НВ-ВМХ, част 85 - тема за здравословното хранене и всичко, свързано със здравето

  • 47 104
  • 745
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 6 347
Повишеният ФСХ може да е признак за изчерпан яйчников резерв, което наистина може да означава, че влизаш в критическата. Embarassed От друга страна бях чела преди няколко месеца, че понякога ФСХ излиза повишен, когато всъщност проблемът е недостиг на вит. Д. И дори имаше публикация, че един друг хормон - АМХ (антимюлеров хормон), който пък е понижен при изчерпан яйчников резерв, се нормализира с прием на вит. Д - явно поне в някои случаи.

Ето ми го поста, в който писах за това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=794722.msg28815471#msg28815471

Последна редакция: ср, 19 ное 2014, 17:18 от Cioccolata

# 196
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Благодаря, момичета!

Не съм се притеснява за общия холестерол, радвам му се. На триглицеридите - също.   Laughing

Кам, ще си пусна отново ПКК през декември и ще добавя CRP и фибриноген.
И пак обмислям да спирам млечните.. ooooh!

Шоки, виждам напредък при баща ти - слуша те повече.

# 197
  • Мнения: 6 347
Рейнче, за едно слуша, за друго не слуша... ooooh! Ама ми е ясно защо. Първо, че съм му дете и колкото и да е впечатлен от моите познания, все пак си остава моментът, че детето няма как да знае толкова много. Rolling Eyes Второ, той си е научен да уважава лекарите, а специално тази джипи много я уважава също. ooooh! В същото време уважава много и Папазова, която всяка събота по радиото му нашепва, че трябва да спре да яде хляб. hahaha Абе, объркана работа.

# 198
  • Мнения: 1 849
Ники, хормони можеш да пуснеш от 3-5ти ден на цикъла, така че ако днес е 3ти ден, то утре спокойно можеш пак да се пробваш.  Wink

# 199
  • SA
  • Мнения: 3 196
Ники, в лаборатории, поне които на мен са ми известни, действително запазват крьвта след изследването за определен период от време ( не повече от ден). В болницата много често се е случвало да се обаждаме допьлнително да доизработят нещо, ако от началните резултати изскочи нещо смущаващо. Така че е вероятно да не те льжат в това отношение.
Иначе за завишен ФСХ, както и Шоки е писала, наистина може да означава изчерпан яйчников резерв.

# 200
  • Мнения: 780
Да Ви попитам друго аз, забелязвам,че след като ми спре МЦ в сегашният случаи на 12ноември,сега 1 седмица по-късно почвам да усещам на ново ПМС -дискомфорт в гърдите,увеличаване на апетита ми за сладко  newsm78 това го забелязвам от няколко месеца,иначе Ц си ми е редовен и точен,съжалявам,ако въпроса ми е глупав  Rolling Eyes

# 201
  • Мнения: 11 779
Виляна, овулацията е  предполагам  Peace

Връщам се да ви изчета. Много сте писали днес, а нямах време да ви проверявам  Hug

Да се редактирам сега.

Рейн
, за мен резултатите ти са чудесни  Simple Smile Казали са ти за тромбоцитите какво да провериш.
За кръвната захар да се изкажа аз като много "компетентна"  Laughing Това в кръга на майтапа...
При мен беше в норма сутрешната кръвна захар, но и аз си имам наднормено тегло и коремът ми е голям. При мен ендокринологът назначи изследвания и се откри проблем в кръвно захарния профил.
Ако искаш да си сигурна, че с кръвната захар и инсулина няма проблем, ще трябва да дадеш парички за изследвания, а те не са никак евтини. Не винаги сутрешната кръвна захар на гладно (а и инсулин) е показател, че няма проблем с кръвната захар и не изключва преддиабетни състояния, но се съмнявам, че при теб има такъв проблем, още повече, че спазваш този режим на хранене, който със сигурност е подобрил показателите.

Nikitali, кръвта я пазят, но не знам колко дни. Аз съм пускала изследвания и разбрах, че я пазят след като се е налагало на следващия ден да правя други изследвания след посещение при доктор. И ако изследването позволява да се направи с кръвта от предния ден, то не ми взимат наново кръв.
Обаче, щом има такъв резултат на хормона, то според мен задължително го повтори, и май ще е най-добре да е в друга лаборатория.

