Дългото чакане след трансфер 32

  • 54 040
  • 794
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 095
Уф, олекна ми! Simple Smile
Знаех си, че съм чела нещо подобно ама друго е моралната подкрепа на групата.  Hug

# 721
  • В градината...
  • Мнения: 16 148
Момичета, нормално ли е да ми е мааалко по-висока температурата от бременността? Мен по принцип ме кара на замръзване с термометъра /нормално около 36,4-36,5/, а сега съм с 36,8. По принцип много трудно вдигам температура - дори когато съм болна.  newsm78
Температурата се качва от хормоните, а при нас те са в добавка доста повече, внесени отвън.

# 722
  • Мнения: 424
Марс-че, съжалявам за новините. Не се обвинявай, знам че е лесно да се каже. Ако ембрионите са били достатъчно хубави са щели да продължат да се развиват независимо дали лежиш по цял ден или ходиш на работа. Ние  с нищо не можем да попречим или да подпомогнем тяхното развитие. Всичко си зависи от тяхното качество. Аз не съм в БГ и тук даже след трансфера те карат да ставаш веднага и после да го даваш по-релаксиращо 24-48 часа. Ако прекалено много се залежаваш също не е хубаво и пречи на имплантацията защото се нарушава притока на кръв. В най-добрия случай лежиш 48 часа и после почваш лека по лека да се раздвижваш. Вече има много изследвания, които даже показват че ако не лежиш шанса за имплантация е дори по-голям. Някои клиники тук напълно отхвърлят лежането след трансфера и хората продължават да си вършат нормалните неща и пак забременяват. Все пак и ние сме жени, устроени като всички останали. Нормално забременяващите не лежат по 10 дена след овулацията, за да подпомогнат имплантацията. Така, че лежане в рамките на 48 часа е ок, но повече според мен е излишно. Просто го давайте по-релаксиращо, мислете положително, гледайте забавни филмчета, слушайте музика или четете някаква любима книга за да минава времето по-бързо и не вдигайте нищо по тежко от 5-6 кг. Иначе съм чела,че не трябва да се пие нищо студено или горещо а да е на стайна температура, да сме с чорапи (ако е зимата) и да не ни е студено или горещо, когато се лежи или спи да е на лявата страна за по-добър приток на кръв, че яденето на средата на ананаса подпомагала имплантацията, но аз лично не съм пробвала, защото не вярвам, че храната, която ядем може да повлияе по някакъв начин.

Последна редакция: ср, 12 ное 2014, 06:55 от pinky

# 723
  • Мнения: 550
Момичета, аз започвах да се филмирам вече....нормално ли е такова високо ЧХГ 1890       IU/L на 14 ден от трансфера ? Знам, че мерните единици са различни, ама... newsm78

# 724
  • Мнения: 460
Момичета, аз започвах да се филмирам вече....нормално ли е такова високо ЧХГ 1890       IU/L на 14 ден от трансфера ? Знам, че мерните единици са различни, ама... newsm78

Добро утро! Не се притеснявай Иле, аз предния опит бях с ЧХГ 2880 на 13-ти ден, бяха се захванали и двечките. Така че споко всичко ти е ОК', почивай си и не се филмирай  Peace

# 725
  • Мнения: 2 501
Момичета, аз започвах да се филмирам вече....нормално ли е такова високо ЧХГ 1890       IU/L на 14 ден от трансфера ? Знам, че мерните единици са различни, ама... newsm78
newsm44
Филмирай се, филмирай се, в две серии се филмирай  Joy
Иванова, голямо гуш от мен. Страхотен боец си и вярвам в теб и това, че ще успееш. Малшанс е бил този опит.  Hug
Станала съм в 4,30.  ooooh! Сега взезапно ми се приходи на работа и мисля да се разходя за 2 часа.

# 726
  • Мнения: 550
Вие ,двете сладурани, сте същите самномбули като мен... Иванова, мила, обмисляш ли вече  стратегии? Д-р Стефанов те чака, нали знаеш? Laughing
Кей, сядай си на дупето и си чакай резултата-ще ходиш на работа цяяяял живот/ до пенсия де, ама с това увеличаване на възрастта...../

