Сполучливи имитации на маркови парфюми - 6

  • 131 785
  • 725
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 2 377
Касиди, благодаря за отговора.  
Мисля, че в грешен сезон съм го пробвала, това е парфюм за лятото. А колежката е на 20 години Grinning
П.С. Заинтригува ме с белия парфюм Simple Smile

# 301
  • Мнения: 2 622
Момичета, в случай, че не сте видели, трампя една рефанска Черна орхидея за нещо по-незадушливо Simple Smile количеството е около 20-25 мл. беше 30 мл. с 30 капки. Ароматът много ми харесва, но не мога да го изтрая.

# 302
  • Бургас
  • Мнения: 883
uote author=magicjo link=topic=806735.msg29582173#msg29582173 date=1417107844]
Kasidy, в бяло шише е Tom Ford Purple Patchouli. Името на Jodex е Polaris.На Estee Lauder има имитация на Pleasures. 
[/quote]   Вече се сдобих с цели шест имитации от Джодекс в Бургас,,от които пет са на Том Форд. Purple patchouli наистина се казва Polaris,но е в прозрачно шише,току що го погледнах. В бяло шише въобще не помня имитация на Том Форд,а мисля че White patchouli не го и предлагат.  Grinning Белите шишета бяха не едно и две. Аз например имам в бяло шише имитация на една от версиите на Black xs. Друго бяло,ако не се лъжа,беше Fuel for life Diesel.  Най-добре отиди там и попитай  Grinning Първият път,когато ходих,се ужасих от продавач-консултанта, даже бяха две,не знам защо  Shocked, нищо не знаеха,гледаха си списъка и пак объркаха,това което исках да видя,познах парфюма по описанията на съфорумките тук. На следващия път обаче друго момиче ме обслужи изключително компетентно  Wink Kasidy, говоря за магазина в Бургас,защото мисля,че работиш наблизо. Ако не се лъжа,си купих от теб два парфюма и измирисах поне още 22  Sunglasses Беше перфектна и ме впечатли много приятно  Hug

# 303
  • Мнения: 1 339
До събота ще съм в София. Има ли около ВМА Рефан и от другите ароматни магазинчета?
Съвсем наблизо не знам да има. От тези, които знам най-близо са ти в подлеза на НДК - D&P (0879 055 603 - това им е телефона) и след това - на Витошка има Рефан и Баргело.

P.S. Искам да попитам ако може някой да ме ориентира: Бях взела няколко парфюмчета от Заг Зодиак да ги пробвам, но 2 бяха без номера, че им бяха свършили. Записах си ги като: Be delicious Donna Caren и 61NA Noa Cacharel. Единият ми харесва, а другият не. Този, който изобщо не ми харесва мирише на сапун. Сапун и нищо друго и то както клежката ми се изрази: ретро сапун. Едва изтърпях цял ден този силен и задушлив парфюм. Честно казано имам сапуни, които миришат хиляди пъти по-хубаво. Та мисълта ми е кой от двато е той?


От ВМА надолу посока 5-те кьошета от дясната страна има фирмен магазин на Рефан на ул. Тунджа 18 и е много добър.
От 5-те кьошета пък може да вземеш трамвай за една спирка, посока бул. Македония и там на номер 10, съвсем близо до спирката е магазинът на D&P.

Успех. Simple Smile

# 304
  • Мнения: 1 339
KDS, благодаря за изчерпателната информация, ще намина към Рефан тези дни да пробвам новите аромати   bouquet

Аз идвам да ви се похваля, че вече съм горд собственик на Shiseido - Zen на D&P. Уникален аромат има, много е особен. Хем е свеж, хем ми ухае много на топло. Доколкото си спомням, нямаше пчелен мед в описанието му, но на мен точно такава асоциация ми навява. Много е траен и като цяло всичко, което си пръснах в магазина стоя много време. Мацнах си повече на китките от него и Light Blue и ароматите се усещаха и след 24 часа, при положение, че спортувах, къпах се, мих си ръцете много пъти. Очарована съм  Peace А Light Blue  е много добре направен, лятото ще заложа на него. И на Рефан много ми харесва, но този ми се струва, че ще е по-траен.
Чудех се Zen дали преди не са го имали Рефан или въобще да е имал друга имитация? Много ми е познат или ми напомня не нещо или някой, но все още не мога да установя на какво.
Пробвах и Черната орхидея в магазина на D&P от любопитство, нали allforone я препоръча. Уверих се, че е страхотна! Сега ползвам Рефанската, но може би като свърши, ще си взема на D&P. Жената в магазина каза, че е станала много масов парфюм, не минавал ден без да се продаде поне една бройка от него. Това много не ми хареса, но ароматът толкова ми допада, че го преживявам  Mr. Green

