ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ- тема 8

  • 84 434
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 153
Не се пуска при имунолози, а при генетици! Ако си в клиника Надежда-питай за д-р Хаджидекова. Консултира също и в  Майчин дом!

# 31
  • Мнения: 724
Не се пуска при имунолози, а при генетици! Ако си в клиника Надежда-питай за д-р Хаджидекова. Консултира също и в  Майчин дом!
И д-р Станева - двама са генетиците в Надежда.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 928
Благодаря момичета! Hug

# 33
  • Мнения: 1 479
Да ви се оплача...вече повече от месец не ми излизат резултатите от кариотипа в Геника, звънях 2 пъти и те ми обясняват, че това са клетки, които растяли по различен начин и това можело да е причината... Cry

Последна редакция: сб, 08 ное 2014, 09:48 от etaniel

# 34
  • Мнения: 1 479
Мисля да пусна изсл за тромбофилии в МД, ще ми препоръчате ли някой генетик от там? Колко време се чака за това изсл? Мерси

# 35
  • Мнения: 361
Мисля да пусна изсл за тромбофилии в МД, ще ми препоръчате ли някой генетик от там? Колко време се чака за това изсл? Мерси

И аз имам същия въпрос. И още- трябва ли да си запиша предварително час за изследването или направо отивам и ми вземат кръв? Гледам адреса им в сайта и не мога да се ориентирам на 14-ти етаж ли са или на 2-ри?

# 36
  • Мнения: 1 479
Мисля, че е на 2 ет, 217 кабинет, ако успееш да се запишеш, моля пиши
Поздрави

# 37
  • Мнения: 13 939
Отивате направо на 2-ри етаж, в кабинета отляво на стълбите, попълват се едни документи при дежурния генетик. После се слиза на първия и се плаща. После отново се качвате на втория за взимане на кръв. Аз заявих резултата да ми бъде изпратен на е-mail, закъсня 2-3 дни.

Уточнявам само, че не се влиза от главния вход на МД, а се продължава направо и в края на сградата има и друг вход.

# 38
  • Мнения: 361
Отивате направо на 2-ри етаж, в кабинета отляво на стълбите, попълват се едни документи при дежурния генетик. После се слиза на първия и се плаща. После отново се качвате на втория за взимане на кръв. Аз заявих резултата да ми бъде изпратен на е-mail, закъсня 2-3 дни.

Уточнявам само, че не се влиза от главния вход на МД, а се продължава направо и в края на сградата има и друг вход.

Много благодаря   bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 1 928
 Момичета,  съжалявам много че досаждам с питане но много бихте ми помогнали ако споделите. Пациентка съм в клиника Надежда и се чудя, първо да се срещна с генетиците там или направо с генетиците в МД. Имам направено изследване за тромбофилии и тези  с   XY хромозомите. Чудя се какво да правя, имам си  едно детенце, за жалост след раждането на дъщеря ми  последваха и три последователни спонтанни аборта и един мисед.Praynig

Последна редакция: пт, 07 ное 2014, 14:27 от Мaxi-

# 40
  • Мнения: 2 049
Maxi, крос мач направихте ли  , това е едно от задължителните изследвания при наличие на дете и поредица спонтанни аборти след него !Въпреки , че си мисля , ако имаше положителен крос мач едва ли щяхте да достигнете до  10 г.с  Thinking

# 41
  • София
  • Мнения: 1 928
Maxi, крос мач направихте ли  , това е едно от задължителните изследвания при наличие на дете и поредица спонтанни аборти след него !Въпреки , че си мисля , ако имаше положителен крос мач едва ли щяхте да достигнете до  10 г.с  Thinking
       

Да правихме крос мач тест и е положителен. При втората бременност даже успях да стигна 15 г.с. #Crazy #Crazy

# 42
  • Мнения: 724
Момичета,  съжалявам много че досаждам с питане но много бихте ми помогнали ако споделите. Пациентка съм в клиника Надежда и се чудя, първо да се срещна с генетиците там или направо с генетиците в МД. Имам направено изследване за тромбофилии и тези  с   XY хромозомите. Чудя се какво да правя, имам си  едно детенце, за жалост след раждането на дъщеря ми  последваха и три последователни спонтанни аборта и един мисед.Praynig
Генетиците в Надежда работят и в МД, само че на 6 етаж.

# 43
  • Мнения: 2 049
Щом е положителен трябва да се насочат усилията там - в имунологията .И аз съм с положителен за съжаление , трябват вливки , но ти сега много ме обезнадежди , че явно ще се наложи да вливаме до  8 мия месец  ( както искат имунолозите) , аз се надявах   , че ще  е само до 3 тия месец  Cry
Мисля , че може да посетиш генетиците и в Надежда - изглеждат компетентни ! След моите аборти , първо минах през тях .
Току що изпаднах в нова чуденка .Днес си пуснах кръвни изследвания , защото смятам да старираме следващия месец отново с опитите за бебе .Периодично проверявам и токсоплазмозата защото имам  IGg и  IGm отрицателни -т,е, никога не съм боледувала.
Днес обаче имам този резултат :
Токсоплазмоза IgM CLIA   Heart.000   AU/ml   < 6.0 отр.; 6.0 - 8.0 граничен; >8.0 пол.
Токсоплазмоза IgG – ECLIA   5.120   IU/ml   < 1.0 отр; 1.0 - 30.0 гранична; > 30.0 пол.!!
Преди месец правих вливане на октагам , чудя се тази гранична стойност дали се дължи на вливането на този препарат , все пак съдържа човешки имуноглобулин !!
Притесних се , винаги тези стойности са ми били близки до нулата !

Последна редакция: пт, 07 ное 2014, 15:34 от red_violet

# 44
  • София
  • Мнения: 1 928
Благодаря момичета за съвета!  bouquet  bouquet
Ще се консултирам първо с генетиците в клиника Надежда, ще обсъдя отново нещата с моя доктор и напред #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт