Квартирата ни е под всякаква критика!

  • 12 942
  • 219
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 3 999
Не ми се вярва вече да са успели да я свършат тая работа. Трябват пари. Тя каза, че нямат възможност да плащат сметките в момента, а ново жилище означава готовност за:
1 наем + още 1 за депозит на-често + пари за агенция (без знаение 50 или 120%)

# 166
  • Мнения: 413
Защо ме търсиш?, имамЕ три заведения за бързо хранене - бутки, да. Преди това работех в Отдел "Правен" за Алфабанк в Гърция.
Не знам, защо смяташ, че когато живея с мъж, непременно той ми плаща сметките? Еми не..помагаме си, но това не означава, че имам по-малко от въпросните 660лв. разходи по жилището ми.. Плюс това, аз казвам, че за мен е странно да ми идват в есенния период сметки от по 300лв. на месец за ток  newsm78 При положение, че нито сме ползвали климатик, нито сме имали време да готвим.  newsm78

# 167
  • Мнения: 413
Сменяй брокера. За пръв път чувам за такива високи комисионни. Може и да са променени нещата, но 125% си е кожодерство. Някои си мислят, че наемателите са брашнени чували и давай да ги тупаме.
Абсолютно!
Аз съм била наемател, сега съм наемодател, но повече от 50% комисионна не съм виждала да иска брокер! А 125 си е направо лудост.

Да кажа ли името на агенцията, която иска 125%? И на мен ми струва нагло, но е факт, че държат много апартаменти.

П.С. - Аз имам въпрос - на дивана имаме леко одрано на кожата и наемодателката иска да се претапицира, имате ли идея къде мога да го направя това нещо ?  Rolling Eyes

До авторката - само да ти кажа, че жената и да работи в Съда, за 600лв. ще е много трудно да Ви направи основен ремонт, тъй като само гипсокартона струва около 500-600 лв. за жилище от 100кв./по някакви мой прости сметки, може и да не е точно така/, отделно има много други строителни работи по самите стени, докато се стигне до въпросния гипсокарт., за да има на какво вие да сложите латекс/примерно/. Много трудоемко и изисква не малка сума пари един начален ремонт....... Вие сте знаели къде отивате/условия и тн./, ако учите в С-я, защо не пробвате да отидете на общежитие ?
Не знам в коя част на С-я сте, но в Овча купел може и да си намерите нещо прилично и на добра цена - около 400лв. примерно...
Все пак си платете сметките, щом работи в Съда, надали е случайна жената и не смятам, че такъв борч ще ви се размине, а и в крайна сметка бъдете малко по-морални, никой не ви е длъжен.
Ползваш - плащаш.  Peace

Последна редакция: нд, 19 окт 2014, 13:52 от white jasmine

# 168
  • Мнения: 3 031
Казвай я, да знаем къде да не ходим Wink

Претапицирането на кожен диван мисля, че беше доста скъпо, дано греша. Едно време майка ми мислеше да претапицира нейния и като разбра цената направо купи нов.

# 169
  • Мнения: 413
Казвай я, да знаем къде да не ходим Wink

Претапицирането на кожен диван мисля, че беше доста скъпо, дано греша. Едно време майка ми мислеше да претапицира нейния и като разбра цената направо купи нов.

Дивана е изк. кожа и там където трябва да се претапицира, може да се отвори с цип, тоест отвътре е голяма възглавница и на нас ни трябва само лицевата част/опаковката/ да сменим.
Не знам дали успях да обясня какво точно представлява..  Mr. Green

BTW - собствениците също ли плащат комисионна на агенциите ?  Shocked

Последна редакция: нд, 19 окт 2014, 14:29 от white jasmine

# 170
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 287
Казвай я, да знаем къде да не ходим Wink
като тръгнеш да ползваш брокерски услуги НАЙ-НАПРЕД се запознай с техните условия. Ако те удовлетворяват ОК. Някои агенции искат и предварителен договор с тях - докато си ги наел да не ползваш услугите на други брокери. И НЕПРЕМЕННО прочитай внимателно техния договор.

