Често уриниране

  • 6 661
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте Simple Smile Днес по обяд четох, че хората ходят между 6-8 пъти на ден до тоалетна, аз в 13ч започнах да броя колко пъти ще ида до сега... 100% са над 15 ... не знам вече какво да правя... Пия вода нормално, не се наливам, не ми щипе, нямам проблеми с бъбреците.  Най-тъпото е , че не винаги когато уж ми се доходи  пускам нещо, понякога сякаш просто изпитвам нужда да седна на цукалото , колкото и смешно да звучи  Embarassed Вече почвам да си мисля, че имам проблем със захарта, но четох признаците не отговарям на всички , освен с честото уриниране.
Още по неприятно е , че вечер като си легна не мога да заспа, докато поне 3-4 пъти не ида до тоалетната само ей така да си поседя ... МОЛЯ ВИ помогнете!! Някой ако знае какво да ме посъветва какво да правя  Rolling Eyes

п.п В чужбина съм от 3 месеца и нямам все още осигуровки и не мога да ида на лекар, а в България преди години бях питала личната, пускахме урина всичко беше 6  Shocked

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
....вечер като си легна не мога да заспа, докато поне 3-4 пъти не ида до тоалетната само ей така да си поседя ...

п.п В чужбина съм от 3 месеца и нямам все още осигуровки и не мога да ида на лекар, а в България преди години бях питала личната, пускахме урина всичко беше 6  Shocked

Според мен си стресирана или имаш някакво ОКР. От кога си така?
Иначе за всеки случай си вземи от аптеката тест за уроинфекции. Може да си се заразила с ешерихия коли, които се лекуват с антибиотици и са доста упорити.

# 2
  • Мнения: 33
Стресирана съм от новата среда, но честото ходене до тоалетната е отдавна, просто сега стоя в къщи и се замислям какво се случва  Confused Тези ешерихия коли не са ли които предизвикват цистита? 

Утре ще видя за този тест . Благодаря Ти многоо   bouquet

# 3
  • Мнения: 33
А междудруго преди 2 седмици пих антибиотик, който беше за инфекции (възпалиха ми се мъдреците) мисля, че щеше да помогне при тея еше... нещо си коли ..   newsm78

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
А междудруго преди 2 седмици пих антибиотик, който беше за инфекции (възпалиха ми се мъдреците) мисля, че щеше да помогне при тея еше... нещо си коли ..   newsm78

Не разчитай на това.

Преживяла ли си някакъв стрес? Моя приятелка имаше сериозен психологически проблем след една операция. Беше си внушила, че има проблем с бъбреците, защото постоянно й се ходеше до тоалетна. Мина през всички нефролози в града, направи всички изследвания. Нищо й нямаше. Държеше се като обсебена. Не можеше да слезе до магазина, който се намираше до самия й вход, без да мине през тоалетната и като се прибере след 3 мин. пак отиваше.
Направи си теста за уроинфекции за първо време.

# 5
  • Мнения: 297
Да, направи си теста. По телевизията го рекламират. Май се казваше "ЧЕРТО". Също така си вземи и чай на ЦЯРЪ за бъбреци.

# 6
  • Мнения: 33
Добре! Утре ще ида да видя дали тук има такъв. Ще пиша за резултата. Благодаря  Hug Peace

# 7
  • Мнения: 4 500
Филмираш се  Hug Мис Джулай е права, според мен. За да ти е мирна главата, пусни си 1 стерилна урина с антибиограма, 10-ина лева е в БГ, там където си не зная колко е.
Може заради АБ да имаш гъбки, но едва ли....Така като те чета е на психична основа  Hug

# 8
  • Мнения: 172
Да не е цистит, но да нямаш болката, понеже си го туширала малко с антибиотика. Но може и от стрес да е. По-спокойно я карай. Най-добре е дас отидеш на уролог когато се оправиш здравните.

