Синът ми е със сини очи

  • 5 176
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 006
Абе не знам дали кафявия цвят е доминантен,но Алекс е със сини о4и като тати,пък мойте о4и са тъмно кафяви Grinning Предполагам,4е няма да се променят(и се надявам де) Grinning

# 16
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Didorani
при положение че кърмиш няма начин очите на бебо да са различни от сини.


Така ли Shocked ? Ти сериозно ли говориш? Моят син НИКОГА не е бил със сини очи /напук на мен/, въпреки че баща му, дядо му /по бащина линия/ и прабаба му /по майчина линия/ са със сини очи. Аз съм черноочка, и Емката е така вече. По едно време му зеленееха очите, но за много кратко /ВСИЧКИ в моя род по майчина линия са зеленооки, баща ми е прецакал гена Close /.

Забравих - Емо Е кърмен.

# 17
  • Мнения: 6 029
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Didorani
при положение че кърмиш няма начин очите на бебо да са различни от сини.


Така ли Shocked ? Ти сериозно ли говориш? Моят син НИКОГА не е бил със сини очи /напук на мен/, въпреки че баща му, дядо му /по бащина линия/ и прабаба му /по майчина линия/ са със сини очи. Аз съм черноочка, и Емката е така вече. По едно време му зеленееха очите, но за много кратко /ВСИЧКИ в моя род по майчина линия са зеленооки, баща ми е прецакал гена Close /.

Забравих - Емо Е кърмен.


я довечера пак го погледни - щом е кърмен, нещо си се объркала......
а аз - не съм кърмена и съм синеока......

# 18
  • Мнения: X
Уфф и при нас е такова положението. Аз съм с кафяви, таткото със зелени, а бабата по бащина линия и чичото са синеоки. Та Ния има биещи на синъо очи и много се надявам да останат такива светли Praynig До колкото разбрах ако детето е на  изкуствено хранене очите не се променят обаче не се знае, знае ли се  33uu

# 19
  • Мнения: 3 569
На жената родителите, а и тя самата, са с кафеви очи. Аз съм със сини, нашите - със зелени. Какъв цвят ше са очите на щерката като сте много отворени ?

# 20
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Future pere
На жената родителите, а и тя самата, са с кафеви очи. Аз съм със сини, нашите - със зелени. С къв цвят ше е шерката ми като сте много отворени ?


абе
ти моеш ли да четеш бе:))))))
КАФЯВИ!!!!
щот гена на кафявите е доминантен!
учили сте го в десети клас тва, не се излагайте:)

# 21
  • Мнения: 3 569
Цитат на: Julie
Цитат на: Future pere
На жената родителите, а и тя самата, са с кафеви очи. Аз съм със сини, нашите - със зелени. С къв цвят ше е шерката ми като сте много отворени ?


абе
ти моеш ли да четеш бе:))))))
КАФЯВИ!!!!
щот гена на кафявите е доминантен!
учили сте го в десети клас тва, не се излагайте:)

Дрън дрън бабината ти...тия неща не могат да се предвидят. Все 1 да предвидиш къв ще е пола на бебето.... А и в 10-и клас се учи за очите на дрозофила (винарка), а не за бебетата Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 22
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Future pere
Цитат на: Julie
Цитат на: Future pere
На жената родителите, а и тя самата, са с кафеви очи. Аз съм със сини, нашите - със зелени. С къв цвят ше е шерката ми като сте много отворени ?


абе
ти моеш ли да четеш бе:))))))
КАФЯВИ!!!!
щот гена на кафявите е доминантен!
учили сте го в десети клас тва, не се излагайте:)

Дрън дрън бабината ти...тия неща не могат да се предвидят. Все 1 да предвидиш къв ще е пола на бебето.... А и в 10-и клас се учи за очите на дрозофила (винарка), а не за бебетата Simple Smile Simple Smile Simple Smile


десети клас се учи генетика.
първи срок
аз я учих даже на италиански.

