Мрачно е навън и капе, МАЙско бебе мама хапе

  • 23 705
  • 744
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 155
Добро утро момичета  Simple Smile И ние снощи заспах ме късно към 12 и разбира се после почна да кашля та докато се нагласим да не кашля стана към 2 часа  #Cussing out smile3511 От сабота малката спи при нас , че като спи много се върти и разбирасе заради многото слунка и по някога сополите и малката кашля, за това я слагам при нас да я обръщам и естествено цяла седмица не мога да се наспя и направо вече полудявам  smile3507 smile3511
поне ни беше утеха разходката , но сега започна да прехвърча сняг при нас и ще се разминем с разходката.
Така че ми остава само да си изпия кафето на спокоиствие за 2 мин  Joy и да започвам да и правя пюрето и после  newsm79 newsm28 1dishes
до после момичета  Simple Smile

# 406
  • Мнения: 1 557
Добро утро!

miglena_vl, жълтък и аз не съм давала, оставила съм го за след нова година, другият месец ще въвеждам глутена.

Аз май съм голяма "късметлийка", откакто пуснах поръчката в Хипо, ни стон, ни вопъл от тяхна страна, а аз си чакам, дано все пак дойде, че бях поръчала все неща, които ми трябват и бяха доста изгодни. От там си бях поръчала и количката, тогава пак проблем, обадиха ми се, че не намират оригиналният кашон и ще ми я пратят в каквото намерят. Като пристигна пък нямах опция за преглед, беше ме много страх да не са ми пратили ползвана и върната количка, в крайна сметка всичко беше наред.

Последните няколко дни май пак сме в някакъв период, малката не позволява да се отделя от нея, не мога да седна да чета нещо на лаптопа, а за излизане от стаята не може и да става дума. Трябва да седя до нея иначе направо се дере от рев и текат ония сълзи ooooh!. То поне да спеше през деня, а тя спи 3 пъти по 30 мин, а аз през това време кое по-напред да свърша.

Пак се почна, отивам при нея!

# 407
  • Мнения: 300
Привет и от нас Simple Smile Ние тази нощ си имахме новородено - през 3 часа се буди да яде и голям рев Sad Снощи от 9 се приспивахме и заспахме чак към 12. До тогава унасяне и будене през 15 мин. Поне утре заминаваме за седмица при мама и ще има кой да помага. Пък може и да се наспя Grinning. Сега изпратихме тати на работа. Ееее, голям рев... Много си го обичаме и не можем без него. Какво ще правим като цяла седмица няма да е в БГ?
За жълтък, на нас педиатърката ни каза от др месец. За сега ни било рано.

# 408
  • Мнения: 155
Да се включа и аз за жълтъка  Simple Smile И нашата педи ни каза че като почнем да въвежда ме месото тогава , а уж миналия месец каза от този кои знае  newsm78

# 409
  • Мнения: 206
mishka88 за Хиполенд до колкото се сещам пуснахме заедно поръчката имаш още дни там пишеше до 7 работни дни ще дойде а този път и подарък дават... и нашата количка е от там но с нея имахме проблем бяхме поръчали лилава а ти ни пратих синя но се свързахме с тях и ни я подмениха.
За жълтъка на нас ни казаха да почнем от 6 месец но аз на своя глава реших да изчакам малко иначе ни обясни два пъти в седмицата по 1/4 и да не е в ден е който ще яде месо.
Днес Дари е добре тази нощ не е вдигала температура спа си сравнително добре легна в 20:30 и първото и будене беше в 4:30 дадох и залъгалката и продължи да спи до 7:20 много по добре е от предишните нощи на всеки 40 минути дано скоро си влезе в режима от 20:30 до 8:00 поне за да си отпочина най на края. От няколко дни я забелязвам да си смуче палците това никак не ми харесва  Naughty аз съм си смукала палеца до доста голяма едва са ме отучили помня че постоянно ми казваха че ще ми се смеят другите деца и когато отидох на градина не ме беше страх да заспя че да не си лапна пръста и да ми се смеят та по тази причина не искам да си смуче нейните

# 410
  • Мнения: 300
djufinka, дано да ви минава вече. И никакви температури повече. Ние преживяхме голям кошмар когато беше на 17 дни и вдигна 38,6. 10 дни лежа в болница, и то без мен. Виждах го за половин час на свиждане. Дано всички бебоци да са здравички и да радват нас и татковците :*
Моето момче не спи през деня. 2 пъти по 15 мин и това е. Не иска залъгалки. Голяма мъка е Sad И в количката неще. Като е по-топличко сме навън с кенгуру, но когато е по-хладно  сме си в къщи. Извеждам го за малко на терасата и това е. А така ми се иска да излезем, вече полудявам у дома Sad

