Издръжлива пералня - моля за съвет

  • 5 097
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 759
С Electrolux  съм от около 7г. изключително тиха е, до сега ремонт не се е налагал.
Добри отзиви съм чувала за Miele и Fagor.

# 16
  • Мнения: 1 347
За втора употреба Миел ми е малко странно да взема..... дават ли гаранция? От къде може да се намери такава?

Нашите пералня и сушилня са от тази фирма:  http://www.mieleservis.net/ отпреди 8 г.,  дават 2 г. гаранция и я спазват. Купували сме и за нас, и за приятели, много здрави уреди са - нашите работят поне веднъж всеки ден Simple Smile, но е имало и дребни проблеми по време на гаранцията и след това, отзовават се веднага от сервиза.

# 17
  • Мнения: 4 500
Ползвах Индезит 12 години, с горно зареждане, сменихме я, защото вече се амортизира, но си беше здрава. Купихме си пак Индезит, но с предно отваряне, защото беше на промоция 450 лв  Mr. Green Доволна съм от марката като цяло  Peace Никакви проблеми не съм имала, единствено веднъж изби пяна, но аз се бях оляла с препарата  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 7 893
Е, в крайна сметка се оказва, че всичко е въпрос на късмет. Така, че съобразно финансите, гаранцията и т.н. купувайте това, което сметнете за добре.

# 19
  • Мнения: 46 572
На свекър ми и свекърва ми е Индезит. Непрекъснато се чупи - ремък и някакъв болт изскача. Нон стоп е на ремонт и остават без пералня.

За втора употреба Миел ми е малко странно да взема..... дават ли гаранция? От къде може да се намери такава?

Нашите пералня и сушилня са от тази фирма:  http://www.mieleservis.net/ отпреди 8 г.,  дават 2 г. гаранция и я спазват. Купували сме и за нас, и за приятели, много здрави уреди са - нашите работят поне веднъж всеки ден Simple Smile, но е имало и дребни проблеми по време на гаранцията и след това, отзовават се веднага от сервиза.

 Peace
И ние сме с пералня и сушилня от тях. В началото бях малко предубедена, но чак след като ги купихме видях какво е пералня. Щом хората, които имат серзиви за уреди си купуват такива, изводите си ги направете  Peace
Обзавели сме доста апартаменти с уреди Миеле и нямам никакви забележки. Последните, когато ние купувахме преди 7 г. нямаше с екстри още, но сега има и от по-модерните. Всеки лев си заслужава.
Гаранцията е 2 г., наложи ни се веднъж да ги извикаме, дойдоха веднага. Оказа се, че един резервен кондензатор си е излязъл от мястото за съхранение и се удря в пода Simple Smile нищо работа, но реагираха на секундата.

Моята е AEG, ползвам я вече 20 години, изгледала две деца. Сменяли сме един път помпа и уплътнение.

Леля ми е с АЕГ на 36 г., но машините от тези времена нямат нищо общо с днешните  Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 44 245
Имаме Lg на 9 и половина години. Не е била по ремонти, доволна съм. За мен са издръжливи и хубави, когато се скапе пак такава ще си вземем.

# 21
  • Мнения: 4 812
Абсолютно е на късмет! Angel_Dust ползва девет години нейната LG, ама на моята приятелка от същата марка се развали на четвъртата година.

Ние сме с Whirpool от 6 години вече, но имайки предвид опита ми със същата марка, но за фурни, повече тази марка определено няма да влезе в моята къща. Ако аз трябва да си купувам някакъв уред в момента, определено бих избрала марка, която прави предимно или само битова техника - АЕГ, Бош, Индезит или нещо такова. Не си падам по такива, които правят от телефони през телевизори до печки. Останалото е въпрос на финансови средства. Аз лично много харесвам Миеле, но надали ще си взема, тъй като са ми скъпи.

# 22
  • Мнения: 9 802
Miele имат един модел - класик, който не е чак толкова скъп. Разликата е в барабана и  в това, че липсват специалните програми за премахване на петна. Аз се оглеждам, защото очаквам нашата да се счупи.
Ползваме много активно Whirpool  6 sence за 6 кг, вече 7 г. , претоварваме я на всяко пране. Доволни сме, но каккто казвам животът ѝ е много труден Simple Smile.

На майка ИНдезитът, е току що излязъл от гаранция. Работи само на 1 програма - памук.... Програматорът е счупен.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 245
Късмет предполагам трябва със всичко, ей ти по-горе едно мнение за индезит, постоянно чупещ се Wink
LG  каквото иаме сме доволни Simple Smile Освен това и сервизът им е  свестен.

# 24
  • София
  • Мнения: 9 952
Нали правите разлика между Уирпул, Интезит и прочие (произведени преди 10-20г) и преди 2г?!

Още ли някой се връзва на приказките на продавачите от Техно-...... Wink

Аз съм за класна марка втора ръка (с гаранция), произвеждани за западния пазар, а не за трети страни - Миеле, АЕГ, Баукнехт...

Общи условия

Активация на акаунт