# 727
  • Мнения: 562
Марс-че, съжалявам за новините. Не се обвинявай, знам че е лесно да се каже. Ако ембрионите са били достатъчно хубави са щели да продължат да се развиват независимо дали лежиш по цял ден или ходиш на работа. Ние  с нищо не можем да попречим или да подпомогнем тяхното развитие. Всичко си зависи от тяхното качество. Аз не съм в БГ и тук даже след трансфера те карат да ставаш веднага и после да го даваш по-релаксиращо 24-48 часа. Ако прекалено много се залежаваш също не е хубаво и пречи на имплантацията защото се нарушава притока на кръв. В най-добрия случай лежиш 48 часа и после почваш лека по лека да се раздвижваш. Вече има много изследвания, които даже показват че ако не лежиш шанса за имплантация е дори по-голям. Някои клиники тук напълно отхвърлят лежането след трансфера и хората продължават да си вършат нормалните неща и пак забременяват. Все пак и ние сме жени, устроени като всички останали. Нормално забременяващите не лежат по 10 дена след овулацията, за да подпомогнат имплантацията. Така, че лежане в рамките на 48 часа е ок, но повече според мен е излишно. Просто го давайте по-релаксиращо, мислете положително, гледайте забавни филмчета, слушайте музика или четете някаква любима книга за да минава времето по-бързо и не вдигайте нищо по тежко от 5-6 кг. Иначе съм чела,че не трябва да се пие нищо студено или горещо а да е на стайна температура, да сме с чорапи (ако е зимата) и да не ни е студено или горещо, когато се лежи или спи да е на лявата страна за по-добър приток на кръв, че яденето на средата на ананаса подпомагала имплантацията, но аз лично не съм пробвала, защото не вярвам, че храната, която ядем може да повлияе по някакъв начин.

 pinky, моята работа е свързана с много стресови ситуации, от тази гледна точка може да се каже, че съжалявам, че не съм си останала вкъщи - не за да лежа, а за да си спестя стресови емоции Simple Smile Съгласна съм с теб, че каквото има да става, ще стане въпреки нас. Късно установих, че вашата компания е идеалната за този случай   bouquet

Аз съм в "Надежда", където уж има ембиограф, който проследява развитието на ембрионите и бяха убедени в качеството им, ама явно не би. Може би подраниха, че ги върнаха на 3 ден, аз честно казано очаквах да е на 5, но никой не ме и попита. Всъщност природата си знае работата - естествен подбор му се казва, по-добре сега отколкото кухо яйце или мисед по-нататък. Ама пусто как се преодоляват лошите ембриони  newsm78

# 728
  • Мнения: 460
Иванова, мила, обмисляш ли вече  стратегии? Д-р Стефанов те чака, нали знаеш? Laughing
Говорихме с доктора по телефона, може би ще се видим декември, за да обсъдим какво ще правим за напред.

# 729
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 736
Ние имаме проблем с ембрионите..захващат се и после нещо става. Вероятно некачествени..пихме куп добавки няколко месеца, направихме няколко допълнителни процедури по време на опита, проверихме много неща да видим от къде евентуално би могъл да е пржблема и този път даже имахме достатъчно добри за замразяване..никога не е сигурно дали нещо ще помогне, но просто трабва да се опита и полжвин година да се проведе някакво лечение и при двамата...

# 730
  • Мнения: 562
Ние имаме проблем с ембрионите..захващат се и после нещо става. Вероятно некачествени..пихме куп добавки няколко месеца, направихме няколко допълнителни процедури по време на опита, проверихме много неща да видим от къде евентуално би могъл да е пржблема и този път даже имахме достатъчно добри за замразяване..никога не е сигурно дали нещо ще помогне, но просто трабва да се опита и полжвин година да се проведе някакво лечение и при двамата...

Кате, какви процедури сте правили и какви добавки сте пили? Аз пия Инофолик и Коензим Q10. За мъжа ми нищо не е предписано.

# 731
  • Мнения: 1 009
Добро утро момичета, днес само хубави новини да има Hug

# 732
  • Мнения: 1 009
Илиянче кога те викат на първи преглед? Аз бях на 18 ден от трансфер на трети ден. При мен чхг на деня в който е твоето беше 1506, и имам двечки засега. Пожелавам ти също такава голяма радост Hug

# 733
  • Мнения: 550
Илиянче кога те викат на първи преглед? Аз бях на 18 ден от трансфер на трети ден. При мен чхг на деня в който е твоето беше 1506, и имам двечки засега. Пожелавам ти също такава голяма радост Hug
[/quote

Благодаря! Simple Smile Вика ме две седмици след като му се обадих за резултатът от теста-т.е прегледът ще е 1 месец след трансфера

# 734
  • Мнения: 550
Благодаря! Simple Smile Вика ме две седмици след като му се обадих за резултатът от теста-т.е прегледът ще е 1 месец след трансфера

Общи условия

Активация на акаунт