# 411
  • София
  • Мнения: 529
Здравейте,
Аз влизам малко да помрънкам, че малкото пак се вкара в период.

 Цял ден е рев. Сутрин рев, обед рев и вечер пак рев. Нощно време да чукна на дърво си спи. Но през деня е нещо невероятно. Както си заспиваше сам и си спеше по 2 часа, така сега няма приспиване и спането е 30 минути. И рев рев. Рев за храна, рев за спане, рев за внимание. Ще откача. Главата ми ще гръмне. И е все тая дали го приспивам или го зарежа - рев до откат.
И само дишам дълбоко, защото ми иде да го изхвърля.

На всичкото отгоре, точно заспи и някъде забръмчи бормашина. Ама няма да бръмчат като е буден. Не, точно като заспи и 2 минути по-късно.

M_g_g, и макс не признава биберони никакви, шишета, силиконови зърна и подобните. Какво да го правиш - характер...
А защо не го извеждаш след като не вали? То и по-студено ще става, а те трябва да свикват. Няма цяла зима вкъщи да седи. Опаковаш го едно хубаво и навън. Ние вчера от 2 до 6,30 бяхме навън. С чорапогащник, шапка, ръкавици, чувалче на количката и сме ние. Иначе цял ден вкъщи особено тия дни откакто пак е в ревлива фаза - еми не мога да го изтърпя наистина. Тя главата отсега ме цепи зверски Sad

# 412
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Здравейте мамчета, виждам че има доста бебоци, които не са в настроение напоследък, ние също сме сред тях. От миналата седмица Лили не иска да спи както преди, заспива супер късно към 11-12, което не е нормално newsm78.
Мишка88 много ти благодаря ще пиша на Викториа за албума.
Да кажа докаде сме и ние с захранването Joy май сме яли всичко, жълтък и даваме през ден по половин. Месо също яде, но не и в дните когато яде жълтъка. Хляб 'яде 'една вечер около две трохи.
Какви коледни подаръци взехте? Аз и взех мече, което реагира на чувства newsm78 незнам обаче до колко ще и е интересно. Joy Вчера навършихме 6 месеца, а тати имаше РД, та Лили и торта яде Joy да де опита с пръстче, като преди това направи тортата на решето докато се опитвахме да я снимаме.
Мами, кажете ми за този ехограф, нали знаете че тук нищо не проверяват, трябва ли да ходя да питам личния за направление, защо го гледат на ехограф? Тук като питам за някакви изследвания ме питат какво и е, като кажа само за проверка ме отсвирват. Sad ами това е от мен хайде да видя албума и да се включим Rolling Eyes

# 413
  • Мнения: 417
Здравейте майчета Hug
Нещо напоследък ме хващат все по често лудите и не е добре положението. То и скапаното време още повече спомага за тези ми състояния понеже киснем вкъщи и тотално съм изпердашила Tired Така ми липсва слънчо и топлото време че ми се реве Sad
Желтък още не съм давала- казаха да почна ама мисля да е от другия месец. До сега е ял основните зеленуци, круша и оризова каша. Днес яде за 2-ри път царевична ама напарво дейтвах с размах - директно цяла порция   chef Омете си я цялата и се облиза доволно.  baby_neutral Утре пак ще е на познати вкусове и мисля в събота да му дам ябълка , че да му разнообразя тая круша. Дано няма реакция. И след нея вече почвам месото през ден.
Гледам масово бебоците са започнали късно да заспиват. Дано да е временно понеже направо ме съсипва това до последно да се въртя около него  - имам нужда и от лично свободно време  Crossing Arms
Катъо цяло напоследък и при моя пигмей е точно както  mishka88 го е описала и вече лудвам. Twisted Evil
Момичета аз предлагам да ги съберем всички криваци на едно място и да се оправят сами  Mr. Green  То май кажи речи всички ще са в кюпа   hahaha
За коледен подарък май ще бъде един уокър количка  и една тоалетна-пате  ( пеещо гърне 3 в 1 ) и двете на Фишър Прайс дето ги дебна в ebay santa2
Genni честита месечинка  Heart Eyes На ехограф гледат  органите дали са в норма и развитието им - бъбреци, пикучен мехур ...Тука това си е задължителен преглед за 6-ти  месец. Ако се налага излъжи нещо че да не те гледат като луда или пък да ти откажат. 

# 414
  • Мнения: 57
Аз не мога да ги разбера тия лекари, всички казват различно, ние месо още не сме давали, не е казала , каза че има време. Дани е най малкия от всички бебета , а никое друго май не е яло жълтък.
Да ви кажа и племеника не ядеше жълтък...може и ние да пропуснем като поотрасне малко и вземе да хапва повече пюрета и др. тогава.
Наистина има много неспокойни бебета, не знам какво става и нашия малко е по неспокоен, но не е нещо кой знае какво. От време на време и те си се кривят нямам как да са постоянно доволни  Joy
Аз нямам никаква идея какво ще му вземем...но до Коледа има време. Трябва да си измисля подаръци, че и бабите и дядовците и лелите и чичовците ще искат да му купуват, ама сигурно ще са някакви играчки, за сега дрехи не ми трябват Simple Smile

# 415
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Аз давам жълтък,през ден от една седмица.
Педи каза да давам  още преди месец,аз сега започнах.Мисля,че е пълноценна храна заради желязото.Аз по принцип съм със зелязодефицитна анемия и с кърмата едва ли и доставям необходимото желязо.
От два дни яде и кисел,много и харесва,но слагам и малко захар.
мишка88 на страницата на Хипото пише,че ще се забавят доставките,поради огромния интерес.
Подарък както писах съм купила ето това
http://www.hippoland.net/produkti/detski-igrachki/bebeshki-igrac … ho-koremche-69303
И тази костенурка ми харесва от Лидл.
Зъбите ни мъчат ужасно,белеят и от горе и от долу.Чакаме скоро феята на зъбките да ни навести.
Скоро идва да вземе на баткото,сега я чакаме да донесе на малката  Simple Smile

# 416
  • Мнения: 111
Ох просто ми се плаче... Бяхме на кожен лекар и освен да ни се накара без да има за какво - друго не разбрахме. Добре, че имаме лекари в родата иначе такива глупости щяхме да надробим заради тази кожна докторка - плаче ми се направо. Каза ни да го мием с калиев перманганат, а сега се оказва, че само за 10 мин с памучно тампонче. Освен това ни изписа дактакорд директно да мажем, а сега ни казаха, че при бебета се слага смесено 1:1 с кремче. Аз обаче вчера мъжката си го измих с калиевата гадост и го намазах с дактакорд директно и днес му се лющеше кожа. УЖАС. Сега със смрадлика ще се мием и спазваме някои други указания. Не мога вече - това е - има мнооого некадърни доктори. Хубаво, че имаме познати и роднини лекари иначе ... кой знае каква беля щеше да стане. За първи път отидох при някой случаен лекар - и сбърках.  smile3511

# 417
  • Мнения: 57
Кисел от кога може да се дава и как се прави?
А за докторите просто нямам думи, не се учудвам изобщо...

# 418
  • Мнения: 39
Привет,

Моя Денисчо яде четвърт жълтък вече месец и половина. Трябва през ден като го редувам с месото, но аз правя за по 2 дни, да не готва всеки ден.
Кисела не го кефи нещо. Има готов с плодове, но нещо не ми вдъхна доверие. Взела съм натурално царевично нешисте, правя го с прясно мляко/от 2 дни, преди с АМ/  и му слагам по половин бурканче сладко пюренце. То става като плодово кремче.
Вие на кой номер Аптамил сте ?

# 419
  • Мнения: 41
Е малко късно но ми остана малко време и на мен да се впиша,
тя темата се е преполовила още малко и хоп в новата
По коментарите ви съдя че всички бебоци са на една вълна май идеята да ги съберем заедно и да ги видим какво ще правят не е зле, може и да се разберат hahaha !
Като ви чета все си мисля че направо изоставаме нито жълтък давам нито месо още изчаквам, но пък за сметка на това вече съм въвела почти всички зеленчуци и плодове, смятам да и предложа и каша с елда пък ще видим тя на какво мнение ще е!
Di83 поздравявам те за подаръка и аз съм си наумила него да и купувам много е сладко!
desita_be преди време ние имахме червени петънца по вратлето и ни изписаха дактакорт и никой не ми каза че трябва да го смесвам все пак го слагам на бебе #2gunfire !
Почнаха вече да ми се сливат буквите май е вече време за почивка (до колкото е възможна),
хайде лека нощ от мен и да но утре се събудим преди бебчовци  smile3524 !

Общи условия

Активация на акаунт