Мароко - мнения и препоръки относно държавата, хотели и забележителности

  • 103 775
  • 481
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 4 397
здравейте, ние пътувахме началото на април из Мароко и ако на някой му е интересно може да прегледа пътеписите ми. Имам да пиша за още няколко дни, това не е цялото ни пътуване Simple Smile

http://mywayoftravelblog.com/category/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%BE/
Благодаря! Simple Smile

# 361
  • Мнения: 1
Здравейте!
Планирам пътуване в Агадир от 10.11 до 19.11. Някой би ли споделил дали би било подходящо за плаж по това време-опасявам се от студено време, вятър и пр.

# 362
  • София
  • Мнения: 3 802
Здравейте!
Планирам пътуване в Агадир от 10.11 до 19.11. Някой би ли споделил дали би било подходящо за плаж по това време-опасявам се от студено време, вятър и пр.
По-скоро няма да става за плаж. Водата ще е студена. Но с тези климатични промени кой знае може и да улучите хубаво време

# 363
  • Мнения: 5
Здравейте, любители на Мароко! На 22 октомври ми предстои пътуване до там и съм малко несигурна по отношение на трипа в пустинята от Маракеш до Фез. Някой с повече опит би ли могъл да сподели информация, предварително ли е букнат или там на място? Заслужава ли си парите и т.н? Ще се радвам на всякакви съвети, благодаря предварително Simple Smile

# 364
  • София/Варна
  • Мнения: 59
Здравейте!
На 18.10 ми предстои първо пътуване до Мароко. Въпросът ми е към вече ходилите - каква валута ще ми е необходима?! Евро, долари или тяхната местна?! Става въпрос най-вече за купуване на сувенири, както и дребни покупки като мин.вода и прочие. Благодаря предварително на отзовалите се!

# 365
  • Мнения: 81
Здравейте, любители на Мароко! На 22 октомври ми предстои пътуване до там и съм малко несигурна по отношение на трипа в пустинята от Маракеш до Фез. Някой с повече опит би ли могъл да сподели информация, предварително ли е букнат или там на място? Заслужава ли си парите и т.н? Ще се радвам на всякакви съвети, благодаря предварително Simple Smile

Букни си трипа на място в Маракеш, като задължително трябва да се пазариш. Вземи си тридневен трип до Мерзуга. Цялата програма е много добре направена, спират на разни забележителности, прекосява се цялата планина Атлас и вечерта с камили се ходи до къмпинга в пустинята, където се нощува. Има джипове, които зареждат къмпинга с храна, може да се уговориш с шофьора сутринта той да те откара до сборния пункт, така се наслаждаваш на  едно безплатно сафари Wink

Здравейте!
На 18.10 ми предстои първо пътуване до Мароко. Въпросът ми е към вече ходилите - каква валута ще ми е необходима?! Евро, долари или тяхната местна?! Става въпрос най-вече за купуване на сувенири, както и дребни покупки като мин.вода и прочие. Благодаря предварително на отзовалите се!

Ние носихме евро, които обменяхме на място за местна валута.

# 366
  • Мнения: 630
Някой по горе пита за плаж през ноември - информацията ми не е от личен опит, тъй като не отидохме до Агадир, но доколкото ми е известно водата е целогодишно хладна заради някакво студено течение (от сорта на 20-22 градуса през лятото).

# 367
  • София
  • Мнения: 3 802
Някой по горе пита за плаж през ноември - информацията ми не е от личен опит, тъй като не отидохме до Агадир, но доколкото ми е известно водата е целогодишно хладна заради някакво студено течение (от сорта на 20-22 градуса през лятото).

В Агадир водата е хубава през лятото - юли, август. Топла е, приятна, става за къпане. Но в Казабланка и през август е ужасно студено. Или поне на мен ми е много неприятно. Иначе плажове - огромни, но като не може да се изкъпеш...

