Квартирата ни е под всякаква критика!

  • 12 934
  • 219
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 29 740
Извинявам се, наистина не е 10%, а 1%, грешката е моя!  Blush Crazy

# 211
  • София
  • Мнения: 44 229
Както и да е де и за двете потребителки това не е точно вариант, едната й висут сметки неплатени, другата планира  да заминава за чужбина.
Само казах, че не е така просто и без пари да смениш наема с изплащане.

# 212
  • Мнения: 82
Ами ние в момента живеем в София, защото учим и работим тук, но също имаме планове след време да заминем за чужбина. Така че купуване на жилище на този етап не е изобщо вариант. Съжалявам, че го казвам, ама тук в България няма много бъдеще за младите хора. Едни мои познати заминаха да учат в Англия и си намериха работа в някакво заведение и са доста доволни. Последно ходиха на екскурзия в Париж, така че предполагам, че се справят добре. То и за това е дилемата ни в момента дали има смисъл да се местим в друго жилище или да пооправим това и да живеем тук още известно време. А да се преместиш в нова квартира ти трябват не само 600лв, а и отделно да даваш депозит, евентуално да плащаш и на брокер, ако си го намерил чрез такъв и излиза доста солено. Та тези пари по-добре да ги дадем за сметките, отколкото да ги платим и отгоре да извадим още 1000, за да се преместим някъде. Simple Smile

# 213
  • Мнения: 8 931
Никога не съм била доволна от услугите на агенциите за недвижими имоти.
Преди време отдавах апартамент и си платих да ми търсят наематели с няколко ясни условия - без малки деца и без хора от определени националности. Е, все едно им казах да търсят точно от тези две групи  Crazy Толкова мнного време ми загубиха, че не е истина.

# 214
  • Мнения: 5 513
Ами ние в момента живеем в София, защото учим и работим тук, но също имаме планове след време да заминем за чужбина. Така че купуване на жилище на този етап не е изобщо вариант. Съжалявам, че го казвам, ама тук в България няма много бъдеще за младите хора. Едни мои познати заминаха да учат в Англия и си намериха работа в някакво заведение и са доста доволни. Последно ходиха на екскурзия в Париж, така че предполагам, че се справят добре. То и за това е дилемата ни в момента дали има смисъл да се местим в друго жилище или да пооправим това и да живеем тук още известно време. А да се преместиш в нова квартира ти трябват не само 600лв, а и отделно да даваш депозит, евентуално да плащаш и на брокер, ако си го намерил чрез такъв и излиза доста солено. Та тези пари по-добре да ги дадем за сметките, отколкото да ги платим и отгоре да извадим още 1000, за да се преместим някъде. Simple Smile
Вече не е точно така ,че за младите хора няма бъдеще.Просто поколенията се завъртяха.В момента младите хора масово/с изключения/ са необразовани.И единиците които са учили и в момента са по на 25 г /или около/ заемат доста хубави длъжности.Аз поне имам 3 комшийчета със заплати над 1200лв. в провинцията.Така че ,ако си избрал правилната професия и си упорит и ти се работи имаш бъдеще.

# 215
  • Мнения: 755
ама тук в България няма много бъдеще за младите хора. Едни мои познати заминаха да учат в Англия

Надявам се да се поизчистим от неграмотни, вяли и житейски непригодни млади хора. Да ходят в Лондон колкото си искат.

# 216
  • Мнения: 223
Или перифразирано:
Нека кадърните и образованите се изнасят за чужбина, че и посредствените да могат да се реализират тук.

# 217
  • Мнения: 3 963
хехех... истината е някъде по средата.
Във всеки случай и аз си мислех да кажа на авторката да не се зарежда с прекалено големи очаквания за чужбина.

Пак зависи и къде де. Но аз за последната година и половина като слушам моя приятелка в Лондон.... си мисля, че специално с нископлатена работа (за жена) си почти на ръба на същия минимум както и тук. Живот с 12 човека в къща.... Може и да не е течаща и смърдяща както апартамента на авторката, но е мноооого близо до това. Peace

В най-добрия случай ако заминете наистина заедно с твоя и той да вади по-добри пари от теб.

Но не се зареждайте за Лондон специално с прекалени очаквания. Да не стане така, че тристайният апартамент в центъра на София със само ЕДНА съквартирантка е бил не чак толкова зле. И да си кажеш после "Еххх, да бяхме положили повече усилия да изхвтрлим боклуците, боядисаме... Можехме да си живеем с години там".

Според мен драстичната разлика в стандарта е при хора с добро образование. Да, там вероятно ще са по-добре ценени/платени. Но средниста на почти минимална заплата... не мисля. Като вземете да обръщате техните заплати в лева... Безсмислено. Там ги изкарваш парите, там ги харчиш, не тук.

# 218
  • София
  • Мнения: 44 229
Ами ние в момента живеем в София, защото учим и работим тук, но също имаме планове след време да заминем за чужбина. Така че купуване на жилище на този етап не е изобщо вариант. Съжалявам, че го казвам, ама тук в България няма много бъдеще за младите хора. Едни мои познати заминаха да учат в Англия и си намериха работа в някакво заведение и са доста доволни. Последно ходиха на екскурзия в Париж, така че предполагам, че се справят добре. То и за това е дилемата ни в момента дали има смисъл да се местим в друго жилище или да пооправим това и да живеем тук още известно време. А да се преместиш в нова квартира ти трябват не само 600лв, а и отделно да даваш депозит, евентуално да плащаш и на брокер, ако си го намерил чрез такъв и излиза доста солено. Та тези пари по-добре да ги дадем за сметките, отколкото да ги платим и отгоре да извадим още 1000, за да се преместим някъде. Simple Smile

То защото от лондон до париж е една далеечна и скъпа екскурзия Simple Smile Та те са  на 2 крачки едно от друго.

# 219
  • Мнения: 11
Извинете за закъснялото включване, но се регистрирах наскоро. Важното във вашия случай до колкото разбирам е:
1. Финансовата част и по точно реинвестирането в жилище което не е ваше.
2. Проблема със смяната на матрака и тапетите, които също струват пари.
3. Проблема с дървениците.
 Относно т.1: В крайна сметка вие най-добре трябва да прецените дали жилището е на удобно за вас място и дали ви пести време, защото например американците нямат проблем да си сменят жилището всяка година стига да е близко до работата им и на добра цена.
 Относно проблема от т.2. Понякога старите тапети наистина са предпоставка за развитие на по-голяма популация от дървеници, но определено не изиграват ключова рола при премахването им. Относно стария матрак имайте предвид, че на всеки 5-6 години (а за хотелите и на всеки 2-3 години) в зависимост от експлоатацията е добре да се подменя стария матрак с нов, най-малко заради микроскопичните парченца мъртва кожа която се загнездва в горния слой на матрака и с която се хранят праховите акари. Старите матраци - не винаги оказват проблем при дървениците, тъй като ако проблема е хванат в началото и е имало правилен подход при обработките може и да не се наложи да го смените, стига да не е на повече от 5 години (както вече писах по-горе)
Относно т. 3. за проблема с дървениците и по-точно за решаването му, мога да ви пиша много, но не смятам да ви отегчавам освен ако някой от вас изрично не пожелаеа това.  Rolling Eyes
 

Общи условия

Активация на акаунт