Мароко - мнения и препоръки относно държавата, хотели и забележителности

  • 103 964
  • 481
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте пътешественици. Заминавам за Мароко/Маракеш/ на 17 март. Не разбрах за каква бланка става въпрос, какво къде и как трябва да се попълни? От къде се взима това нещо и на кого се дава?
На летището ти дават една малка бланка, като входна виза ( не е точно виза) с данни за полицията там и къде ще отседнеш и т.н. , на излизане същото се попълва. Няма проблем да е на място. на летището през полицейския контрол.

# 346
  • Мнения: 4
Здравейте пътешественици. Заминавам за Мароко/Маракеш/ на 17 март. Не разбрах за каква бланка става въпрос, какво къде и как трябва да се попълни? От къде се взима това нещо и на кого се дава?
На летището ти дават една малка бланка, като входна виза ( не е точно виза) с данни за полицията там и къде ще отседнеш и т.н. , на излизане същото се попълва. Няма проблем да е на място. на летището през полицейския контрол.
Е пак не разбрах.
Здравейте пътешественици. Заминавам за Мароко/Маракеш/ на 17 март. Не разбрах за каква бланка става въпрос, какво къде и как трябва да се попълни? От къде се взима това нещо и на кого се дава?
На летището ти дават една малка бланка, като входна виза ( не е точно виза) с данни за полицията там и къде ще отседнеш и т.н. , на излизане същото се попълва. Няма проблем да е на място. на летището през полицейския контрол.
Пак не разбрах. Къде на летището ми я дават? Аз пътувам сам. Аз ли трябва да я намеря някъде или някой служител ще ми я връчи? И къде става това? В чакалнята, преди гишетата на паспортен контрол или....? Питам за да губя там време.

# 347
  • София
  • Мнения: 6 010
Служител я раздава .. огледайте се... и да не видите къде... като сте на гишето при полицаите... ви я връчат там и я попълвате : Имена, за какво пътувате; къде ще отседнете, име и адрес на хотела ви, от коя дата до коя дата, номер на паспорт , с каква цел пътувате... националност, дата и място на раждане - това е бланката , малка бланка. Полицайчето ще ви разпита и ще ви я даде, ще ви изчка да я попълните и толкова...

# 348
  • Мнения: 4
Вече ми стана ясно. Надявам се да не ме разпитват на арабски :} Ще се оправя. Много благодаря.

# 349
  • София
  • Мнения: 6 010
Не, на английски език ще ви разпитат , няма проблем,
Леко е шокиращо в началото , полицаи , униформи, полиция навсякъде и са въоръжени, разпит... гледат лошо и строго, изучават те с поглед, снимат те на гишето... Но всъщност накрая се оказват любезни хората , съвсем млади момчета са и не видях да правят проблем на никого... явно това е част от режима им и задълженията им... полицейска проверка. На излизане попълних същата бланка и пак 10 проверки и скенери на багажа ... това за какво им е също не ми стана ясно... Хайде на влизане е обяснимо....

# 350
  • Мнения: X
Здравейте пътешественици. Заминавам за Мароко/Маракеш/ на 17 март. Не разбрах за каква бланка става въпрос, какво къде и как трябва да се попълни? От къде се взима това нещо и на кого се дава?

Здравейте.
Този пост, чийто линк Ви прилагам в продължение Ви дава нужната информация за пътуване в Мароко. Не е нужно да го четете целия, а само изреченията маркирани с номера:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1040095

Не винаги мароканските полицаи на летището Ви разпитват къде и защо отивате в Мароко, както се споменава в предишни постове (обикновено се случва на 10/15 човека - един да попитат нещо. Контролират се много повече местните, както и тези с виза). Относно това кой какъв език говори на митницата - зависи от зоната в която кацате. Ако сте на север се говори френски, испански, арабски и дария (марокански), а отивайки на юг испанския намалява като говоримост. Процента на говорещите английски език полицаи в Мароко също е малък.
Успех в начинанието.