# 368
  • Мнения: 35
Здравейте
Обмислям изненада за 14 февруари да пътуваме с приятелят ми за Маракеш. Тъй като времето ще ни е ограничено /3дни престой и на четвъртия обратно/ ще Ви помоля за няколко съвета:
1. Кои места в Маракеш бихте ни препоръчали да посетим? Набелязала съм някои, но Вие ще кажете кое си заслужава да се види и кое пропускам : Площад Джемаа ел Фна, Градината на Мажорел,Джамията Кутубия
- Разходка с камила - къде в близост до Маракеш и каква е цената?
-водопадите Узуд далеч ли са от Маракеш?
2. Някой от вас ходил ли е през февруари?Времето как е, за да знаем какви дрехи да си вземем?
3. Бяхте ли си обменили валута и каква ?
4. Може ли да ме ориентирате какви са цените там - кафе, минерална вода, храна?
Питам Ви за цени, за да може горе доло да се ориентираме, ако попаднем на ,,измамници,,.
Благодаря за отделеното време! Ще се радвам да споделите мнението си.
Поздрави !

# 369
  • Мнения: 1 988
Здравейте, искам да попитам кога е най-подходящото време за посещение на Мароко, да е приятно за разходка?
Също така, към кои фирми да се насочим, предпочитаме организирано и възможно най-пълна програма?

# 370
  • Мнения: 81
Здравейте, искам да попитам кога е най-подходящото време за посещение на Мароко, да е приятно за разходка?


Февруари, март, началото на април е най-подходящо.
Относно агенция... най-добре си изберете някоя тяхна местна.

# 371
  • Мнения: 3 025
Ние бяхме преди няколко години - в началото на април, беше приятно, даже в Маракеш беше горещо. Сега случайно видях нови /може да ги е имало и тази година/ оферти с много интересни предложения - и с директен полет до Маракеш, и с полет до Малага. Има включени един-два града, които си заслужават, но по нашето време не бяха. Май имаше и някакъв тур през пустинята или нещо подобно - за по "адвенчър" туристи. А и са с екскурзовода, за който сме споделяли добри отзиви в темата. Не съм разглеждала все още програмите в детайли, за да преценя, коя е по-добра, или по-интересна, защото нещо не мога да убедя сина ми, че дестинацията си заслужава, но може и да успея.

# 372
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 38
Ах Мароко Simple Smile , прекрасна страна. Доста по-модерна от типичните арабски страни, но все пак не е като да се развяваш по къси гащи Simple Smile .
Преди години  живях там с родителите ми.
Времето по спомен : ноември, декември, февруари : хладно, вали. Около 15 градуса средно. Най-подходящо е март, април до май. Както и септември , октомври. През юни, особено юли и август е много горещо. стига в континенталната част 45-6 градуса, но се диша леко. Не като у нас. Покрай океана : Казабланка, Рабат, Маракеш, Агадир : висока влажност.
Кухнята им е великолепна. Но яжте на проверени места Simple Smile. Вода само бутилирана. На всякъде продават сокове от портокали. Много са сладки. Имаше един пост относно плод от кактуси Simple Smile - наричат се барбарини. Наистина яжте по малко, защото тоалетната ще е ваша Simple Smile. Внимавайте като белите плодовете : имат микроскопични като косъмчета бодли, които после трудно се махат. Помолете да ви ги обелят.
Имат добра пътна инфраструктура ( поне така я помня).
Може да си купите женска джелеба, която после върши чудесна работа за домашна дреха. В горещите им месеци съм носила такава : от раменете до земята с дълги ръкави. Много финна материя ( памучна ), с колан вързващ се отзад, но от вътрешната страна. Адски проветриво беше. Пази те от слънцето. И с една шапка и нямаш грижа. Вечер града оживяваше след 22ч. Тогава ставаше поносимо : около 30 градуса. Дискотеките са им страхотни - има много на открито. Изобщо .... насладетете се.
Завиждам ви най-добронамерено Simple Smile .  Весело пътуване и щастливо приключение!

Последна редакция: сб, 04 яну 2020, 00:42 от ЕлектраElektra

# 373
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
ние бяхме началото на април и само първият ден беше топло Simple Smile иначе си трябваше жилетка и кожено яке, на моменти даже и шал Simple Smile

# 374
  • Мнения: 636
Здравейте!   Имам направена резервация още през февруари за екскурзия до Мароко за края на септември 2020г. Още тогава  като слушах за вируса в Китай се замислих дали не правя безумен ход. Да, но желанието да посетя тази страна надделя. До септември има много време и още не съм рашила дали да искам връщане на капарото. Приемам съвети ....

Общи условия

Активация на акаунт