Много се радвам, че са ти харесали Zen и Черната орхидея.

Zen го имитират Баргело и Лорис, но нямам впечатления как са версиите им. Рефан не са го имали.

Орхидеята на D&P наистина много се купува, но не мисля че лесно може да стане масов парфюм, защото все пак ароматът е специфичен. Тяхната версия, както и преди съм споделяла за мен е добра и много трайна- издържа часове наред.

# 305
  • Мнения: 1 339
Ще ми бъде интересно, предполагам не само да мен да се споделят, ако има мнения и за други парфюми на Jodex имитиращи Том Форд.

За Sahara Noir, Tuscan Leather и Jasmin Rouge знаем, че са добри. Първите два ги имам и наистина качеството и трайността им за тази цена е отлично.

За Cafe Rose помня, че не бяха много добри отзивите.

Ако някой е пробвал друг, нека да ни сподели.  Simple Smile

# 306
  • София
  • Мнения: 2 377
Номерата на новите на Рефан оттук http://re-parfum.com/Netshop/refanwoman/ :
035 INCANTO SHINE (S. Ferragamo)
036 ANGEL ON DEMON LA SECRET (Givenchy)
037 MOLECULE 2 (Escentric Molecules)
326 DOLCE (Dolce Gabbana)
327 FLOWER IN THE AIR (Kenzo)
328 NERO ASOLUTOR (Roberto Cavalli)
329 BRIT RHYTHM (Burberry)
330 LONDON (Burberry)
332 212 VIP ROSE (Carolina Herrera)
333 ROSES DE CHLOE (Chloe)
334 MY BURBERRY (Burberry Parfums)
165 LACOSTE JOY OF PINK (Lacoste)
Мъжки:
410 UNLIMITED (Hugo Boss)
411 VALENTINO UOMO (Valentino)
412 BRIT RHYTHM men (Burberry)

Последна редакция: пт, 28 ное 2014, 00:36 от Vesika

# 307
  • Бургас
  • Мнения: 883
334 MY BURBERRY (Burberry Parfums) Днес се сетих, че пропуснах да кажа за този. Тук все още не са го заредили, мисля че тази или другата седмица казаха, но го чакам с нетърпение. Оригиналният парфюм излезе през септември тази година, изключително бърза реакция от страна на Рефан  Laughing Сега остава само да са го направили добре Grinning

# 308
  • Мнения: 1 339
334 MY BURBERRY (Burberry Parfums) Днес се сетих, че пропуснах да кажа за този. Тук все още не са го заредили, мисля че тази или другата седмица казаха, но го чакам с нетърпение. Оригиналният парфюм излезе през септември тази година, изключително бърза реакция от страна на Рефан  Laughing Сега остава само да са го направили добре Grinning

Какъв е като аромат оригиналът, ако може да ни го опишеш?

# 309
  • Бургас
  • Мнения: 883
Ще ми бъде интересно, предполагам не само да мен да се споделят, ако има мнения и за други парфюми на Jodex имитиращи Том Форд.

За Sahara Noir, Tuscan Leather и Jasmin Rouge знаем, че са добри. Първите два ги имам и наистина качеството и трайността им за тази цена е отлично.

За Cafe Rose помня, че не бяха много добри отзивите.

