как научихте детето да заспива само

  • 3 566
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 430
Аз приучих малкия, когато бе на 9-10м, понеже още го кърмех и се притеснявах, че така ще остане  Confused
Давах му любима играчка, пусках му едно мече с лека, приспивна песен и така.В началото бе по-трудно и не заспиваше веднага и мрънкаше, търсеше цицата, но постепенно свикна.

Успех  Peace

# 16
  • Мнения: 834
Цитат
ами все се каня да ви питам ..така като ги оставите в леглата те не стават ли? ГЕри ако я оставя сама в стаята , може да пада права ..но тръгва из вси4ки стаи да ме търси ...абсурд е да й кажа "лека нощ и да изляза от стаята." . някакъв съвет за такова дете ?

Как ще стане от леглото и ще се разхожда като има решетка? А нея няма как да прескочи, защото е достътъчно висока.
Ако Гери спи в нормално легло, като за възрастни, тогава вече незнам какво да направиш. Все ще и намериш цаката.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 182
Цитат
ами все се каня да ви питам ..така като ги оставите в леглата те не стават ли? ГЕри ако я оставя сама в стаята , може да пада права ..но тръгва из вси4ки стаи да ме търси ...абсурд е да й кажа "лека нощ и да изляза от стаята." . някакъв съвет за такова дете ?

Как ще стане от леглото и ще се разхожда като има решетка? А нея няма как да прескочи, защото е достътъчно висока.
Ако Гери спи в нормално легло, като за възрастни, тогава вече незнам какво да направиш. Все ще и намериш цаката.

Моята е като гледам с година по-малка. Свикнала е, че я слагам в леглото и излизам и тя си играе нещо,но накрая заспива или просто се обръща на една страна и захърква. Но един ден я гледаше таткото и госпожицата решила да му се качи на главата и прескочила решетката. После повторила и потретила докато не го принудила да я приспи в количката (вързана). От тогава ме е шубе и спи и по обед в спален чувал. Та това ни е спасението: решетка+спален чувал.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Ох това ми е болна тема моят син е на 3год и3 мес докато беше в кошара до към 1,5 не съм го приспивала но нащия се научи да прескача решедките и от тогава лежа до него докато заспи какво ли не съм првила да го убедя ,че трябва да заспива без мама и тати,но такъв инат няма, просто става и идва при нас ако ще и да умира за сън.Не знам какво вече да му говоря ще продължа да се опитвам дано не е докато стане войник Grinning ,засега с малката нямам проблем но тя е още в кошара и не може да мръдне дано с нея имам по голям успех,само се чудя как свикна сина ми така като не съм го приспивала като бебе никога,къде и кога точно сбърках newsm78

# 19
  • Мнения: 4 414
Цитат
ами все се каня да ви питам ..така като ги оставите в леглата те не стават ли? ГЕри ако я оставя сама в стаята , може да пада права ..но тръгва из вси4ки стаи да ме търси ...абсурд е да й кажа "лека нощ и да изляза от стаята." . някакъв съвет за такова дете ?

Как ще стане от леглото и ще се разхожда като има решетка? А нея няма как да прескочи, защото е достътъчно висока.

прескача и още как! направо с главата надолу Rolling Eyes и мен ме е страх да я оставя...а за чувал не иска и да чуе...тя и с одяло много-много не спи...аз съм на варианта: когато си реши - тогава ще заспива сама.

# 20
  • Мнения: 4 629
Аз "научих" научих сина си като беше на около 3 месеца. Но как се учи 2 годишно дете незнам  newsm78

# 21
  • Мнения: 768
При нас в началото беше всичко наред. Валето заспиваше сама и си спеше в стаята до сутринта. После се научи да прескача леглото и махнахме 3 пръчки да минава оттам а не да пада с главата надолу какти си беше харесала. Та почна да излиза от стаята да бяга нощем с рев по коридора когато и скимне и да буди малката. Та сложихме един дюшек в стаята и и сега тати спи при нея ,а аз с малката за да няма нощни изпълнения. Вече си спи спокойно в леглото и не се буди нощем. Явно я е било страх да спи самичка. Когато пораснат малко децата ще ги сложим двете да спят заедно, но засега е опасно защото каката има склонност да напада малката и да я бие с повод и без повод и не смеем да ги оставим насаме заедно.

# 22
  • София
  • Мнения: 418
Моя още не заспива сам в стаята въпреки, че ще стане на 5. Толкова го е страх да седи сам в стая особенно и когато е тъмно вън, че винаги е там където има хора и всички лампи задължително светят.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Аз "научих" научих сина си като беше на около 3 месеца. Но как се учи 2 годишно дете незнам  newsm78
ама колко е голямо сега и аз при моят син до 1,5 год не съм стояла не съм го приспивала никога оставях го и той сам си заспиваше но като се научи да излиза от кошарата и край,все търчи при нас ей това как да го оправя

# 24
  • Мнения: 928
На мен това ми предстои и много ще се радвам на споделените от вас мнения  newsm51

# 25
  • Мнения: 1 489
Не съм я учила.Като се има впредвид,че почти до годинката се приспивахме на ръце,после взе да ме бута и аз я приспивах в количката и после я местех.един ден я сложих в леглото и отидох да направя нещо в другата стая и като се върнах тя беше заспала.От тогава я слагам,пускам щорите и излизам от стаята.Тя си мотка,мотка ръцете и заспи.
Пробвай да кажеш,че отиваш до тоалетна или да си измиеш ръцете, или да ядеш и го остави само в стаята.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 324
Ако до сега не си му пускала приказка, пробвай така. Ние четем две приказки от книжката, след това пускам касетофона или диска /което, не е на ремонт в момента/, казвам, че сега аз отивам да се измия и веднага се връщам да си легна.
Винаги я питам, коя приказка иска да й пусна, докато се върна. Ако не е удобно да мъкнеш диска в стаята, която спи, купи един скапан касетофон от 50 лева и си взимай касетки от Колев и Колев на Мария Луиза. В една касетка има четири приказки.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
В началото малкия си заспиваше сам, но напоследък само баща му може да го сложи да спи без след това да има искеричен рев и скачане надолу с главата от леглото. Плаче за мен и когато се наложи аз да го приспивам е ужас - не иска до мен на спалнята и плаче, не признава и да е в собственото легло, а аз да съм до него. Страх ме е да го оставя сам в стаята да се нареве, поради причината с падането от леглото. Последно се захлупи по глава и то облечен в чувал - изкатери се диването за 2 секунди. Та сега или тати или баба го слага да спи, аз само в краен случай.

# 28
  • Мнения: 382
Ние се научихме да заспиваме сами преди около 2 месеца.Просто след три поредни вечери, в които го приспивах по 2 часа ми писна и на следващата вечер го сложих в нашето легло,целунах го и му казах  мама отива в другата стая и лека нощ.За мое учудване той мрънка докато стигнах до вратата на стаята .И така 2-3 вечери.Оттогава свикна и няма никакъв проблем.Но се случи една вечер да пристигне барабар със спалния чувал,станал видял,че ни няма и тръгнал да ни търси Grinning

# 29
  • Мнения: 928
Ето каква статийка открих: http://www.biberonbg.com/info/bedtime.htm
От известно време се чудя дали не е време да започна да уча малкия да заспива сам. Той е на 1 г. и 2 месеца. Според вас на каква възраст е крайно време да се предприеме (или е подходящо да се предприеме Wink) подобно нещо.

Последна редакция: ср, 08 мар 2006, 14:55 от bejbi

Общи условия

Активация на акаунт