Ароматен дом, или ароматизирани свещи и спрейове

  • 86 768
  • 450
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 281
оооох, зная,  скъпо е, ползвам го като терапия Simple Smile ама са страхотни и траят дълго. За подарък е направо breath taking и понеже съм фен на нишовата парфюмерия, обаче още не смея да пиша в парфюмната тема, че и така ми е разоряваща, се каня да пробвам на tiziana terenzi  и т.н. Не ми се мисли...

Последна редакция: пт, 28 авг 2020, 18:48 от GlowFlow

# 316
  • Мнения: 10 212
Наистина е малко повече фенско, отколкото да е заради ефективност. За безвредност пък и дума не може да става. Има отлични и несравнимо по-евтини алтернативи.

# 317
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 519
оооох, зная,  скъпо е, ползвам го като терапия Simple Smile ама са страхотни и траят дълго. За подарък е направо breath taking и понеже съм фен на нишовата парфюмерия, обаче още не смея да пиша в парфюмната тема, че и така ми е разоряваща, се каня да пробвам на tiziana terenzi  и т.н. Не ми се мисли...

Не съм попаднала на тях на живо и може би е за добро. Цените им са много солени. Това си е лукс, не става дума за съставки или безвредност. За мен Ритуалс нямат алтернатива, въпреки че имах една любима на Глейд, която също купувах редовно, но я спряха. Антитабак - ухаеше божествено за дрогериен продукт. Янки и подобни също съм имала много, но пак се връщам при любимите ми.

Подариха ми свещ на Guerlain - изключително слаба.

# 318
  • Мнения: 10 212
Е, как да не става дума, става дума за всичко. Simple Smile Мерцедес е Мерцедес, защото е съвкупност от качества, а не защото е набеден за лукс, с който да си ласкаем самолюбието. Simple Smile Така и с ароматизаторите. За да оценя нещо, трябва да ми покажат качествата му, които да са с конкурентно предимство, а не цената му.

# 319
  • София
  • Мнения: 547
Купих си от ароматите в шишета с пръчици от Зара хоум. Доста избирах в магазина да е лек аромат и да ми харесва. Като го сложих вкъщи обаче се оказа, че доста силно ми мирише. А и жилището не е голямо. Дори само с една клечка ми се струва силно накъртващо и ме дразни.
Какво ще кажете, има ли някакъв вариант да се намали още интензитета?

# 320
  • Мнения: 10 212
Защо не пробваш да махнеш всички клечки като начало, дръж бутилката отворена и някъде до прозорец, който отваряш или до входната врата. Далече от спалнята и от кухнята. Предполагам, че така ще е само в началото, скоро ще поизветрее и ще ти трябват пръчиците. 🙂

# 321
  • София
  • Мнения: 547
Благодаря, soul81 Simple Smile ще пробвам така да видим

# 322
  • София
  • Мнения: 9 606
Аз като абсолютен лаик, който засега само чете в темата имам въпрос. Шишенцата с пръчици могат ли да се разлеят, ако бъдат съборени, или има някаква защита?
Все още съм в процес на избор на подходящ ароматизатор - с котка и 7-г. дете сме + племенницата ми идва често, тя е на 3 г. Трябва да е нещо безвредно и в същото време да няма риск от разливане, чупене и др. Май изборът ми се ограничава до пластмасовите изпарители по ДМ и Лили. Или някоя свещ, ако намеря такава, която мирише силно без да гори.

# 323
  • Мнения: 2 232
Ами няма плътен стопер, могат да се разлеят, въпреки че гърлото е стеснено, могат и да се пръснат на земята, защото обикновено са стъклени.

# 324
  • София
  • Мнения: 547
Pandachina, абсолютно могат да се разлеят. Моето беше затворено с тапа, и в кутията имаше един пръстен с дупка, който се слага отгоре като се махне тапата - хем дупка, хем напълно хлабав. Аз не бих била спокойна с деца и/или домашни любимци. Може би ако се сложи някъде високо.

# 325
  • София
  • Мнения: 9 606
Благодаря ви за отговорите!

# 326
  • Мнения: 1 719
Аз като абсолютен лаик, който засега само чете в темата имам въпрос. Шишенцата с пръчици могат ли да се разлеят, ако бъдат съборени, или има някаква защита?
Все още съм в процес на избор на подходящ ароматизатор - с котка и 7-г. дете сме + племенницата ми идва често, тя е на 3 г. Трябва да е нещо безвредно и в същото време да няма риск от разливане, чупене и др. Май изборът ми се ограничава до пластмасовите изпарители по ДМ и Лили. Или някоя свещ, ако намеря такава, която мирише силно без да гори.
Добре де, за ароматизаторът се тревожиш, да не го разлеят, а за котката не се тревожиш как ще диша. Не се ли сещаш колко по-силно обоняние имат и как ще я тормозиш?

# 327
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Какъв е този тон?  Темата е за ароматизатори, не за котки. И ако не мисли за обонянието на котката, какво ще направите? Виртуален шамар?

# 328
  • Мнения: 10 212
Pandachina, мислила ли си за вариант аромадифузер? Можеш да го ползваш както с етерични масла, които са дори лечебни (трябва да си провериш кои са съвместими с бременни и бебета, ако имате такава ситуация), а също и с ароматни масла в различни композиции. За котето нищо не мога да кажа, не му познавам потребностите.

# 329
  • Мнения: 4 353
И аз се записвам с един въпрос.
Знам че моят ще е най-лаишкият от всички, но съм се затрупала със свещи, и няма какво да ги правя..... Има ли изпитана рецепта сама да си направя свещ? Имам прекрасни натурални аромати, и една грамада ( буквално) свещи, които не горят ароматно и това е. Свиди ми се да ги изхвърля....

Общи условия

Активация на акаунт