# 351
  • Мнения: 4
А може ли някой да ми каже в медините на Маракеш и Фес функционират ли google maps или maps.me?

# 352
  • Варна
  • Мнения: 910
Да, google maps си работи нормално

# 353
  • София
  • Мнения: 6 010
То, едва ли ще помогне много мапса, то това Медината е егати лабиринта, с извинение за израза

# 354
  • София
  • Мнения: 1 714
Yangdze, помага, помага.
Мога да споделя моя опит. Ние пътувахме сами с моя приятелка.
1. Не смятам,  че има каквато и да е опасност, ако си в оживената зона с много хора. В неоживената също няма, но наистина всеки местен се опитва да изкара пари и ако не сте железна, ще ви досажда, докато не поддадете. И ако поддадете, ще иска пари Simple Smile Обичайно ви водят до техни си магазинчета, и дори да не купите нищо, пак ще иска пари, за да ви изведе от лабиринтА.
3. В тази връзка си бяхме свалили офф-лайн карта от гугъл мапс на всеки един град, в който ще бъдем. (пътувахме с кола и цяло Мароко) На тях си чекнахме като любими центъра, хотела ни, и абележителности. Тези карти ни спасиха неведнъж от тези лабиринти и безумни малки улички...
И нас ни отмъкна от центъра един досадник. Във Фес, или Маракеш не помня. След като ни заби в някаква безумна част на Медината, се скарахме да не ни разтакава повече и той ни изостави. Само тази офф лайн карта ни спаси да си намерим пак пътя наобратно.

# 355
  • София
  • Мнения: 6 010
Браво на вас, вие сте много смели. Аз също обикалях сама последния ден, както писах горе, но в тази част с големите хотели и Мол-а... Походих, полутах се по големите булеварди да намеря Мола им, не усетих опасност. Но аз не съм страхлива от пътувания, понеже доста съм пътувала по такива държави извън Европа... та сигурно затова. Имахме там домакини, такъв ни беше семинара, че имаше жена родом от Казабланка, тя каза че сама из Медината на Маракеш няма да тръгне, ще се загуби пък и леко я е страх. Затова смятам, че не е съвсем безопастно. Confused

# 356
  • Мнения: 1

Здравейте любители на Мароко:)
 
Имам следния въпрос: Ориентирали сме се със съпругът ми, към екскурзия предлагана от Екзотик Холидей, в която се набляга на по- дивата страна(ако мога така да се изразя) на Мароко, а именно разходка във Високия Атлас, преспиване в пустинята Erg Cheby, Ерфурт, пролома Тодра и т,н. Дали е подходящо за дете на 10 г. ако разбира се сте запознати с тези места? Притеснява ме местното население- дали е спокойно там. Разбира се бих могла да попитам и агенцията но предпочитам и обективно мнение на хора, като Вас, които отблизо са запознати с Мароко. Досега не сме били там. Също така, екскурзията се очертава да е в края на октомври. Какъв е климата по това време- топло, хладно, дъждовно, ветровито или шарено? Simple Smile  Ще съм благодарна на всякаква информация, касаеща опита на хора пътували с деца в Мароко Simple Smile

Последна редакция: ср, 10 апр 2019, 10:24 от Светла Кръстева-Димова 627163

# 357
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз лично не видях нищо неспокойно в Мароко. Но бях само в Маракеш... сама пътувах, там вече ме посрещаха и с организирана група... Но хайде и другите да кажат за конктерните места по питането Ви.
Все ми се струва, че ако е организирано и сте с придружител няма да има проблеми.

# 358
  • Sofia
  • Мнения: 5

Здравейте любители на Мароко:)
 
Имам следния въпрос: Ориентирали сме се със съпругът ми, към екскурзия предлагана от Екзотик Холидей, в която се набляга на по- дивата страна(ако мога така да се изразя) на Мароко, а именно разходка във Високия Атлас, преспиване в пустинята Erg Cheby, Ерфурт, пролома Тодра и т,н. Дали е подходящо за дете на 10 г. ако разбира се сте запознати с тези места? Притеснява ме местното население- дали е спокойно там. Разбира се бих могла да попитам и агенцията но предпочитам и обективно мнение на хора, като Вас, които отблизо са запознати с Мароко. Досега не сме били там. Също така, екскурзията се очертава да е в края на октомври. Какъв е климата по това време- топло, хладно, дъждовно, ветровито или шарено? Simple Smile  Ще съм благодарна на всякаква информация, касаеща опита на хора пътували с деца в Мароко Simple Smile

Подходяща е за деца. Има доста пътуване и доста ходене. В пустинята се подгответе за комари и жега в бунгалата Grinning Местните са супер. Подгответе си разговорник на френски, за да разчитате менютата в ресторантите.

# 359
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
здравейте, ние пътувахме началото на април из Мароко и ако на някой му е интересно може да прегледа пътеписите ми. Имам да пиша за още няколко дни, това не е цялото ни пътуване Simple Smile

http://mywayoftravelblog.com/category/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%BE/

Общи условия

Активация на акаунт