Квартирата ни е под всякаква критика!

  • 12 944
  • 219
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 999
Какво значи фалшиви обяви ли?

Прост пример. Това лято търсехме апартамент под наем. Но за Пловдив става дума. Важна подробност. По стечение на обстоятелствата обаче следя постоянно и пазара на имоти (наеми) в София, защото се очертава преместване макар да не е ясно кога.

И какво беше изумлението ми когато видях апартамент, в който съм ходила на оглед (повтарям в Пловдив!), в една обява за гр. София, квартал Пологона.

Как става? Ми лесно. Този човек си беше пуснал частна обява в много сайтове. Аз лично ходих да гледам жилището. Но и десетки агенции бяха копирали данните за имота му като тяхна обява. Един вид ако не ти се рови и много харесаш апартамента, ще се нахендриш на комисионна. А само няколко страници по-напред или по-назад се мъдри и обявата на самия собственик.

Другото популярно е да слагат хубави картинки на апартаменти от интернет просто. Ти звъниш. Казват ти, че за съжаление "Отдадено е вече. А вие какво си търсите, да ви предложим нещо друго?" И е те така стават работите.


Да не говорим, че когато копират снимки от обяви за апартаменти в други градове, вероятността да се разбере е нищожна. Колко са хората като мен, на които хем им се е налагало да търсят под наем в Пловдив например, хем в същото време следят и софийския пазар за наеми понеже има вероятност от местене? Сигурно единици.

Агенциите нямат работа достатъчно. Прибягват до всевъзможнии методи.

# 196
  • Мнения: 6 833
Много интересно какво ще кажат, ако собственика се обади и иска да отиде на оглед  Mr. Green

# 197
  • София
  • Мнения: 44 318
И да са различни агенции  с еднакви обяви те си комуникират със собственика.
На заети апартаменти съм попадала, нищо не ми предлагат и не ме разпитват, като е такъв. 1 път, в който ме мъкнаха по огледи, тогава освен този, който исках да видя ме питаха искам ли и по други в района да отидем и горе-долу какво търся.
Всички до една обяви също бяха публикувани, все ми е тая от коя агенция точно, с реални снимки, инфо и т.н.
Не знам наистина не съм попадала на фалшиви обяви, нито бих се вързала още веднъж на - Вие какво търсите да ви предложим нещо... Wink

# 198
  • Бургас
  • Мнения: 644
Когато пусках нашия апартамент за продажба /по стечение на обстоятелствата не го продадохме/, десетки агенции, даже не от Бургас, ми звъняха да ползват обявата. Отказах на всички и с никой не сключих договор, но най-редовно виждах обявата и снимките на жилището си в сайтове. Това много ме дразнеше и пробвах на няколко пъти да се оплача, но без резултат. Виж, да се обадя за оглед на собственото си жилище не ми е хрумвало. Би било интересно събитие.

# 199
  • Мнения: 1 594
Това ,че си им отказала за тях няма значение.Аз накрая казвах ,че е продадено жилището,за да ме оставят на мира.

# 200
  • Бургас
  • Мнения: 644
Така, но все се надявах, че ще уважат решението ми, особено след като подадох оплаквания в някои агенции. Уви, не било писано!  Crossing Arms

# 201
  • Мнения: X
Ами да ти кажа, ние търсим с ММ също двустаен апартамент и сме в задънена улица, просто 500лева за апартамент без обзавеждане нямам от къде да дам...
Всички обяви почти са фалшиви.. сега даваме 660лв. за двустаен, обзаведен, но зимата платихме по 350лв. ток на месец ... + такси поддръжка на блока /42лв./ и тн.. Просто малко в повече ни идва, да започваме месеца -1000 лева и отгоре...

За 660лв на месец не е ли по - добре да си вземете кредит за жилище?
Брех... какви са тези апартаменти,  за по 660 лв месечно изплащане Simple Smile А и то  и начален капитал трябва, а и доход, според който да ти одобрят  заема.


 Joy
Те всички апартаменти на изплащане са за по 10 бона месечно, нали?
В зависимост от апартаментът естествено, както и от годините, за които ще се изплаща, но 600-700лв си е реална вноска, а не измислена.