# 171
  • Мнения: 3 999
White jasmine,
Скрит текст:
в България човек завършва средното си образование на 18. Нали така. Разботата ти в правен отдел на Алфабанк в Гърция явно е била преди. Сама казваш "преди това". Е, в правен отдел ако е било като правист - отлично са ти се получили нещата. Завършваш правото и веднага работа по специалността в банка. Отлично.  Wink

Но си се отказала от тази хубава работа, за да въртите малък собствен бизнес.

Ако паричките за заведенията за бързо хранене ги е събрал/дал друг, а ти по случайност си му дете или гадже, то тогава....... да, ще стоиш тук и ще ни разказваш на 22 колко си и сериозна, как плащаш 680 наем и никога не си закъснявала. Освен всичко друго това е почти нормален наем, а брокерските комисионни са по 120%. Whistling
Но за пръв път чуваш, че брокерите вземат процент и от другата страна, от наемодателя?
Чудя се каква емотикона да ти сложа просто.... Joy

# 172
  • Мнения: 413
Моята наемодателка не е платила 1 стотинка на брокерска агенция Wink

# 173
  • Мнения: 13 821
Не, че нещо, но право у нас се завършва към 26 години. Учи се 5 години, после стаж, после изпити... И ако излизаш от езикова гимназия, съвсем ги докарваш.
Но момичето може да е учило в Гърция и там системата да е различна от нашата. В повечето ЕС държави е 3 години за бакалавър, после вече следващите степени, ако искаш.

# 174
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 287
Но за пръв път чуваш, че брокерите вземат процент и от другата страна, от наемодателя?
Моля ти се, все едно аз като наемодател съм дала 50% на брокера на наемателя си.
Всяка от страните плаща на своя посредник и толкоз.
Ама случаи всякакви, де да знам.

# 175
  • Мнения: 3 999
Ако даваш апартамент под наем и искаш агенция да ти го предлага, в 99% от случаите агенцията, до която си прибегнал, ти взема комисионна.

Ако си пуснал обаче частно обявата си, че даваш апартамент под наем и 20 агенции са я копирали и включили в листите си и по някое време ти домъкнат наемател - то да, те няма да ти вземат процент. Е, ще се опитат, но в този тип случаи, те вземат своето си от наемателя.

Ако наемодателят дава апартамента си през една агенция, но наемателят е доведен от друга, която се е свързала с първата (това, дето те наричат помежду си "работим с колеги"), то всяка страна взема от своя си клиент - едните от наемателя, другите от хазайна.

Ако си дал на агенции да предлага апартамента ти, но си имате някакви по-особени договорки... то това са изключения, не правило.

# 176
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 287
А, ясно.  Peace

# 177
  • Мнения: 413
Не, че нещо, но право у нас се завършва към 26 години. Учи се 5 години, после стаж, после изпити... И ако излизаш от езикова гимназия, съвсем ги докарваш.
Но момичето може да е учило в Гърция и там системата да е различна от нашата. В повечето ЕС държави е 3 години за бакалавър, после вече следващите степени, ако искаш.

Не съм работила в правен отдел като юрист. Бях сътрудник/на наш език-стажант/. Заплатата ми беше добра,защото там плащат на език - в случая съм с 3 езика.
Не, че нещо, но уча право в България и съм четвърта година. Не знам, кой завършва на 26, ако е започнал веднага след гимназията - в моя случай 2011 година.

Къде съм написала,че съм завършила вече? Защо ми слагате думи в устата? Постоянно си правите някакви интерпретации ...
И защо човек на тези години да не изкарва пари? Много мои колеги заминаха по бригади и се върнаха с много хубави суми Simple Smile

