Мароко - мнения и препоръки относно държавата, хотели и забележителности

  • 104 367
  • 481
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 048
"Глобал травел" имат програми за Мароко и е написано, че екскурзовод ще бъде Мишо Иванов.

Miss July, много различни неща могат да се купят - шалове разбира се, кожени изделия - чанти, чехли, колани, може би якета, но не съм сигурна. Те използват камилска кожа и е по-добре да се купуват малко по-скъпи, естествено след пазарене, защото най-евтините след това миришат много гадно - свързано е с обработката на кожата. Разбира се, подправки и арганово масло, както и продукти с него. Има най-различни видове, някои са ментета, някои са полу- /стават за подаръчета/, но, ние пътувахме организирано и ни заведоха в нещо като медицински център, където се правят и подаряват  и оттам си купих доста неща. Сега, знам, че това са малко или много туристически капани, но все пак реших, че предпочитам да дам малко повече пари, но да бъда по-сигурна в качеството. Чела съм, че и в аптеки се продават, но... при тази лудница от хора, само гледаш да не изгубиш от очи групата.

За пазаруването - предимно в Маракеш и Фес от Медината.

# 271
  • Бургас
  • Мнения: 1 464
Нещо да споделите за Тиут и Тарудант,  Тизнит и Легзира. Намират се на юг от Агадир. Какво да видим или пък да не пропуснем.

# 272
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Ако имате 2 дни във Маракеш, отивате на пазара и разглеждате на спокойствие, но във Фес е толкова завъртяно, че само магнити взех. предупредиха ни, да не се отделяме от групата, че са много объркващи уличките и нищо не разгледахме. В обектите, където водят, не ми допаднаха шаловете. По сергиите имаше по-хубави неща. Вчера хвърлих крема, който бях закупила от аптеката където ни водеха. Даже аргановото ми масло така седи. Купете си само неща, които бихте ползвали със сигурност, иначе отвсякъде те приканват да купиш. Ония с портмонетата постоянно ни преследваха по уличките. Много хора си купиха за подарък. Във фабриката за кожи във Фес, всичко беше адски скъпо, но с пазарлък до 200лв става.

# 273
  • линията между противоположните крайности
  • Мнения: 47
в Маракеш  ходихме да видим  фабрика за преработка на арганово масло. екзотично и същевременно супер трудоемко е  пресоването на аргана.  във фабриката  работеха предимно жени. на същото място имаше шоурум и от там можахме да си купим  арганово масло, няколко вида кремове с различно предназначение, които също са с арганово масло, на същото място  се преработваха и  суровини, от които се извличаха  и други редки, полезни и екзотични масла. всеки купил си по две опаковки от по четвърт литър арганово масло, получи подарък сапун с арган. на сука(така мароканците наричат пазарите си) зад площада Джемаа ел Фна, който пък се намира зад джамията Котубия можахме да си купим  подправки, фурми...дълго е за обяснение- трябва да се види. от този пазар, аз си купих фурми, шафран, сладкиши, страхотен ментов насипен чай, който беше  много евтин, но прекрасен на вкус. на същия пазар една късна вечер ядохме   познатите на мнозина сварени охлюви, като бонус към всяка купичка имахме огрооооомна  чаша пресно изцеден пред теб портокалов фреш. пак там на   на пазара Джемаа ел Фна, можеш да си купиш страхотни кожени:чанта, обувки,  манто, сако, не може да се опише изобилието им. по-сигурни  места за  кожените изделия обаче,  можеш да си купиш от фабриката, за преработка на кожи, която е  ....ох, нямам думи, как мирише лошо Sad  и затова като влизахме ни връчиха почти по един букет пресна мента, за да убиваме миризмата.   всичко се обработва единствено и само на ръка. такъв нечовешки труд не можех да си представя, че съществува. кожите са трудни за обработване на ръка, но  пък ще знаеш, че  нито боята някога ще измени цвета си, а за качеството да не говорим- всичко е  СТРАХОТНО. с много  уговорки и  пазарене, от същата фабрика можах да си купя един  червен портфейл, на който цената тръгна от 50 долара и  след близо 30 м. вече се съгласиха на 300 дирхама, което е по-малко повече от 30 долара. да не забравя да кажа, че от  фирмата за обработка на арган  купих два крема- единия т.н. ютия за бръчки, който наистина е такъв, а другия за премахване на брадавици, папиломи и др. видими израстъци   по кожата, който също излезе вълшебен. запленена от екзотиката на  тази невероятна страна спирайки съвсем близо до сук в гр.Мекнес, веднага се втурнах към невероятно живописното и цветно място. на покритата част  в сука намерих мароканския т.н. сапун белди - черен...нещо като каша,  който ме бяха посъветвали да  търся.  купих сладки неща, купих и подправката за много ястия, т.н. рас ел хану(това е микс от повече от 20 подправки. моята, според продавача беше 31 подправка и става за пилешко, агнешко, техния кус-кус и пр.), от там пак купих шафран, защото беше доста по евтин от колкото в Маракеш. да не пропусна- всички говорят френски и беден английски, но  няма как да не се разбереш с който и да било. свърших дирхамите за деня и ми бяха останали само долари.тогава долу  под сергията зърнах  голям полиетиленов  чувал с нещо съвсем неугледно на вид. разпознах го разбира се, защото много бях чувала за този сапун.  видимо ядосана, че не са ми останали пари за белдиТО,  продавача грабна едно пазарско пликче, напълни ми го до половина и ми го подари. бях супер щастлива от този факт Simple Smile  в големите молове има  магазини за хранителни стоки, с които можеш да си пазаруваш и с карта. не знам дали бялата козметика им е  качествена, но  виждайки косите на мароканките, нямаше как да не си купя шампоан, балсам и маска. забравих да напиша, че  близо до фабриката за  арган беше и  мястото, на което тъчеха платове, място, на което продаваха страхотните им шалове,  блузони, блузи и  пр.  не пропуснах да си направя и  традиционната мароканска татуировка с къна. пропускам много неща, но  ....вие питайте Simple Smile ...и се радвайте, че  ще видите  Мароко.        

# 274
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Santeria, събуди шопинг маниака в мен 😁 А на какви цени горе-долу са аргана и шаловете

# 275
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
santeria разказва по-живописно. Аз съм била по същия маршрут, но съм реалист. Фабриката си рекламира стоката,както и аптеката,  но и цените им са височки. По сергиите има интересни неща. Абе, хубаво е, интересно, но трябва време.

# 276
  • Мнения: 3 048
Наистина, santeria разказва много увлекателно, даже пак ми се приходи до Мароко:laughing: За мен е много хубава дестинация, нещо по-различно, цветно, непривично за нас.

# 277
  • Мнения: X
Здравейте Simple Smile
.....Знам за Бохемия и АБАКС. На Бохемия екскурзията е много по-скъпа, а и не обичам Бохемия. Човек от бранша съм и знам какви мизерии стават на техни екскурзии. Затова единственият вариант остана АБАКС.
Спрял съм се на Имперския тур на АБАКС за дати 05-12.09.2018. Цената е 1390 лв.....


Чувал съм много за Мишо Иванов, от мои колеги , както в турагенцията, в която работя, така и от други турагенции. Само хубави неща! Ако имаш инфо дали ти ще водиш екскурзията на АБАКС и по-специално тези дати през септември, ще съм ти много благодарен, ако споделиш.

Ще очаквам да ми помогнете да намеря човек, с когото да си изкараме готино в Мароко.
Мерси предварително.

Здравейте, г-н Янакиев.
Казвам се Мишо Иванов и водя голяма част от екскурзиите в Мароко, както и в Андалусия.
Първо бих искал да Ви Благодаря за топлите думи. Относно това с коя агенция ще бъда този сезон в Мароко Ви информирам, че това е Exotic Holiday и техни партньори като например, Luxutour и т.н. Програмата там с маршрути, спирки, градове, посещения е лично наша, направена от нас и доста изпипана между другото имайки в предвид часове на пътуване, спирки, монументи и т.н. Имаме дати от 5.04.18 до 19.05.18., а през есента от 2.10.18. до 16.10.18.  Моята съпруга Теди Валентино също води Мароко, но тя е с Welcometravel тази година. Те също имат много добра и добре обработена програма. Относно коя екскурзия е скъпа и коя не по повод изказването Ви за Абакс и Бохемия (не искам да се бъркам, а не мога и да замълча....), но доколкото разбирам сте човек от бранша и със сигурност знаете, че една екскурзия колкото по-евтино излиза, то толкова по-съмнителни и РИСКОВАНИ са нещата там...Говоря по принцип без да намесвам агенции.
Успех и много късмет. Поздрави

# 278
  • Мнения: X
Аз съм скептично настроена към АБАКС, а и има вече доста отрицателни мнения за екскурзии, организирани от тях.

Преди, Мишо водеше групи на Уелкъм травел и Екзотик Холидей /те продават една и съща програма/. Сега не знам как е. В момента "Екзотик Холидей" имат много интересна програма, с градове, които не фигурират в класическите програми. Може Мишо да ги води, защото има включена и пустинята, но това са само предположения. Тяхната програма е от 02.10.