Ако някой е пробвал друг, нека да ни сподели.  Simple Smile
Аз изпробвах всички на Том Форд в Джодекс. Половината са сложени при мъжките. Взех си няколко, но честно казано още не мога да свикна с тях и имам чувството, че по-скоро това се дължи на Джодекс, а не на миризмата на оригиналите  Laughing Писах по-горе, че не мога да дам отзиви за сходство с оригиналите просто защото няма къде да ги тествам. Това, което мога да кажа със сигурност е, че Табако Ванил на Джодекс се различава от Табако Ванил на Рефан. Освен това откъм трайност - всички са изключително трайни и мноооого миришат, през първия половин час направо ме дразнят  Rolling Eyes Не съм много добра в описанията, затова впечатленията ми според моя вкус:
Cafe Rose - много роза, предимно нея усетих, не е особено интересен;
Champaca Absolute - този е силен и сладък, с конячена нотка, хареса ми и си го взех http://www.fragrantica.com/perfume/Tom-Ford/Champaca-Absolute-6147.html
Japon Noir - не ми хареса, не знам защо, много силно сапунено ми лъхна, но е пръскан само на листче в магазина;
Jasmin Rouge - тук жасмина беше направо обсебващ, не можах да го понеса, въпреки че четох добри отзиви;
Noir de Noir - този е при мъжките, отново има роза, пачули, но се усещат и други сладки и дървесни нотки, които го правят интересен, взех си го; http://www.fragrantica.com/perfume/Tom-Ford/Noir-de-Noir-1822.html
Purple Patchouli - определено ми хареса, и него взех; основно пачули и амбър се усещат като че ли -http://www.fragrantica.com/perfume/Tom-Ford/Purple-Patchouli-1848.html
Tobacco Vanille - той си е класика, мирише ми точно на луксозен табак и ванилия  Laughing, май ми хареса повече от рефанския, но не знам кой е по-близкия до истината  Grinning
Tuscan Leather - взех го без колебания, харесвам аромат на кожа, а и тук беше коментиран подробно
Violet Blonde - очаквах, че този ще ме впечатли най-много, заради ириса, виолетовите листа и кожата, но въобще не ми хареса, да уточня обаче, че отново е пробван само на листче в магазина. И накрая Sahara Noir - много добре  е описан назад в темата, води се дамски, но според мен определено също може да мине за унисекс. Интересен аромат, но в момента няма да го нося, затова се въздържах  Grinning

# 310
  • Deutschland
  • Мнения: 5 472
Блaгодaря, момичетa. Днес ще обиколя. Снощи минaх през един Лидл и бях любопитнa дa видя имитaциятa нa J'adore, окaзa се обaче че тестерa е със счупено пръскaлце( не ми се смейте) Sad Не можaх дa го пробвaм. От бaш лидълските имaше сaмо имитaциятa нa Мaдмоaзел Коко, която aз имaм вече, но не и новият Sad

# 311
  • Мнения: 36 054
Новият нали знаеш, че е при луксозните храни, а не при козметиката? И трудно се вижда, защото повечето неща са в бели кутии.

# 312
  • виртуално
  • Мнения: 2 865
Новият нали знаеш, че е при луксозните храни, а не при козметиката? И трудно се вижда, защото повечето неща са в бели кутии.

вчера го търсих за подарък
казаха, че е само за промоцията и до изчерпване на количествата
няма да е постоянен асортимент
добре, че си купих  Peace

# 313
  • Мнения: 1 339
KDS, много ти благодаря за подробната информация, която си споделила!   bouquet   bouquet   bouquet

Моля те, когато изпробваш тези, които пишеш, че си си взела- Champaca Absolute, Noir de Noir, Purple Patchouli и Tuscan Leather да ни споделиш как са при теб като трайност и развитие.

И да си ги ползваш със здраве и по най-хубавите поводи!  Simple Smile

# 314
  • Мнения: 36 054
Скрит текст:
Новият нали знаеш, че е при луксозните храни, а не при козметиката? И трудно се вижда, защото повечето неща са в бели кутии.

вчера го търсих за подарък
казаха, че е само за промоцията и до изчерпване на количествата
няма да е постоянен асортимент
добре, че си купих  Peace

Възможно е, при нас май го имаше вчера. Днес ще ходя пак, ще погледна.  Wink
Ако някой се интересува, да драсне едно лс.

Общи условия

Активация на акаунт