# 23
  • Мнения: 1 533
Az  и мъжът ми сме с кафеви, а детенцето се пръкна със ясносини, толкова се изненадах, даже не съм си мечтала, защото и аз знам за доминантните и рецесивни дрън-дрън. Имаме парабаби и от двете страни със сини, така че ясно откъде. Обаче знам че ако и двамата родители са със сини, абсурд детето да е с кафеви, тъй че синеоките да Фнимават  People No Good

# 24
  • Мнения: 3 569
Цитат на: Julie
Цитат на: Future pere
Цитат на: Julie
Цитат на: Future pere
На жената родителите, а и тя самата, са с кафеви очи. Аз съм със сини, нашите - със зелени. С къв цвят ше е шерката ми като сте много отворени ?


абе
ти моеш ли да четеш бе:))))))
КАФЯВИ!!!!
щот гена на кафявите е доминантен!
учили сте го в десети клас тва, не се излагайте:)

Дрън дрън бабината ти...тия неща не могат да се предвидят. Все 1 да предвидиш къв ще е пола на бебето.... А и в 10-и клас се учи за очите на дрозофила (винарка), а не за бебетата Simple Smile Simple Smile Simple Smile


десети клас се учи генетика.
първи срок
аз я учих даже на италиански.

И аз съм учил генетика. На френски обаче. Все ми се струва, че няма как да се предвиди цвета на очите при човека...кой точно ген ще се прояви ??? В твоя геном има гени, които са наследени от прародителите дори. Дали някой от техните гени няма да се прояви? Или пък някой от тези, които при теб са се проявили ? А защо не от тези на майка ти и баща ти...не се знае...

# 25
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
На мойта Деничка й бяха сини до към 4 месец и почнаха бавно да потъмняват. Сега са пъстри, но тъмни бият към кафяво. Моите очи са пъстри а на таткото кафяви. Кърмих я до преди 6 дена /10 месеца/. Иначе в рода ни има синеоки дори и аз като малка бях със сини очи, но ми потъмняха. Докато кърмиш не може да разбереш какви ще останат. Но ако искаш да са сини пожелавам ти да е синеок красавец! Simple Smile

# 26
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Цитат на: Julie
Цитат на: Future pere
На жената родителите, а и тя самата, са с кафеви очи. Аз съм със сини, нашите - със зелени. С къв цвят ше е шерката ми като сте много отворени ?


абе
ти моеш ли да четеш бе:))))))
КАФЯВИ!!!!
щот гена на кафявите е доминантен!
учили сте го в десети клас тва, не се излагайте:)


 coolcool  tooth tooth tooth

# 27
  • Мнения: 3 376
Цитат на: Julie
Цитат на: Future pere
На жената родителите, а и тя самата, са с кафеви очи. Аз съм със сини, нашите - със зелени. С къв цвят ше е шерката ми като сте много отворени ?


абе
ти моеш ли да четеш бе:))))))
КАФЯВИ!!!!
щот гена на кафявите е доминантен!
учили сте го в десети клас тва, не се излагайте:)


По принцип най-вероятно ще е така, но въпреки всичко има мъъничък шанс да се е промъкнало и в гените на жената рецесивно синьо алелче, така че бебето да се роди синеоко;)

# 28
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Grizabella
Цитат на: Julie
Цитат на: Future pere
На жената родителите, а и тя самата, са с кафеви очи. Аз съм със сини, нашите - със зелени. С къв цвят ше е шерката ми като сте много отворени ?


абе
ти моеш ли да четеш бе:))))))
КАФЯВИ!!!!
щот гена на кафявите е доминантен!
учили сте го в десети клас тва, не се излагайте:)


По принцип най-вероятно ще е така, но въпреки всичко има мъъничък шанс да се е промъкнало и в гените на жената рецесивно синьо алелче, така че бебето да се роди синеоко;)


може, но наистина е мъъъъничко шансчето:)

# 29
  • Мнения: 3 569
Цитат на: irka
и аз като малка бях със сини очи, но ми потъмняха.

Оттук мога да заключа, че са те кърмили. Според по-горните мнения излиза, че цвета на очите зависи от това дали човека е кърмен.
--> За да има детето ви сини очи го кърмете...
Булшит!

Общи условия

Активация на акаунт