В техния случай, щом ще ходят в чужбина окей, но иначе не приемам плащането на наем цял живот, като за сметка на това, може да се вземе жилищен кредит.
Особено ако хората имат финансова възможност да плащат висок наем (700лв) е по - добре да се вложат тези средства в собствено жилище.

И да има много фалшиви обяви.
Подкрепям мнението на Защо ме търсиш?

# 202
  • София
  • Мнения: 9 959
Наскоро търсех квартира и се изумих от едно място (дупка), в което двойка живеят над година... Та, не се учудвам от случая тук.
300лв-къде?
Сещам се за приказката с баницата...

# 203
  • Мнения: X
И в крайна сметка, добре са си решили да останат в квартирата, щом с толкова нисък наем изнемогват и не успяват да си плащат сметките, не им е време за нова и по - скъпа квартира.

# 204
  • Мнения: X
И в крайна сметка, добре са си решили да останат в квартирата, щом с толкова нисък наем изнемогват и не успяват да си плащат сметките, не им е време за нова и по - скъпа квартира.

Едностаен,прилично обзаведен, до метростанция (например в Люлин или Западен парк) ще им струва точно 300 лв., т.е. толкова колкото плащат и сега. Така хем тя и приятелят и ще са самостоятелни, хем с метрото ще имат бърз достъп до центъра и други части на града, хем няма да им се налага да чистят и ремонтират мизерии.

# 205
  • Мнения: 29 968
Не, че нещо, но, за да си купиш апартамент, най-малкото трябва да имаш малко пари първоначално, за да ти отпуснат кредит и да изплащаш после. Отделно се плащат такси и комисионни, които също не са малки /само ипотеката на новото жилище ще ти е около 10% от сумата/, нотариални и държавни такси и т.н. Това жилище после трябва поне малко да се ремонтира - пак разходи... Не е, както казвате - купуваш и плащаш вместо наем. Peace

# 206
  • Мнения: 4 215
Не забравяйте и данъците, които трябва да се плащат, ако жилището е собствено. И застраховката за периода на ипотеката.
А относно варианта за боксониера/гарсониера до спирка на Метрото - ами метрото не вози без пари...

# 207
  • Мнения: 3 978
Не, че нещо, но, за да си купиш апартамент, най-малкото трябва да имаш малко пари първоначално, за да ти отпуснат кредит и да изплащаш после. Отделно се плащат такси и комисионни, които също не са малки /само ипотеката на новото жилище ще ти е около 10% от сумата/, нотариални и държавни такси и т.н. Това жилище после трябва поне малко да се ремонтира - пак разходи... Не е, както казвате - купуваш и плащаш вместо наем. Peace

Това изобщо не е вярно, особено пък за 10% за ипотека.... Всичките такси по прехвърляне, учредяване на ипотеката, както и комисионната на брокера бяха общо около 4-5% от сумата. Сделката е изповядвана на реална цена.

# 208
  • София
  • Мнения: 44 318
Не, че нещо, но, за да си купиш апартамент, най-малкото трябва да имаш малко пари първоначално, за да ти отпуснат кредит и да изплащаш после. Отделно се плащат такси и комисионни, които също не са малки /само ипотеката на новото жилище ще ти е около 10% от сумата/, нотариални и държавни такси и т.н. Това жилище после трябва поне малко да се ремонтира - пак разходи... Не е, както казвате - купуваш и плащаш вместо наем. Peace

именно де, иначе вноската може и да има за 660 лв нещо, но пък като си купуваш апартамент, вероятно ще искаш все пак да не е боксониера, която като се роди дете да не ти върши работа....въобще тази вноска малко алабала ми дойде...  ей така гола - вместо наема просто да почнеш да я плащаш и хоп-твое жилище...ако беше точно така надали щеше да има хора, които да живеят под наем Wink

Pаgane - дори и да не е 10% от сумата, пак не е така просто и лесно и не излиза реално на тази цена да почнеш да си изплащаш жилище...(да не говорим, че реално колкото по-голяма сума вземеш не кредит, толкова по-скъпо накрая ти излиза това жилище)

# 209
  • Мнения: 6 833
Разбира се, че разходите за наем и тези за изплащане на кредит не са едни и същи.

Но пък ако имат намерения да останат в съответния град, смятам, че си струва да изплащаш жилище. Но ако са там само за няколко години да учат и работят няма смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт