Нисък хемоглобин 104?

  • 11 902
  • 47
  •   2
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 877
ако не се консултираш специално с хематолог, все ендо нищо не си направила. знам от опит. с наследствена анемия съм. хемоглобин 93 , послендо не се знае колко е , понеже от ЖК не са ме пращали на изследвания. аз си свикнах с ниското ниво на х. и нищо ми няма. така че, има огромна разлика в причината з анискиа хемоглобин - т.е. дали се дължи ан желязодефицитна анемия  - тя се контролира с богати на Ж храни, или на наследтсвена анемиа - тогава каквото и да ядеш все тая. естествено витамини , почивка , така каза хенатолога. сега разбираш ли, защо на едни с Х 100 им е лошо и припадат, а други с по - ниска стойност са ОК.
всичко друго са пранзи приказки.
пс. продуктите малтофер и прочие подпомагат само желязодефицитната анемия. аз колко такив аизпих докато се разбере, че желязото ми е завишено дори, а хемоглобинът все остава под границата....а сега де Simple Smile). причината е , че хемоглобинът не е един вид Simple Smile и в заивсимост от анемията, нивото му се промения според съответния вид. отделно да кажа - моят е нисък, а на бебенцето е напълно ОК! слава Богу! така че не се заслушвайте прекалено по докторски теории. ако слушах трябваше да припадам по улицата. а аз съм Ок, дори чудесно!

# 16
  • Мнения: 7 640
В12? А Желязо?

# 17
  • Мнения: 233
Миличка ама моляте не се притеснявай.Моя е 78 и пия Малтофер.За един месец го качих на 80 и да ти кажа честно това не ми пречи.Чувствам се отлично.Може и от лабораторията да не изчисляват точно. Thinking

# 18
  • Мнения: 8 505

И аз това щях да попитам.

# 19
  • на село
  • Мнения: 3 926
Копирам си мнението, което беше по една подобна тема
 от преди 3-4 дни:

И с двете имах анемия.
 При първата бременност бях на инжекции, но това беше преди сумати години и тогава така действаха.
 С втората пих Малтофер дори и след раждането, понеже при самото раждане доста ми падна хемоглобина.
 Малката ми дъщеря имаше силно изразена жълтеница с високи стойности на билерубина / не съм сигурна, че така се пишеше/ дори я задържаха в микропедиатрия, но това не беше от моята анемия, а от кръвно -груповата несъвместимост със съпруга ми.
 При голямата - нямахме жълтеница.
 А анемията си я имам още, миналата пролет хемоглобина ми беше -96, но май съм си свикнала така, не ми пречи.

А по въпроса има още доста изписано във форума.

# 20
  • Мнения: 696
Не ти е чак толкова нисък хемоглобина, че да се притесняваш.
През цялата ми бременност хемоглобинът ми не успя да се качи повече от 91-92. Пих Малтофер, Тотема и разни други и нищо не помогна. Всичко обаче беше наред. Тъй че не се притеснявай!

# 21
  • Мнения: 5 103
Аз също съм с анемия, сега през бремеността доста ми е паднал хемоглобина на 95, но пия феро-фолгамма, дано се дигне, но повтарям човек през устата на ден неможе да усвои повече от 1гр., ако падне още ще се наложи венозно при мене да ми го вдигнат.
Надявам се да се вдигне до 120 до края на бременоста.

# 22
  • Мнения: 1 588
Здравейте и от мен!
и моят хемоглобин е нисък- 97, но го установих без лекарска намеса, т.е. сама си направих изследванията.
Доколкото знам, от ЖК трябва да ти дават талони за изследвания на кръв и урина всеки месец, а към края на бременността - на всеки 2 седмици.

# 23
  • Мнения: 3 042
Не се притеснявай. Нормално е през бременноста хемоглобинът да падне. Аз също имах нисък хемоглобин през втората си бременност /установи се при изследванията в 4м/ и ми предписаха желязосъдържащ медикамент "Малтофер Фол", когато в 8м си направих изследвания всичко беше ок.

# 24
  • Мнения: 40
Благодаря на всички за бързите отговори.Ами надявам се че скоро всичко ще е наред.Лекаря каза че желязото ми е добре и затова нищо не ми даде.Иначе се чувствам много добре, имам голям апетит и бих казала че съм надебеляла до тук с 14кг Simple Smile(направо ме е срам да го кажа).Благодаря още веднъж!

# 25
  • Мнения: 1 440
Всичко е в реда на нещата!Успех!

# 26
  • София
  • Мнения: 626
Нормата на хемоглобина при бременни е 100


# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Аз съм с наследствена анемия таласемия, но успоредно с нея през бременността развих и желязодефицитна. В 7-ми месец моя хемоглобин беше 95, а в 9-ти месец /след курс лечение с В12/ се вдигна на 108. Родих съвсем нормално.
Искам само да те посъветвам да обсъдиш с доктора който ти следи бременността това че са ти предписали В12 защото при мен от него не само аз наедрях доста но и бебето стигна 4100 гр.

# 28
  • Мнения: 1 588
Нормата на хемоглобина при бременни е 100

Това пък откъде? Пък и нормата сигурно зависи от срока на бременността.

Моята гинеколожка ми каза, че за около 30 г.с. нормата е 110.

# 29
  • Мнения: 1 382
И аз знам,че е 110 нормата при бременност,аз бях със сто през 8-я месец.Вдигнах го до 111 с Феро-градумет  Peace,а в епикризата на раждането пишеше 127  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт