за сокчетата и захранването

  • 1 181
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 288
аз опитах със сокче във втория месец по съвет на педито. и се чудех защо детето пищи. ама толкова ми е бил акъла. седнах и изчетох почти всичко във форума. край със сокчетата, поне до годинка. сега мисля да захранвам със зеленчуково пюре или каша. доколкото разбрах каша е по-препоръчително, ако наддава по-малко или зеленчуково пюре- ако е много шишкаво бебчето. може би ще изчакам още 1 месец и тогава ще почвам захранването.
а относно схемите на захранване- провери в темата как върви захранването. там има много схеми, много подробни- по час, по лъжички и т.н.

# 16
  • Мнения: 6 243
Момичета, ако дадете сега и една здравословна дневна схема на захранване за 6 месечно лакомо бебе по часове, цена няма да имате- колко хранения, в колко часа кашата, след колко време пасирания плод и т.н.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20919.0
Това е схемата, която аз използвах, а по моя препоръка, още доста мами. Изпробвана е вече  Grinning Ако ти допадне - давай по  нея.

За соковете - аз самата не съм им фен като първа храна, като знам какво докараха на сина ми преди години. Само че наскоро ми попадна схема за захранване със сок, препоръчана от доста добър педиатър и проведена успешно. Захранването е направено при следните условия: детенцето е било навършило 6 м., изключително кърмено. Даван е промишлено приготвен, а не домашен сок, който задължително е разреден с вода в голямо съотношение на водата към сока. Започва се с 1 лъжичка и се увеличава с по една л. дневно до достигане на количество от около 50 мл., което не замества кърменията.

На въпросът ми защо купен, а не домашен сок, майката ми отговори, че педиатърът се е мотивирал с контролът за качество и вредности на вносните сокове (в случая е използван "Хип").

Аз самата не бих направила такова захранване, а да давам по 2 лв. за сок, който след това да хвърлям или да давам на таткото да пие - без мен.

# 17
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ами според мен няма смисъл да го насилваш детето щом не иска соковете ...то само си усеща  Peace да не говорим,че щом сте само на кърма те са излишни
така,че според мен си взела добро решение да не даваш сокове и да се захраните към 6 месец,живот и здраве и ние  ще се захраним тогава Peace

# 18
  • Мнения: 4 242
Схемата която хапката е дала е много подробна, удобна и добра. И аз захраних по нея! Peace

# 19
  • Мнения: 79
благодаря ти от сърце, сладка хапке

# 20
  • Мнения: 11 547
И аз захраних по схемата от "онова" време-първо сок после плодово пюре,зел.пюре но всичко това изместено с месец по-късно от препоръките на педката.Просто не бях чела за късното захранване. noНо както каза eforina важното е да спазваш една схема и да се я спазваш.За сега сме нямали проблеми надявам се и в бъдеще да е така. eat

# 21
За сокчета още е прекалено рано.По препоръка на нашия педиатър започнахме първо да заместваме едно хранене със зеленчуково пюре от един вид около 10-тина дни,после друг вид пак долу-горе толкова и така около месец. След това започнахме с месно пюре -заешко,пуешко и пилешко пак по 10-тина дни.След това започнахме с черен дроб и сега ще започваме захранване с телешко. Освен пюре давам кисел и банан, но моя син е на 7 месеца. Пропуснах да кажа, че от 3-4 дни давам и попара.   chef

# 22
  • Мнения: 403
Започнах да давам сок от ябълка и морков в 4м., но много скоро след това отказа да ги пие. Не я насилвам.

Общи условия

Активация на акаунт