ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ- тема 8

  • 84 532
  • 738
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: X
Дълга употреба на аспирин на гладно не е добре.

# 541
  • Мнения: 1 480
Ами тогава да го пия след ядене...ужас в листовката не пише след ядене, а преди, но след като имам дискомфорт, то ще пробвам и аз след хранене...

# 542
  • Мнения: X
Аз го пия с малко храна - две три залчета, няколко солетки, или няколко бисквитки и  повече течност - през интервали кафени чашки вода, за да се разтвори по-бързо.

# 543
  • Мнения: 1 480
Ясно мерси и аз така ще го пия....хора закъснява ми....не смея да направя тест....нещо май ме е шубе.... Sad

# 544
  • Мнения: 13 979
Аз не бих могла да чакам, ако има вероятности отивам в лабораторията и се дупча, ама в моя случай няма как, най много някоя киста да си заформя...

# 545
  • Мнения: 1 480
Т.е. Направо кръв да давам ли...да не се занимавам с уринарни тестове?

# 546
  • Мнения: 39 715
Ми препикай първо един тест. Ако е отрицателен, аз не бих правила кръвен.
Колко ти е закъснението?

# 547
  • Мнения: 1 480
Два дни закъснява...имам и симптоми...гади ми се, боли ме кръста и гърдите...лошото е че имам и зацапване...като предния път се развиват нещата с химичната Sad...ще ви кажа

# 548
  • Мнения: 39 715
Прави тест тогава, без значение какъв е.

# 549
  • Мнения: 3 048
Момичета, извинявам се че нахлувам така, но не видях на първа страница кои имунологични изследвания е добре да се пуснат на първо време   bouquet 

Ще съм благодарна ако ме насочите какво първо да изследвам  Hug

Връщам се да чета  smile3529

# 550
  • Мнения: 3 758
Здравейте момичета! Ще ви помоля за коментар на моите резултати? Много ли е зле положението? 4 от 7 са извън норма:
  
Скрит текст:
                                         Маркер                  Резултат              Норма
Общи Т-лимфоцити              СD3+                    58.3          67 – 76
NK-клетки                            CD3-56+               11.49                   2 - 13
% CD16-NK от всички NK     CD3-CD16-56+     18.67        6.5 – 13.5
NK клетъчна активност                                      11.4          N<10%
NKa в присъствие на IVIg                                  8.2                       Понижение на активността мин. с 10%
NKa в присъствие на Intralipid                           6.7                       Понижение на активността мин. с 10%
Тр.-левкоцитни агрегати     CD41a+CD11b+     2.02          1.07% – 1.56%
При бременност са ми назначени Интралипид, Дехидрокортизон, Фраксипарин и Аспирин протект. Аз имам 4G/4G мутация и ТАТ към 500.
Какво ще ми кажете за Дехидрокортизона?  Опасен ли е, има ли по-пречистени варианти? Това, доколкото знам е кортикостероид и подтиска имунната система.

Последна редакция: вт, 02 юни 2015, 08:12 от white duck

# 551
  • Мнения: 39 715
Същият е като медрола. 

# 552
  • Мнения: 3 048
Успях да си запиша час при доцент Конова за 25.06 в кабинета и в Бургас и ми казаха да не си пускам нищо предварително като имунологични изследвания, да си нося всичко старо каквото имам  Peace

# 553
  • Мнения: 12
Здравейте и аз се включвам.

white duck моите резултати бяха същите.
Аз съм на Инралипид, Аспирин протект и два вида фолиева киселина.
И интралипида се прави за забременяване и по време на бременността до 3 месец всеки месец.
Това е вливка, която се прави за около час, много зависи къде ти я правя.
А за кортикостероидите мисля че е много неправилно да ти ги предписват при положение , че искаш да забременееш. Много са вредни. Това ми го потвърди и моя Имунолог. Направи още една консултация и с друг лекар. В София аз ходих при доц. Р. Русев.

# 554
  • Мнения: 3 758
Точно доц. Русев ми ги предпусва заради завишения ТАТ, но не разбрах с каква продължителност. Ако ще ги пия няколко месеца предпочитам да ги заменя с някаква пречистена вливка, ако може разбира се. Ще разговарям с него на тази тема, но консултирам и с вас да не се излагам да го питам глупости Blush
Ти имаше ли проблем с антителата?

Общи условия

Активация на акаунт