Немски език 4

  • 117 946
  • 765
  •   1
Отговори
# 750
  • Deutschland
  • Мнения: 5 453
Абсолютно възможно е сама да го постигнеш. Слушай и подкастове и канали в тубата. Във ФБ има група на учещите немски в Дуолинго.

# 751
  • Мнения: 19 326
Аз търся интензивни летни курсове за Б1 присъствени. Да сте срещали такива? В Гьоте курсът е онлайн в половината от времето.
Всички школи, които прерових, предлагат курсове с месеци през годината.

# 752
  • Мнения: 4 263
Здравейте,аз се колебая с коя система да почнем за А1 с тиновете вкъщи.Гледам, че езиковите използват exact fur dich.Добра ли е, има ли някоя, която може да препоръчате или да взимам една и да си добавя допълнения от помагала и т.н

# 753
  • Мнения: 9 697
Аз навремето карах А1 в Шилер и помня, че беше точно лятото, през уикендите. Но май в момента и при тях са само седмични Sad иначе може човек сам да се научи, особено пък ако има някаква основа от училище.

# 754
  • Мнения: 19 326
Малинка, твоите деца не са ли в Шилер?
Klasse е по-добра  според мен. В Гьоте учат по нея.
Навремето карах цяло ниво в Гьоте през лятото. Сега нивата са разбити, часовете на ден са малко. Изобщо разпасана работа.

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 10:31 от Дъждец

# 755
  • Мнения: 1 335
Здравейте, открих темата защото съм си наумила да почвам пак да уча немски, а тук постояно намирам по нещо полезно! 😁 Учила съм немски в гимназията по 25-30 часа седмично, но понеже нямах акъл за 5 стотинки по онова време нищо не знам и не ме интересуваше немският, искарала съм сега старите учебници и учебните тетрадки и от 4-5 дена си играя на Дуолингото по половин час на ден, това което искам е да си намеря работа с немския език, не целя перфектно ниво, поне като за начало, а може би B1. Възможно ли е човек сам да го постигне? От гимназията помня само някоя друга дума и произношението горе долу.

Ще се изненадаш колко неща знаеш, учила си много и това ти е останало в главата. Имаш много възможности за учене, доста от апп-овете само по немски за разлика от английския са безплатни, ако погледнеш моите постове съм дала ликове и към безплатно А1 ниво, преподаватели немци. Старите учебници честно казано не бих се занимавала с тях, не знам  за колко време говорим, но езика също се променя и бих си взела нещо ново. Виж в ИЧС. В учители. бг, имаш много варианти включително и преподаватели с майчин ези.  За мен курсът е само насока, много учене сама.

# 756
  • Мнения: 4 263
Благодаря,Дъждец. Моите деца бяха в Шилер преди много години и нищо не помнят вече.Появи се желание за учене на езика и в общи линии го поназнайвам.Гьоте за по високи нива или частен учител ще мислим, ако стигнем до там.Ние,възрастните, ходихме навремето в ИЧС и учихме страшно много вкъщи допълнително.Примерно ако е бил курсът 130-140 часа,ние сме учили 500 на ниво.

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 14:08 от malinkap

# 757
  • Мнения: 19 326
Малинка, според мен бързо ще навлязат с учебник и паралелно да правят Дуолинго по няколко минути на ден.

Разгледах страницата на ИЧС. Дали приемат младежи? Никой не отговаря на телефоните, нито има инфо за нивата.Писах мейл и дано ми отговорят.

# 758
  • до морето
  • Мнения: 2 295
Здравейте, може ли да ми обясните обърнатия словоред. Питах в школата, в която ходя, но не успяха .

# 759
  • Sofia
  • Мнения: 4 421
Това не е обърнат словоред. В Hauptsatz (главно изречение) спрегнатият глагол винаги стои на втора позиция:

Ich                                               fliege morgen nach Deutschland.
Morgen                                       fliege ich nach Deutschland.
Morgen nach dem Frühstück fliege ich nach Deutschland.

т.е. "fliegen"  трябва да е на втора позиция, като пред него може да има дума, фраза, дори цяло подчинено изречение.:

Da das Wetter heute schlecht ist (подч.изр. Nebensatz), fliege ich morgen nach Deutschland.

# 760
  • до морето
  • Мнения: 2 295
Благодаря за разяснението, много ми беше полезно!

# 761
  • Мнения: 1 335
Този преподавател 2-3 пъти седмично е на живо в ютюб, който иска в момента също е на живо
https://www.youtube.com/live/SznOeQvu704?si=EJ-UfuqMvyHZ9KT_

# 762
  • Мнения: 116
Малинка, според мен бързо ще навлязат с учебник и паралелно да правят Дуолинго по няколко минути на ден.

Разгледах страницата на ИЧС. Дали приемат младежи? Никой не отговаря на телефоните, нито има инфо за нивата.Писах мейл и дано ми отговорят.

Че защо пък да не приемат? Аз точно там съм го учила, точно по времето, по което бях в младежките години Grinning

# 763
  • Мнения: 32
Здравейте, мнения за школи Престиж и Омега? Учила съм в гимназията и искам да си припомня езика.🤗

# 764
  • Мнения: 8 243
И аз тук към учащите немски. Ползвам Дуолинго
Немски съм учила преди много години малко в университета и след това около година се занимавах допълнително вкъщи. После, поради липса на време най вече, го зарязах.
Преди близо две години приятелки ми приглушиха ушите за Дуолинго. Кой учел френски, кой испански, гръцки, турски. Викам си, да взема да го видя какво е това чудо и какво, какво, стартирах си немски, нали си имам някакви спомени от него. Ако някой ми беше казал тогава, че ще го ползвам всекидневно вече почти две години без да ми омръзне, нямаше да му повярвам. Ама ей на, напредвам си бавно и славно с немския. За мен приложението като методика е наистина топ. Пробвала съм различни и все не са били моите и съм ги зарязвала бързо. Най-хубавото на Дуолинго като методика е, че учиш езика както учиш роден. Няма пространни обяснения на граматика, строеж на изречение. Всичко учиш и разбираш чрез примери и дори нещата, които ти изглеждат адски трудни и неясни в началото, след няколко упражнения ти се изясняват. Всички думи и изрази са в някакъв контекст. Общо взето това е моят начин на учене. Аз само думи не мога да уча. Правила чисто граматически също. Един недостатък има, че наистина има и някои страшно глупави изречения. Не ми пречи особено. Другото предимство е, че съчетава упражнения и за слушане, и за четене с разбиране, диктовки. Отделно разказчетата.
Малкият ми син учи с него японски вече година и половина. И се учудих, че не му омръзна. В момента всичките му тетрадки са изпъстрени с йероглифи и пише разни изречения с някоя от азбуките. Използва приложението и за немски, защото това е вторият му език в училище.

Общи условия

Активация на акаунт