Последна редакция: ср, 19 ное 2014, 18:59 от Merelenda

# 202
  • Мнения: 6 347
Мер и Рейн, не се пишете с големи кореми, защото не е истина.  Wink

Виляна, наистина може да е от овулацията.

# 203
  • Мнения: 780
Благодаря   bouquet

# 204
  • SA
  • Мнения: 3 196
Попадна ми една интересна статия за предстоящ нов документален филм, в който за пореден пьт се отразяват опасностите, които крие високата консумация на захар.
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2840363/An-Australian-ac … lly-unstable.html

Този пьт някакьв известен австралийски актьор се подложил на експеримент - да консумира предимно обезмаслени и нискомаслени храни, които традиционно се смятат за здравословни - от типа на нискомаслен йогурт, зьрнени храни, плодови сокове, спортни напитки, мюсли-барове и т.н. Избягвал е газирани напитки, бонбони, сладкарски произведения и от този тип храни, които вече доста хора са приели, че причиняват проблем. Експериментьт бил 60 дни, за които увеличил талията си с 10 см, чувствал се много летаргичен, отпаднал, с променливо настроение и постоянно гладен. А най-шокиращо за наблюдаващите го лекари било това, че само след няколко седмици, в които наблягал на тези "здравословни " храни, развил симптоми на чернодробна стеатоза. Коментира се и факта, че в Австралия имало близо 6 милиона хора с чернодробна стеатоза и само при 1 на 1000 от тях причината била в консумацията на алкохол.
Филмьт щял да излезе през март догодина.

# 205
  • Мнения: 6 347
Ха, много интересно! Не направи ли нещо подобно и Сам Фелтъм? Thinking И също му се беше отразило доста негативно, въпреки че е от хората, на които им е трудно да напълнеят.

# 206
  • SA
  • Мнения: 3 196
Не си спомням за Фелтьн, но подобни чернодробни промени получи Морган Спьрлок от Supersize me.
Верно, че той ядеше откровено вредна храна и само от МакДоналдс.
Но ето, новият експеримент показва, че дори и в привидно здравословни храни се сьдьржа достатьчно много захар, която може да доведе до неприятни метаболитни промени.

# 207
  • Мнения: 1 273
Във връзка с ИР, може да ви заинтересува тази статия - подправки и храни, които я лекуват
http://www.greenmedinfo.com/blog/reverse-insulin-resistance-these-8-foods

А за черния дроб - мисля че е добре да се приемат билки профилактично - периодично. Например, наскоро изконсумирах едно шишенце масло от бял трън. Има и разни билкови смески за стеатоза.

# 208
  • Мнения: 871
В тази статия се смята, че да имаш под 16 % мазнини е нездравословно за жена 

http://www.precisionnutrition.com/cost-of-getting-lean-infographic

дали пък не съм болна newsm78

# 209
  • Мнения: 1 273
От седмица не консумирам млечни - правя си елиминационен експеримент, защото иначе хапвам доста и се оказа същият ефект, който спомена някой тук - спря да ми тече носа, слузта изчезна някъде  Thinking Отслабващ ефект няма, но апетитът ми намаля.
Това изглежда е така с много хора. Хич не ти трябва тази слуз - тя е среда, в която се въдят патогени. Не искам да те притеснявам, но най-вероятно имаш проблем и с глутена, при това положение.

Като махнах млечните и аз не отслабнах, даже взех да качвам. Според мен е заради пробиотиците. Но отскоро вкарах пробиотици и това промени нещата. Сега правя комбуча, воден кефир и кисело зеле. Притеснява ме, че в първите има захар, но мисля, че с тях съм по-добре, защото са добри пробиотици, това е положението. На който му понасят млечните, горещо препоръчвам да си прави кефир. Много е разнообразен и богат на пробиотици, киселото мляко не може изобщо да се сравни с него. На който му понася глутенът, бозата също е вариант - био бозата на хармоника. Наистина има въглехидрати, но може да се консумират по-малки количества.

Отново са пости и за пореден път установявам, че съм по-добре от към алергични реакции, когато не ям животински продукти. Според мен това е, защото тези, които ям, не са чисти и естествени, животните не се отглеждат качествено. Интересно, научих, че някоя храна, която не ни понася, може да даде ефект чак 3 дни след като сме я яли, което прави по-трудно да се установи непоносимостта.

Общи условия

Активация на акаунт