За 2-ри човек, когато групата се позапълни, съм виждала съобщения от фирмите - "1 жена/мъж за комбиниране", но, ако има вече някой записал се сингъл, правят комбинацията. Когато ние пътувахме, има 2-ма мъже, но, явно си бяха платили за единични стаи. Като цяло, екскурзията преминава в път, стаята се ползва само за едното спане, но с кого ще я споделиш е въпрос на предпочитания за лично пространство.
Да, аз ще съм с Екзотик Холидей тази година, а с Уелкъм травел е моята съпруга Теди. И с двете агенции, работя Мароко вече близо 6 години и съм много доволен от отношението, организацията и супорта им към тази дестинация с нас. Това важи и за Андалусия. За това и продължаваме, заедно с моята съпруга с тях, та макар и разделени - един с едната и другия с другата агенция, но си помагаме взаимно.
Поздрави и лек ден  Simple Smile

# 279
  • Мнения: 1
Здравейте.
Благодаря на всички тези хубави коментари споделени за мен като екскурзовод и моята съпруга Теди свързани с Мароко. Останах приятно изненадан от мненията изказани за моята работа като гид написани в този форум, а това е най-голямата награда, която мога да получа. БЛАГОДАРЯ Ви от сърце. По този повод си позволявам да Ви предложа едно различно Мароко, ЕКЗОТИЧНО МАРОКО, АВТЕНТИЧНО МАРОКО, ИСТИНСКОТО МАРОКО, което е организирано за 12 май 2018 от нашия испански туроператор със съдействието на бг агенция, което ще бъде водено лично от мен (Мишо Иванов). Ще бъдем група от 16 човека (има свободни места до момента) - три дни в Сахара, един в каньоните Дадес, Маракеш, Уарзарзате, атв в пустинята, камили, 4х4, спане в хайми в пустинята, риади, номади, подземни канали, фосили, посещение на черните номади от Сенегал в малко мароканско селце, оазиси, камилско мляко, ще посетим къщи на бербери....Не знам дали уважаемите администратори на този форум ще приемат тази реклама, но имайки в предвид търсенето на отзиви свързани с екскурзии в Мароко си позволявам да приложа линк с детайли по програмата: http://www.andalutravel.com/html/marruecosexotico.html    Ето и линк с моя профил във Фейсбук: https://www.facebook.com/teveric Бъдете щастливи.
Мишо Иванов

# 280
  • Мнения: 1
Здрвейте Мишо Иванов. От доста време с моите приятели търсим някоя уникална екскурзия за Мароко. След проучване и прочит по форумите се спряхме на вашето предложение. Дали може малко  инфо за дати , провеждане. Също ще съм благодарна , ако някой е правил този тур да сподели мнение. Благодаря

# 281
  • Мнения: X
Здрвейте Мишо Иванов. От доста време с моите приятели търсим някоя уникална екскурзия за Мароко. След проучване и прочит по форумите се спряхме на вашето предложение. Дали може малко  инфо за дати , провеждане. Също ще съм благодарна , ако някой е правил този тур да сподели мнение. Благодаря
Здравейте и от мен.
Тази година ще повторим пак ЕКЗОТИЧНОТО автентично МАРОКО на 12.05.18. Този вид екскурзия е тотално различна от масовите, които се предлагат на пазара. Първо, защото сме малки групи и не спим в хотели, а в екзотични и автентични РИАДИ по градовете или в хайми (биваци) в Сахара, а там имаме адвенчър приключения в порядъка на 3 дни. После, защото влизаме под земята, пием камилско мляко, запознаваме се с номади, посещеваме техните домове / било то в пустиня или градовете/, караме АТВ-та, камили, оазиси, каньони, села на сенегалски емигранти, фосили, 4х4, дюни, танци с местни бербери .....ето Ви ЛИНК :
http://www.andalutravel.com/html/marruecosexotico.html
Извинявам се за рекламата. Ако уважаемите администратори на този форум решат да изтрият този коментар ще го приема без никакъв проблем.
Желая Ви лек и успешен ден.

# 282
  • Мнения: 54
Здравейте и от мен , прочетох повечето коментари и вълнението ми се засили още повече . Предстои ми пътуване на края на април до Маракеш , и вече нямам търпение . Тъй като е самоорганизирано  разглеждам за хотели и всяка информация ще ми е в полза .
Бихте ли ми препоръчали хотел , близо до пазара , но да не е шумно , с самостоятелна баня ( защото някъде са споделени ) .

# 283
  • Мнения: 275
Привет, преди 4 дни бях в северната част на Мароко, там температурата беше от 15-20 градуса, всеки ден различен, но синоптик.бг, винаги познаваше, той ми беше ориентир Simple Smile И препоръчвам да си носите слънцезашитен, защото въпреки тези градуси, аз съм много бяла и разбира се порозовях, но нормално, по цял ден скитахме из сукаците.. там слънцеащитните ми се видяха скъпички и даже без да искам се спазарих за един в една аптека  Grinning

# 284
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Миналата година през април не беше луда жега. Очаквах да е по-топло. Якето ми постоянно стоеше в автобуса, че там пък климатика работеше на много студено. Като си гледам снимките навсякъде съм била със жилетка или сако. Вярно, че аз съм зиморничава, но сутрин поне трябва връхна дреха. После на връщане на ферибота за Малага такъв дъжд ни пра и в Испания беше много студено. В хотела спах с дрехите.

Общи условия

Активация на акаунт