Дългото чакане след трансфер 32

  • 51 683
  • 794
  •   1
Отговори
  • Мнения: 292
Добре дошли!

Момичета,

нека темичката се напълни с много положителни тестове, по малко поводи за тревоги и много пухкави  бебета .Да ви наръся  и с малко прашец за късмет  babydust7 babydust7 babydust7

Какво се случва след ембриотрансфера? - http://www.mama.no-meat.org/link_infertility/after_et/

Калкулатор Бременност - http://www.mamaibebe.com/calc.php

ЧХГ калкулатор - http://www.betabase.info/showBasicChart.php?type=Single

База с ЧХГ по дни след трансфер http://www.betabase.info/

След трансфера на ембриони в един ин-витро цикъл обикновено минава около седмица и половина преди да може да бъде установена бременност с кръвен тест. По-долу е описано какво се случва по време на успешна бременност след трансфер на 3-ти или 5-ти ден.

Трансфер на ден 3

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

1 — Ембрионът продължава да расте и да се развива, преминавайки от 6-8 клетъчен ембрион в стадий морула.

2 — Клетките на морулата продължават да се делят, развивайки се до бластоцист.

3 — Обвивката на бластоциста започва да се пука.

4 —  Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и започва да се закача към маточната стена.

5 — Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

6 — Имплантацията продължава.

7 — Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

8 — hCG започва да навлиза в кръвта.

9 — Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

10 — Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

11 — Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност.

Трансфер на ден 5

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

1 — Обвивката на бластоциста започва да се пука.

2 —  Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и започва да се закача към маточната стена.

3 — Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

4 — Имплантацията продължава.

5 — Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

6 — hCG започва да навлиза в кръвта.

7 — Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

8 — Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

9 — Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност.

Последна редакция: пт, 24 окт 2014, 09:37 от Angels_

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
Пу първа  Party
Благодаря за новата темичка, нека бъде изпълнена с много положителни резултати и сбъднати мечти!
Нареждам се под прашеца  на Angels Hug

Аз съм 6-ти ден след ЗЕТ на едно 5 дневно бластоцистче! Дай Боже то да е моето щастие!

# 2
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Успех на всички момичета и повече положителни тестчета  Hug

# 3
  • Мнения: 1 368
Да се мушна и аз под прашеца на Ейнджълс,дано ми е на късмет Praynig ( от телефона нямам емотикона с метла, но си посмитам)
Благодаря за новата тема, нека се напълни с положителни резултати!
Успех и късмет на всички момичета!

# 4
  • Мнения: 724
Много късмет на всички  Hug

# 5
  • Мнения: 1 220
И аз да се запиша. На мен ми 12 ден и не смея да си правя аще тест, май ще си чакам до неделя. Иначе за симптомите, аз имам само нещо като подръпвания в корема, но от време на време. Гърдите не бих казала, че ме болят повече от обикновено преди цикъл. Но ми е първи опит, та не знам..
Стискам палци на всички!

# 6
  • Мнения: 13 950
Записвам се и аз, пък дано скоро да има с какво да се отчета   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 000
  успех на всички  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 368
Бистракова, според мен на 12 ден ще покаже теста, но както си знаеш и си го чувстваш. В нашата клиника казват да правим тест на 11 ден.
Амини, стискам палци за хубава яйцеклетка! Стискам палци и се моля за всички нас! Praynig

# 9
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Ивка, нали се сещаш, че хормоните, с които ни тъпчат, са основание гърдите да са последният сигнал за наличие или липса на бременност. Твърдението на противното е абсурно. Много ми беше харесала дефиницията на една съфорумка - прогестеронови гърди  Naughty
Аз този път нямах никакви симптоми.

# 10
  • Мнения: 13 950
Иви и ти не се предавай, важното е че имаш надежда  Hug
Успех на всички с и без симптоми  Peace

# 11
  • Мнения: 1 220
И аз предполагам, че ще покаже, но някакси ме е страх от истината, сега съм поне в някакво положение на надежда Simple Smile Глупаво е, но.. Лошото е, че се пада в неделя, да не се наложи да отлагам до понеделник, че съвсем ще лудна Simple Smile
А момичета според вас, ако опитът е неуспешен, кога горе-долу идва цикълът? Може ли да закъснее заради прогестерона?

# 12
  • Мнения: 203
Запис и от мен . Многооооо късмет и успех на всички   Praynig Wink

# 13
  • Мнения: 1 220
Оф момичета май ми идва.. съвсем леки кафяви капчици видях, днес ми е 28 ден от цикъла. Ужасно просто  Cry

# 14
  • Мнения: 292
Оф момичета май ми идва.. съвсем леки кафяви капчици видях, днес ми е 28 ден от цикъла. Ужасно просто  Cry

Не се отчаивай мила,и при мен точно на 12ден  прокървих и много се изплаших,но всъщност това е било имплатационно кървене така,че стискам палци.Успех,мила  Hug

Общи условия

Активация на акаунт