябва да го има.
Снощи и тази сутрин моето дете нямаше сополи и го пуснах на ясла,но ги предупредих,ако има нещо да се обадят.За сега не са звънели и явно си е добре.

# 31
  • Мнения: 1 067
Нашата родителска среща мина доста добре. Изясниха ми се разни неща, видях къде прекарва времето си детето и това е добре.
Питах как става при нас даването на вода и слагането на гърне - ами бих казала, че е доста рядко - 2-3 пъти за целия ден и ако някой си каже, че му се пие или ходи по нужда. Пият от метални чашки, които се стерилизират след всяка употреба.
За лекарства - казаха в никакъв случай не поемат отговорност и да се дават преди да се заведе детето (при това става дума не за лекарства за болни деца, а такива за алергии, ако има диабетици и тн).
Очаквах да ни искат пари за някакви консумативи, да искат кърпички сухи, мокри... но не. Казаха, че нямат право да ни искат пари за такива неща, защото за всичко се отпускат пари от общината. Който иска може да оставя в началото на месеца по 1 пакет кърпи, да остави лигавници и тн., защото не им стигат , но това на добра воля, не е задължително.
Изброиха допълнителните занимания, които се заплащат (танци, англ. език и още нещо но забравих Laughing), но не ги препоръчаха за толкова малки деца. Все пак, който реши няма да го спрат. Единственото, което ще имат допълнително (отново по желание на родителите) е куклен театър 2 пъти в месеца.
Това, което не ми хареса е, че не видях почти никакви играчки ooooh!. Е, имаше някакви, но за 25 деца определено е нищо. Сега ще събираме пари за кукленски кът Mr. Green. Явно всички очакваха да искат пари от нас и като никой не поиска ние сами ще си ги дадем hahaha
Това е за нашата ясла, дано не съм ви досадила много  bouquet

# 32
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Записвам се и аз в темата...

Съвсем отскоро моето момиченце посещава ясла, засега още се адаптираме.. Crazy Предполагам ще има какво да разказвам впоследствие, но засега отношението ми за процеса е доста положителен. Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 4 494
По колко деца са в групата ви? И как бихте реагирали на записани 32 деца в ясла при 24 креватчета?
Питах в друга тема, но там не ме отразиха

# 34
  • Мнения: 1 067
27 по списък, като 2 от тях още не са се появили. Бих подала сигнал, не ми звучи нормално Thinking. Директорката какво казва по въпроса?

# 35
  • shumen
  • Мнения: 18 253
12 по списък,но тепърва вземат и нови.При нас казаха,че могат да приемат най-много деца,защото имали толкова легла и шкафчета.

# 36
  • Мнения: 2 358
При нас са 22 за сега, като за 1 със сигурност знам, че не ходи. Нямам никаква представа колко креватчета са, обаче.
Играчки носихме когато започнахме - това беше едно от изискванията: играчка, книжка с твърди корици, покривка, протектор за легло, 5 бр. нови лигавници, кърпа за ръце, а всеки месец носим мокри кърпички, сухи кърпички, 5 л. вода, торбички за смет. Пижамките също всяко дете си носи негова и в края на седмицата мама я взема и я пере.
За GSM не сме давали пари, но те само кликват, а родителите се обаждат.
За сега не са ни искали пари, но мисля, че достатъчно неща се носят

Последна редакция: пт, 17 окт 2014, 15:00 от rendence

# 37
  • shumen
  • Мнения: 18 253
Ние носихме само пижамки,лигавници,кърпи за ръце,хавлийка(която така и не разбрах за какво им е) и мокри кърпи.
Пари за сега не са искали за нищо,освен по 20 лева при постъпването,от който директорката беше казала,че купуват консумативи.
За телефон пари не са искали,но те само пускат сигнал,ако има нещо и ти се обаждаш.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 6 675
в групата на баткото, когато посещаваше ясла също практиката беше, да "пускат стреличка" на родителите и ние да се обаждаме. В тази казаха, че практиката била да се събират по 2лв на месец за ваучер и ако има нещо - те да звънят. Не са ми се обаждали досега, та не знам така ли е в действителност Simple Smile Дано и да не разбирам Praynig

# 39
  • shumen
  • Мнения: 18 253
Аз днеска като го взимах моето дете пак ми излезнаха с номера,че имал сополи и го заведох на лекар.Лекарката го прегледа и каза,че му няма нищо,а всичко при нас е май от зъби,че кътниците са много подути.В нас обаче като се прибрахме пак нямаше нищо,но за всеки случай му взех и дадох Коризалия и му капнах Виброцил.
При нас проблема обаче е друг,че вече 2 ден на обяд се напишква докато спи в яслата.Не знам защо така,но тази вечер се замислих да не би пък да му е хладно там,защото още нямат парно,а аз досега го пусках с потник и възможно най-тънката блузка и долнище.В Понеделник мисля да му облека и едно елече отгоре и да видим как ще е.На краката е само с панталон,защото от майки знам,че там не дават да са с чоропогащници,а сядат по земята.Сега 2 дни вкъщи ще видя дали в нас пак ще го има този проблем или просто му е хладно там и затова става така.

# 40
  • Мнения: 2 358
Ние пак сме със сополи, почнаха ни през нощта  #2gunfire

Момичета, ползвате ли инхалатор и мислите ли, че е добре да има вкъщи такава придобивка при условие, че имаме ясленче и чакам още едно диваненце

# 41
  • На брега на морето
  • Мнения: 687
Аз инхалатор не съм ползвала, не се е налагало. Но искам да ви питам как се справяте с прословутите посоли?

# 42
  • Мнения: X
Инхалатора е много добра инвестиция .. Взехме си и го ползваме и за детето и за нас. Засега се е налагало само инхалации с физиол. р-р

# 43
  • София
  • Мнения: 235
И аз се интересувам от инхалатор но не зная какъв да взема, ако някой е ползвал определен модел и е доволен моля пишете ми може и на лични.

# 44
  • София
  • Мнения: 45
Да споделя пък може да ми олекне. Ние ходим от една седмица, той се справя добре, но аз тежко го изживявам. Доста ми е трудна раздялата. Иначе с болестите за сега е добре.

Общи условия

Активация на акаунт