ЕЛП, 44, равновесно.

  • 24 005
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 6 219
Идвам да ви кажа, че в интернет е стартирала петиция ЗА въвеждането на здравно образование в училище. Но не онова здравно образование, което включва 10 минути, отделени в Час на класа от класната, която може никога да не е виждала женски презерватив и спирала, а манту-то да е плод в Тайланд. Можете да се включите, включително и анонимно за интернет света. Аз се разписах.
http://www.peticiq.com/102956

# 676
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Ване, квото можахме - напраИхме!

Аз пък искам да ви поканя на култура. В петък, в шест вечерта, на последния етаж на "Ориндж" на "Графа" ще има представяне на книга. На Сауле. Моля, бидите поканени както за партито, така и за афтърпартито!
Плюс това, помислете всички, заедно и поотделно, кога можем да се срещаме, докато съм по СофИята!

# 677
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Анге, по всяко време съм готова за срещи, с изключение на 8-ми декември вечерта.
Много ще се радвам. Живите срещи не могат с нищо да се сравнят.

# 678
  • София
  • Мнения: 6 219
Честит Никулден!

Днес баба ме нахока, че не съм практична щот турям покривка на масата и ядем върху нея, а не върху мушама.  Blush
Аз: "Купих си нова покривка, на рози, много красиви"
Тя: "Защо"
Аз: "Ами всичките ми се лекьосаха вече, имах нужда от нова."
Рече "Е, как така ги лекьосвате тия покривки!"
Аз: "Ами ядем!"
Тя: "Е, как може да ядете на покривка, не може да сложиш нищо върху нея, не може да си използваш масата за работа"
Аз: "Ама бабо, аз не мога да работя на масата, неудобна ми е. Имам си плот" (кръгла ми е масата, нисичка, навеждам се)
Тя: "Е, като си имаш плот какво? Той не е достатъчно голям!" (бел. ред. плотът ми за работа и поставяне на разни джунджурии е метър и пеесе на шеесеидве, дървен, дасесветииметоикейско  Heart Eyes)
Аз: "Голям е, достатъчно голям е"
Тя: "Ма как ще е голям, ти си сложила разни неща там отзад..." (има предвид кафемашина, тостер и робот)
Аз: "Не обичам мушами, не искам масата ми да е с мушама."
Тя "Ще си слагаш покривката върху мушамата, след като приключите с яденето" (тук едни разяснения имаше как се използува мушама и кви хубави гъбчки има и най-вече как не съм практична и си усложнавам живота)
Аз "Ама бабо, не ми е кеф да ям върху мушама! А и на покривката нищо не и правя. Пъхам я в пералнята, слагам друга и тъй."
Тя: "Ама не може така! Ти май имаш много свободно време!"

И това от жената, която ме е учила, че човек трябва да си ползва посудите... щото няма закъде да ги пази!   Crazy
Майка ми цял живот е ползвала мушама, баба ми - също, но техния работен плот е масата и ги разбирам. Не ги обвинявам. А и навикът си е навик - трудно се променя. Предполагам, че след неуморно пране на покривки, каренца, хартиени салфетки и т.н. е било голямо облекчение въвеждането на мушамата... Но споделям с вас, щот за момент се почувствах като в мамма-та! И си представих тема с гръмкото заглавие "Мwшама vs покривка"  Joy


Цяла седмица усърдно се опитвам да се разбилея.  Tired
Не се давам, но гърлото ми дращи. Не е имало случай да ме задращи гърлото, да ме боли цяла нощ и след 3-4 дни да не съм болна... Е, преди години като усетих тази зависимост, започнах да взимам мерки. Стиснете палци да ми се размине!

# 679
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 256
стис с всичка сила  Hug

да са живи и здрави и да дават акъл  Hug пък не е нужно да ги слушаме  Mr. Green еле пък за мушОмичките  Mr. Green

# 680
  • Мнения: 3 736
Не се давай, Ване. Ей на, аз се дах и страдам. Но като изключим, че носът ми е жива рана и от три дни сме като семейство магарета с кашлица, съм доволна от живота. Вие как сте?

Анге, как мина партито, много хубаво, да?

# 681
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Ами, липсвахте, да си кажа! И много се надявам да ви видя тез дня, сепак!

Днес се понасям ( евфемизъм за "къде са ми гащите? къде са ми чорапите? телефонът ми беше тук някъде...Герасиме, готов ли си? Изми ли си зъбите? Добре де, този телефон беше тук някъде! Този пуловер или синия?" тип действие) към Коледния базар в Интерекспо център. Дето го организират посолствата. Човек от там се прибира като Юрий Долгоруки от торби или като Юнак, що бозал три години от манджи, или и двете. 

# 682
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 256
 Joy Joy той, Долгорукий, май с друго беше известен Wink

знаете ли как ми липсвахте тези дни? не знаете. ако знаехте нямаше да излипс'ате за толкоз време Simple Smile

# 683
  • София
  • Мнения: 6 219
Какъв базар?

# 684
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Благотворителен, организират го посолствата и чуждите мисии в България. Зарязвай книгата инповличай Иванов натам!

# 685
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 892
Ау, ходи ми се на такова и на мен! Разкажи, ако имаш време, моля!

# 686
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Аз докато се движа с метрото ще, после ще покажа снимки. До пет часа днес е, имате врме още. Всички посолства организират щандове с неща, които дипломатите или служителите са направили, за ядене,за пиене, сувенири, типични за съответната държава. Парите от продажбите отиват за благотворителност. Но междуремонтния е купон! А, и децата влизат безплатно!

# 687
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Оу, вече имам и програма! Има неща като ебру, индийска сватба, японска калиграфия и други!

# 688
  • София
  • Мнения: 6 219
На работа е...
После ше разправиш надявам се Simple Smile

# 689
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 256
оооо, калиграфия  Heart Eyes

няма да е сега, но все някога ще опитам  Hug

Общи условия

Активация на акаунт