Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 18 та част

  • 55 475
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте аз не съм сигурна ,че темата е за тук , но все пак да попитам.Моя приятелка ме подсети ,че миналата година майчинството за януари беше преведено в декември месец.И тя се чуди дали и тази година ще бъде така.Реших да попитам и тук някой случайно знае ли нещо.В сайта на НОИ няма съобщение по бегли спомени си мисля ,че миналата година имаше информация за това.


Да,така трябва да бъде.Не е 100 процента сигурно,защото няма обявление


Не,болничният ми изтече на 09.10.Декларацията е занесена на 18 ноември.

Пиши мейл до НОИ

Здравейте,

сетих се днес, че почти всяка година във фирмата, в която работя има актуализиране на заплатите. Тъй като не съм запозната, някой знае ли, дали при актуализиране на заплатите на всички служители ще бъде актуализирана и моята не,няма да се актуализира, при условие, че съм в болничен и дали се променя по време на майчинството. не,няма да се актуализираИли това е по преценка на работодателя? след като се върнеш на работа,по преценка.

Благодаря !  Hug

# 61
  • Мнения: 11
Здравейте, искам да попитам-соц.майчинство води ли се като стаж нещо....и имам ли вариант да взимам след навършване на 1 год майчинство от НОЙ? ИМАМ СТАЖ САМО 3 МЕСЕЦА.  Подила съм на 19.05.2014 Simple Smile

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, искам да попитам-соц.майчинство води ли се като стаж не нещо....и имам ли вариант да взимам след навършване на 1 год майчинство от НОЙ?може да взимаш.за целта намери фирма,където да ти върви стажа.трябвало още преди да родиш да го направиш ИМАМ СТАЖ САМО 3 МЕСЕЦА. след като направиш 12 м стаж,ще започнат да ти изплащат майчинство от НОИ  Подила съм на 19.05.2014 Simple Smile

# 63
  • Мнения: 11
Здравейте, искам да попитам-соц.майчинство води ли се като стаж не нещо....и имам ли вариант да взимам след навършване на 1 год майчинство от НОЙ?може да взимаш.за целта намери фирма,където да ти върви стажа.трябвало още преди да родиш да го направиш ИМАМ СТАЖ САМО 3 МЕСЕЦА. след като направиш 12 м стаж,ще започнат да ти изплащат майчинство от НОИ  Подила съм на 19.05.2014 Simple Smile


Значи, сега ако ме назначат от 01.01.15 (чак 09.15г ще имам 12м) и до 05.16 (навършване на две год.на детето) ще взимам майчинство от НОЙ. А като ме назначат кога мога да излеза болничен? Какво праним с интервала след навършване на 1 год детето 05.15-09.15 ?

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386


Значи, сега ако ме назначат от 01.01.15 (чак 09.15г ще имам 12м) и до 05.16 (навършване на две год.на детето) ще взимам майчинство от НОЙ /НОИ/ Да,така ще стане.Месечно на фирмата ще плащаш 20.16 лв.Като социалното майчинство до 1 г на детето ще ти върви и ще си го взимаш . А като ме назначат кога мога да излеза болничен?ще излезеш по декларация-веднага  Какво праним с интервала след навършване на 1 год детето 05.15-09.15 ? В какъв смисъл какво правиш??????????Нищо не правиш.Пари няма да взимаш никакви,защото нямаш стажа.Чакаш да си направиш стажа.Трябвало е това да го направиш по-рано и да не ти се получава такава дупка без пари

# 65
  • Мнения: 11


Значи, сега ако ме назначат от 01.01.15 (чак 09.15г ще имам 12м) и до 05.16 (навършване на две год.на детето) ще взимам майчинство от НОЙ /НОИ/ Да,така ще стане.Месечно на фирмата ще плащаш 20.16 лв.Като социалното майчинство до 1 г на детето ще ти върви и ще си го взимаш . А като ме назначат кога мога да излеза болничен?ще излезеш по декларация-веднага  Какво праним с интервала след навършване на 1 год детето 05.15-09.15 ? В какъв смисъл какво правиш??????????Нищо не правиш.Пари няма да взимаш никакви,защото нямаш стажа.Чакаш да си направиш стажа.Трябвало е това да го направиш по-рано и да не ти се получава такава дупка без пари


ДА знам така е , а има ли вариант след изтичанетао но соц.майчинство да го прехвърля на таткото ? На последната му месторабота ги осигупяват на 4 часа?

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ДА знам така е , а има ли вариант след изтичанетао но соц.майчинство да го прехвърля на таткото На последната му месторабота ги осигупяват на 4 часа?

Не може да прехвърлиш нещо,на което нямаш право.

# 67
  • Мнения: 336
Момичета ако пусна малката на ясла на 1г и 3 месеца и се върна на работа трябва ли да подавам някакви документи в НОИ аз или работодателя ?И ми  се спира майчинството нали?
Благодаря Ви

# 68
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Момичета ако пусна малката на ясла на 1г и 3 месеца и се върна на работа трябва ли да подавам някакви документи в НОИ аз или работодателя ?И ми  се спира майчинството нали?
Благодаря Ви

Да, спира се майчинството. Подава се Приложение 12- декларация за промяна на обстоятелствата при работодателя в 3-дневен срок, а той я представя в НОИ.

# 69
  • Мнения: 336
попитах защото ми бяха казали че получаваш 1/2 от майчинството но на мен не ми се вярваше.благодаря

# 70
  • Мнения: X
попитах защото ми бяха казали че получаваш 1/2 от майчинството но на мен не ми се вярваше.благодаря
Да до навършване на детето до 2 годинки ще се изплаща и 1/2 майчинство Simple Smile
Наскоро се интересувах от това Simple Smile .

# 71
  • Мнения: 2 200
Момичета ако пусна малката на ясла на 1г и 3 месеца и се върна на работа трябва ли да подавам някакви документи в НОИ аз или работодателя ?И ми  се спира майчинството нали?
Благодаря Ви

Да, спира се майчинството. Подава се Приложение 12- декларация за промяна на обстоятелствата при работодателя в 3-дневен срок, а той я представя в НОИ.
И приложение №4 за 50% обезщетение до навършване на 2 год. на детето.

# 72
  • Мнения: 6 282
Какви документи се подават за продължаване на майчинството до 2 годинки?Кога трябва да ги подам-колко време преди детето да навърши годинка ?

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Какви документи се подават за продължаване на майчинството до 2 годинки?Кога трябва да ги подам-колко време преди детето да навърши годинка ?

2 седмици преди да ти изтекат 410 те дни
https://docs.google.com/document/pub?id=1KPU8R-sanXbT60mDbIHQ8lt … H0xAkrF6mSpvRQEw4

# 74
  • Мнения: 6 282
Какви документи се подават за продължаване на майчинството до 2 годинки?Кога трябва да ги подам-колко време преди детето да навърши годинка ?

2 седмици преди да ти изтекат 410 те дни
https://docs.google.com/document/pub?id=1KPU8R-sanXbT60mDbIHQ8lt … H0xAkrF6mSpvRQEw4
Възможно ли е да не ми разпишат от работата тази молба за майчинството след годинката и да не го получавам,тъй като се скарахме с тях?Или при всички случаи ,ще си го получавам?

Общи условия

Активация на акаунт