# 9
  • София
  • Мнения: 235
Аз имам подобен проблем, не точно с честотата на ходенията, ами някакъв тик като пипна вода и получавам силен позив за уриниране. Така е от както родих, най често се случваше като вдигна малкия на мивката да му мия дупето.(мисля че допълнително се подсилваше от това че съм вдигнала тежест) Много е неприятно защото едвам се сдържам и аха аха да се изпусна. Бях при гинеколога, споделих му този проблем той много се учуди, гледаха ме на ехограф и всичко си е на мястото си. Прати ме и при колегата си уролог но по скоро защото случая бил много "интересен" и не бил чувал такова нещо, но аз така и не стигнах до него. И до сега съм така само че малко по рядко. Въпроса е , че всъщност като отида се оказват 5 капки. И аз си мисля че всичко идва от "главата " Simple Smile

# 10
  • Мнения: 33
Аз имам подобен проблем, не точно с честотата на ходенията, ами някакъв тик като пипна вода и получавам силен позив за уриниране. Така е от както родих, най често се случваше като вдигна малкия на мивката да му мия дупето.(мисля че допълнително се подсилваше от това че съм вдигнала тежест) Много е неприятно защото едвам се сдържам и аха аха да се изпусна. Бях при гинеколога, споделих му този проблем той много се учуди, гледаха ме на ехограф и всичко си е на мястото си. Прати ме и при колегата си уролог но по скоро защото случая бил много "интересен" и не бил чувал такова нещо, но аз така и не стигнах до него. И до сега съм така само че малко по рядко. Въпроса е , че всъщност като отида се оказват 5 капки. И аз си мисля че всичко идва от "главата " Simple Smile
От днес реших да не мисля за това.. преди да изляза от вкъщи минах през тоалетната. Бях около 1  час и половина навън, разбира се още докато бях в автобуса се сетих, че ми се ходи до тоалетната, но реших, че няма да ходя , навръщане вече съм във входа ейй щях да се изпусна .. качих се седнах на цукалото 5 капки .. Дори и идея нямам как да си го избия от главата Sad Като се замисля майика ми е същата като се прибира от работа хвърля всичко в коридора и бяга в тоалетната, но аз я чувам тя пишка сигурно 30 секунди без да спре, а при мен не е така  newsm78 newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 235
Аха, като се замисля и моята не може без тоалетна да издържи дълго време, може да е наследствено знам ли. И аз си я спомням като дете как нахълтва в къщи, хвърля всичко в коридора и тича към тоалетната.

# 12
  • София
  • Мнения: 235
Ако искаш пробвай все пак с едни билкови хапчета прочистващи уриналния тракт, на основата на брезова кора са, аз съм предразположена и към цистит, преди години се излекувах от хроничната му поява заради възпален пикочен мехур ( направиха  ми изследване при нефролог, тъй като възпалението стигаше до бъбреците и получавах кризи) трябваше да се налея с вода и на специален ехограф да установят удебелени стени на мехура ( тоест възпалени). Тогава ми предписаха Неоренал курс за 3 месеца, от тогава не се е повторило нищо от проблемите ми. Супер доволна съм и ако усетя нещо леко да ме дразни или да ходя за 5 капки, веднага изпивам 2 таблетки (обикновенно в началната фаза повече не ми трябват на следващия ден забравям и всичко е ок). Консултирай се с някой уролог, но мисля че можеш да пробваш за една седмица примерно, мисля че нямат противопоказания, идеята им е като на тези които рекламират с червената боровинка, които обаче на мен изобщо не ми действат.
 

# 13
  • Мнения: 33
Ако искаш пробвай все пак с едни билкови хапчета прочистващи уриналния тракт, на основата на брезова кора са, аз съм предразположена и към цистит, преди години се излекувах от хроничната му поява заради възпален пикочен мехур ( направиха  ми изследване при нефролог, тъй като възпалението стигаше до бъбреците и получавах кризи) трябваше да се налея с вода и на специален ехограф да установят удебелени стени на мехура ( тоест възпалени). Тогава ми предписаха Неоренал курс за 3 месеца, от тогава не се е повторило нищо от проблемите ми. Супер доволна съм и ако усетя нещо леко да ме дразни или да ходя за 5 капки, веднага изпивам 2 таблетки (обикновенно в началната фаза повече не ми трябват на следващия ден забравям и всичко е ок). Консултирай се с някой уролог, но мисля че можеш да пробваш за една седмица примерно, мисля че нямат противопоказания, идеята им е като на тези които рекламират с червената боровинка, които обаче на мен изобщо не ми действат.
 
Днес ще ходя до аптеката за уротест, ако се окаже положителен ще си взема такива таблеткии.. многи ти благодаря за отговора  Hug Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 235
За нищо, само гледай дозировката, не знам от кои ще намериш при теб, но са няколко вида с различна концентрация тези например са форте и се пият по едно две на ден - http://apteka.framar.bg/30030614/%D0%BD%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B5% … 0-%D0%BC%D0%B3-20

Общи условия

Активация на акаунт