# 178
  • Мнения: 82
Съжалявам, че пиша след толкова време, но 2та почивни дни чистихме стаята с дървениците.
Значи да обясня, тъй като всички решиха, че едва ли не сме решили да духнем, без да си платим сметките - НЕ, няма да направим това. Никога не съм казвала, че това е решението и това ще направим. Просто ви споделих разсъжденията си. Не смятам, че имаше нужда всички да ме нападат едва ли не, че вече сме го направили това и сме оставили на жената сметките....
Лично аз винаги всичко съм си плащала, а това, че с тези сметки така се получи стана, защото момичето, което живее с нас е от малко повече време тук и преди мен и приятелят ми е имало още 2 момичета и те трите общо не си бяха плащали сметките и още като се нанесохме имаше около 1000лв сметка. Когато дойдох тук се разбрахме с момичето тя да говори с предните наемателки да платят сметките, защото й бяха познати, а ние да платим след това. (тук вече е наша грешка, защото можеше да си плащаме редовно,без да чакаме другите да си платят.) Всеки месец заделяхме пари за сметките, които излизат в интернет и идеята беше на края на сезона да платим сметките, обаче се наложи да се разправяме с болници и тези пари ги ползвахме за това, а и на края на сезона все още не бяха платени сметките от предните наематели. Една част е платена, но има и още сметки за оправяне от тяхна страна. Просто вече две години така станаха нещата, че се натрупаха наши сметки,НО ТОВА НЕ ОЗНАЧАВА, че няма да ги платим. Тук всички ще кажат - защо сме се нанесли тук предвид това, че има неплатени сметки от предните наематели... Еми нанесохме се тук, защото решихме, че това е временен вариант, а и 300лв. на месец не са много и реално ние като си платим нашата част от сметките всичко ще е окей и хазяйката няма да търси нас отговорни за останалите сметки на другите хора... Да, беше грешка и трябваше да се коментира още тогава, че има неплатени сметки от преди това, но ние като се нанесохме не се видяхме с хазяйката лично, а говорихме с нея по телефона. И така останаха нещата във времето....
Онзи ден говорихме с нея  и тя се съгласи за 200лв. от наема да вземем легло и да изхвърлим старите матраци. Почнахме основно почистване на спалнята, като махаме тапетите, защото под тях има дървеници..... Извикахме и фирма да пръска.
Хазяйката каза, че няма как да направи ремонт, защото апартамента се води на името на майка й (тя е на 80 години), която не  иска да дава пари и да се прави подобрения, защото (според хазяйката, НЕ МОЕ МНЕНИЕ) тя си мисли, че апартамента е в перфектно състояние и не е нужно да се прави каквото и да било, дори да взима по-висок наем след това. Майка й вече не мисли много трезво, а на хазяйката не й се занимава, защото реално не е изцяло неин апартамента. Разбирам я, и на мен също нямаше да ми се занимава, но това сега ни го каза... Толкова пъти сме говори с нея, че искаме да се правят подобрения и т.н., а тя всеки път казваше, че ще ги направи... иии така минаваше времето. Сега вече стана ясно защо е така ситуацията.
Та, СПОКОЙНО, няма да си тръгнем без да си платим сметките!  Rolling Eyes От другия месец ще започнем да внасяме пари и да си оправим всичко неплатено. На приятелят ми ще му вдигат заплатата и се надявам, че ще си отдъхнем малко, защото отделно имахме и много дългове (както казах, че тичахме по болници, а след това се наложи да се дадат 600лв за зъболекар..) Решихме и, че ще оправим малко по малко апартамента с наши пари (само най-наложащите неща), за да може да живеем нормално. Така или иначе ако се преместим да живеем в друг апартамент, ще трябва да плащаме по-висок наем, а е по-добре да вкарваме по 100-200лв. всеки месец в този. Общо взето ще оправим апартамента на жената без да плаща тя нищо, но смятам, че на този етап това е най-добрия вариант.
Нито сме селяни, нито сме мишки и мизерници, че да прецакваме така хората....

# 179
  • Мнения: 3 999
Абе грешка ама вие си знаете. По-добре договорка с настоящата хазайка по малко, на части да изплащате и да си вземете един нормален топъл апартамент в нова кооперация с изолация и всичко останало, намирайки си го сами без агенция.

Ако само едното легло приспаднете от наемите... много скоро отново ще пускаш тема тук и този път ще бъдеш по-ядосана, защото в главата ти ще се върти: "сваляхме тапети, мазахме, а тя прихвана само леглото". Предполагам де...

Уговорка на часто плащане. Спазвате си я доколкото можете и намирате нов апартамент. При това по-добре да е самостоятелно, не със съквартиранти. Така ще знаете, че каквото сте направили като подобрения си е за вас и каквото сте си изхарчили като консуматив пък си е от вас.

Общи условия

Активация на акаунт